"Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy przepis dający kierowcom kat. B możliwość prowadzenia motocykla o poj. 125ccm z ASB jest dobry?

tak
19
51%
nie
14
38%
nie wiem
4
11%
 
Liczba głosów : 37

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez Radhezz » sobota 02 sierpnia 2014, 22:57

HaPe000 napisał(a):Jak wygląda procedura dopisania kategorii A1 kierowcom posiadającym B?
Nie ma takiej?

Tak samo jak z AM - mamy uprawnienia po kat. B, ale jej się nie dopisuje. W ruchu międzynarodowym różnie z tym jednak może być...
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » niedziela 03 sierpnia 2014, 21:15

w dalszej części materiału pan ładnie objaśnia bezpieczeństwo motocykla A1 względem motoroweru:

http://finanse.wp.pl/kat,1033803,title, ... omosc.html
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » czwartek 07 sierpnia 2014, 16:11

..... i branża na tym zarobi, dotychczas kat A1 była martwą a tak znakomita część uprawnionych która wcześniej nigdy nie brała po uwagę motoroweru jako bezpiecznego substytutu motocykla - przeszkoli się dobrowolnie.

i jeszcze cytat z artykułu:

".....Co ciekawe, a o czym wie niewielu Polaków, podobne rozwiązania prawne zostały już wprowadzone w innych krajach. Na Węgrzech jednośladami o pojemności do 125 ccm można poruszać się (mając prawo jazdy samochodowe) od 2 lat, a w Czechach od zeszłego roku. Statystki z tych krajów nie pozostawiają wątpliwości: spadła w nich liczba wypadków z udziałem kierowców skuterów i motocykli. Radykalnie spadła też liczba ofiar śmiertelnych!"

a tu cały artykuł:

http://autokrata.pl/news/motocykle-125- ... jcy_a21868
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » wtorek 02 września 2014, 01:26

i jeszcze garść formalności, m.in. czy kat A1 wpisuje się do prawka, czy można jeździc za granicą.....

http://motormania.com.pl/newsy/kraj/a1- ... cyklowych/
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » poniedziałek 12 stycznia 2015, 14:38

http://www.biztok.pl/moto/sprzedaz-moto ... sty_a19740

cytat:
"Co ciekawe zmiana przepisów sprawiła, że najsłabsze motocykle wyprzedziły w rankingach najchętniej kupowanych tzw. ścigacze, czyli motory o pojemności powyżej 750 ccm........."

A więc po daniu ludziom narzędzia przemieszczania się z normalnymi prędkościami i przyspieszeniem dostrzegłem jeszcze jeden pozytywny aspekt przesiadania się z mocniejszych maszyn na słabsze.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » sobota 02 lipca 2016, 09:18

http://auto.forbes.pl/wsk-bardziej-poza ... 8,1,1.html

cytat:

"Po wprowadzeniu przepisów zezwalających na to, by kierowcy mający od 3 lat prawo jazdy kategorii B mogli jeździć motocyklami i skuterami o pojemności do 125 cm3, miały wydarzyć się dwie rzeczy. Po pierwsze, świeżo upieczeni motocykliści mieli ginąć na drogach jak muchy. I to się na szczęście nie sprawdziło. Okazuje się, że na jednośladach potrafimy jeździć ostrożnie."

Niektórym do dnia dzisiejszego nie mieści się w głowie że danie "za darmo" jakiejś kategorii PJ może przyczynić się do pooprawy bezpieczeństwa, nie dość że nie sprawdziły się czarne przepowiednie o wzroście ilości wypadków to jeszcze cała armia ludzi zrezygnowała z robienia kat. A2, A i jeździ wolniejszymi maszynami.......
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szymon1977 » sobota 02 lipca 2016, 10:17

Ja jestem za jeszcze inna rewulucja:
Ktos kto posiada AM, osiagnal wymagany wiek dla A1 i nie nalapal punktow czy nie spowodowal wypadku powinien z automatu otrzymac A1, nastepnie A2 i w koncu A. Podobnie z B1 i B, C1 i C a takze D1 i D.

I bez obaw o masowe wybijanie sie na drogach obdarowanych prezentami kierowcow - psychologia dziala w odwrotna strone: ktos, kto dostaje wyzsza kat. w prezencie za stery smiercionosnej maszyny wsiada z pokora, ktos kto wyzsza kat. dostal po zaliczeniu egzaminu z przekonaniem, ze nad smiercionosna maszyna bez problemu potrafi zapanowac.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » sobota 02 lipca 2016, 10:34

i czemu to ma służyć? co chciałeś udowodnić?
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szymon1977 » sobota 02 lipca 2016, 12:52

Zadowoleniu obywateli, poprawie bezpieczenstwa, zwiekszeniu wplywow do budzetu, uproszczeniu formalnosci...
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez szofer80 » sobota 02 lipca 2016, 16:21

Następnym razem upewnij się czy aby napewno masz coś do powiedzenia i coś wniesiesz do rozmowy.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 816
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez waw » środa 13 lipca 2016, 12:39

Radhezz napisał(a):Tak samo jak z AM - mamy uprawnienia po kat. B, ale jej się nie dopisuje. W ruchu międzynarodowym różnie z tym jednak może być...

Już się dopisuje. Ostatnio wymieniałem PJ (nowe badanie lekarskie) na kategorii B. Na nowym dokumencie mam juz wpisane uprawnienia do kategorii AM, B1 i B. Mogę więc dumnie powiedzieć że mam PJ na 3 kategorie. :)
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: "Rewolucja w przepisach. Na motocykl wystarczy kat. B?"

Postprzez rpa » piątek 15 lipca 2016, 14:53

Faktycznie musiało się coś niedawno zmienić, kolega odebrał w zeszłym miesiącu prawo jazdy, również z wbitymi trzema kategoriami.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości