"Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy przepis dający kierowcom kat. B możliwość prowadzenia motocykla o poj. 125ccm z ASB jest dobry?

tak
19
51%
nie
14
38%
nie wiem
4
11%
 
Liczba głosów : 37

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez ks-rider » środa 30 kwietnia 2014, 22:58

ChesterXyz99 napisał(a):niech wprowadzą ograniczenie na ilość punków karnych jak ktoś przekroczy np. po przekroczeniu 10 kierowca tracił by prawo poruszania się motorem. Można by liczyć punkty karne zdobyte na motorze razy 1.5.


Jateligenta to zawsze warto wysluchac. Tak wiec medrcu jezeli juz to wszystkim po rowno, to raz, bo 75 % wymuszen pierszenstwa przejazdu na motocyklistach dokonuja slepe cipy ( zarowno meskie jak i damskie ). Jezeli chcesz juz mnozyc przez 1,5 to weszystkim po rowno.

Wystarczylo by obnizyc Limit do np. 15 a okres kasowania przedluzyc do 3 - 4 lat :mrgreen:

Swoja droga przejdz sie do psychologa, bo Jakis sfrustrowany jestes !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez rocko19 » piątek 02 maja 2014, 10:24

Pomysł dobry. Aż dziw bierzę że ktoś wpadł na taki pomysł. Od zawsze wszystko robili żeby tylko człowieka na kase naciągnąć, kursy, egzaminy a tu takie ułatwienie dla posiadaczy PJ kat B. Jak wszędzie są plusy i minusy, ale mnie się to podoba. Jedynie co mnie wkurza to że pozostaje motocykl z automatem.
Tylko niech mi ktoś pokaże jakis motocykl do 125 cm pojemnosci z automatyczną skrzynią bo nie znalazłem.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez Radhezz » piątek 02 maja 2014, 11:14

rocko19 napisał(a):Tylko niech mi ktoś pokaże jakis motocykl do 125 cm pojemnosci z automatyczną skrzynią bo nie znalazłem.

Allegro => Motoryzacja => Motocykle => Skutery i w parametrach dodatkowych zaznaczasz pojemność silnika 51-125ccm

wybieraj :mrgreen:
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez rocko19 » poniedziałek 05 maja 2014, 11:42

Proszę podaj mi chociaż jeden taki motocykl bo chyba sobie zemnie jaja robisz gdyż niemogę takiego znaleźc i chyba nie tylko ja..
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez ks-rider » poniedziałek 05 maja 2014, 14:41

rocko19 napisał(a):Proszę podaj mi chociaż jeden taki motocykl bo chyba sobie zemnie jaja robisz gdyż niemogę takiego znaleźc i chyba nie tylko ja..


Rozumism, zechcesz dzielic wlos na czworo. To, ze skootery maja bezstopniowa przekladnie nie znaczy, zenie bedziesz niemogl na nichjezdzic, oczywiscie jezeliprojekt przejdzie.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » piątek 09 maja 2014, 01:15

Automatyczna skrzynia nie jest jeszcze przesądzona być może ten zapis zostanie wykreślony, przecież każdy posiadać kat B ma prawo do jazdy motorowerem z manualną skrzynią.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez Mas74 » sobota 10 maja 2014, 23:47

Manuala nie ma dlatego co by nie zrobić martwej kat A1. Skorzystają (w obecnej chwili) producenci skuterów 125ccm, ale za chwile pojawi się coś na nasz rynek w bardziej klasycznych formach tylko zrobione pod skrzynię bezstopniową - życie nie znosi próżni.
I proszę nie przesadzać że nie da tego ogarnąć. 125 to nie jakiś demon. Kierowca kat B teoretycznie może "podróżować" takim np Bugatti Veyronem a nie może 125-ką...
Rower miał? MA! Przepisy zna? ZNA! Nie przesadzajcie też co poniektórzy że od razu wszyscy się przesiądą na skutery. To będzie raczej dla tych co będą chcieli a nie musieli ok?
Karta motorowerowa - połowa lat 80-tych. Pierwszy własny pojazd na benzynę 1984r (Komar)
Kategoria B - 04.09.1991
Kategoria A - 12.06.2012
Obrazek
Mas74
 
Posty: 305
Dołączył(a): niedziela 08 stycznia 2012, 17:34

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » niedziela 11 maja 2014, 01:08

cytat:
"Kierowca kat B teoretycznie może "podróżować" takim np Bugatti Veyronem a nie może 125-ką... "

Bardzo dobre porównanie, potwierdzające że nie da się wyregulować wszystkiego przepisami, kat B pozwala żółtodziobom dosiąść auto z dowolną mocą i szusować np. po niemieckiej autostradzie bez ograniczenia, także obawy że 125-tki doprowadzą do wzrostu niebezpieczeństwa są tu w znacznej mierze wyssane z palca, prawo nigdy nie chroniło i nie chroni do końca przed nieodpowiedzialnymi ludźmi lub brakiem oleju w głowie.

cytat:
"Manuala nie ma dlatego co by nie zrobić martwej kat A1"

Kat A1 nie byłaby martwa ponieważ można ją zrobić 5 lat wcześniej niż dostać ją na podstawie B w wieku 21 lat
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez ks-rider » niedziela 11 maja 2014, 11:15

szofer80 napisał(a):cytat:
1. "Kierowca kat B teoretycznie może "podróżować" takim np Bugatti Veyronem a nie może 125-ką... "
Bardzo dobre porównanie, potwierdzające że nie da się wyregulować wszystkiego przepisami, kat B pozwala żółtodziobom dosiąść auto z dowolną mocą i szusować np. po niemieckiej autostradzie bez ograniczenia,

2. także obawy że 125-tki doprowadzą do wzrostu niebezpieczeństwa są tu w znacznej mierze wyssane z palca, prawo nigdy nie chroniło i nie chroni do końca przed nieodpowiedzialnymi ludźmi lub brakiem oleju w głowie.


Szofer80, jestes ny tym Forum osoba ktora najbardziej lubie czytac, bez kitu ! woje wywody zawsze przyprawiaja mnie o banana o trzech obwodach facjaty.

1. To moze pokaz mi tego kierowce ktory sobie pojdzie do dowolnego salonu i poprosi o jazde testowa tym Vayron'em :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ( czy innym sportowym bolidem ).

Chlopie, nasluchales sie i naogladales jakichs programow w ktorych pewni mlodzianie testuja te bolidy w PL. W Niemczech wyglada to nieco inaczej, nie masz 2 lat PJ nie mozesz wypoozyczyc Forda K czy innego saicento w jakiejkolwiek wypozyczalni. Myslisz, ze salony bija sie o malolatow aby udostepnic im pojazdy na jazdy probne ? Podpisujac umowe mozesz miec klauzuje o regresie od 1000 do 10 000 € w razie wypadku, co skutecznie odstrasza amatorow.

2. Olej prosze pana nie ma nic wspolnego w psychomotoryka i umiejetnosciami sztuki jazdy. Zycytuej tu pewnego pana ktory majac 65 lat stwierdzil, ze siadajac na jednoslab ( obojetnie jaki ) kierujacy dostaje malpiego rozumu. wiesz dlaczego, bo czuje przyslowiowy wietr we wlosach, nawet majac Lysine.

Czas pokaze, w kazdym razie nalezy liczyc sie ze wzrostem wypadkow.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » niedziela 11 maja 2014, 12:33

Aż żal d...e ściska jak się czyta takich dziecinnych tekstów. Lubisz się czepiać konkretnych przykładów a ja stwierdzam fakt że ogólnie kat B stwarza możliwość jazdy z ogromną mocą i to też jest niebezpieczne może nawet bardziej niż jazda 125-tką. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna wypadków i to jest fakt a nie perspektywa więc już od dawno zachodzi konieczność wprowadzenia kat B2 z ograniczeniem mocy aut do 50KM a nic takiego nie obserwujemy. Bezpieczeństwo na polskich drogach budowane jest w sposób wybiórczy.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez ks-rider » niedziela 11 maja 2014, 12:38

szofer80 napisał(a):Aż żal d...e ściska jak się czyta takich dziecinnych tekstów. Lubisz się czepiać konkretnych przykładów a ja stwierdzam fakt że ogólnie kat B stwarza taką możliwość i to też jest niebezpieczne może nawet bardziej niż jazda 125-tką. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna wypadków więc już dawno zaszła konieczność wprowadzenia kat B2 z ograniczeniem mocy aut do 50KM a nic takiego nie obserwujemy. Bezpieczeństwo na polskich drogach budowane jest w sposób wybiórczy.


Zal doope sciska, jak sie czyta PRZYKLADY ktore nie Maja nic do czynienia z realiami, rownie dobrze mozna zacytowac " Kota w Butach " lub podac go za przyklad :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez rocko19 » wtorek 13 maja 2014, 11:50

Ukazał się również artykuł jakimi to motocyklami będzie można jeździć na kat B no i faktycznie to są tylko skutery, ale przepis wejdzie w życie skoro tak o nim trąbią. Ale wolałbym sobie kupić normalny motocykl niż taki skuter, bo skutery niebardzo mi się podobaja, także chyba i tak będę zmuszony zrobić lejce na A i wtedy kupić to co chcę, no chyba że zniosą ten obowiązek jazdy motorem z automatem. Pozdr.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez ks-rider » wtorek 13 maja 2014, 13:17

rocko19 napisał(a):no chyba że zniosą ten obowiązek jazdy motorem z automatem. Pozdr.


A dlaczego mieli by go zniesc ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez gagatek » wtorek 13 maja 2014, 18:09

Avatar użytkownika
gagatek
 
Posty: 264
Dołączył(a): środa 14 lipca 2010, 12:02

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » czwartek 15 maja 2014, 23:26

cytat:
"http://www.tvn24.pl/motocykle-dla-kazde ... 406,s.html"

piękna propaganda ku przestrodze, a inaczej by się ten kierowca zachował jakby w tej sytuacji jechał motorowerem 45km/h ? Ten kierowca po prostu nie ma umiejętności do wsiadania na jakikolwiek "jednośladowy pojazd silnikowy".
Ostatnio zmieniony sobota 21 czerwca 2014, 01:06 przez szofer80, łącznie zmieniany 1 raz
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości