Wątek Rowerowy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez waw » sobota 09 kwietnia 2016, 17:35

waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez dylek » czwartek 14 kwietnia 2016, 13:07

phpBB [media]
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez Ocetek16 » czwartek 14 kwietnia 2016, 16:56

Ocetek16
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 14 kwietnia 2016, 16:08

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez waw » niedziela 27 sierpnia 2017, 20:17

waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez Sokol02 » środa 30 sierpnia 2017, 21:30

A ja mam apel do rowerzystów jak już jeździcie rowerami to nie woźcie na nich rożnych siatek itp z jakimiś bagażami bo przez nie nie jedziecie w lini prostej tylko slalomem i jest bardzo ciężko was minąć
Sokol02
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 30 sierpnia 2017, 21:23

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 31 sierpnia 2017, 20:39

Jeżdżę rowerem po mieście intensywnie, od iks lat. Problem jest ten, że w rowery idzie mnóstwo forsy z unii i z samorządów. To jest moda na "ekologię" i rowery, i presja, że wszyscy muszą na rowerach. Nieprzytomny marketing, przynajmniej we Wrocławiu. No, to skoro ja mam poruszać się wąskim pasem rowerowym wykrojonym z wąskiego pasa ruchu (P.Skargi, Świdnicka), to muszę znać przepisy tak, jak kierowca auta, które mnie tam w każdej chwili może stuknąć. Tyle że nikt ode mnie tej wiedzy nie wyegzekwuje, tak jak zdania "na kartę rowerową", i nie wierzę też, że ludzie zaczną wykupywać OC dla rowerzystów (różne zusy, OC za auto, NNW, i co jeszcze?). Jedyny sposób: uczyć własne dzieci, najlepiej przykładem, a czasem widać, jak dzieci jadą w kaskach, a rodzice bez.

Hitem zas była pani, która przez tzw. rondo na Powstańców Śl. jechała ze słuchawkami na uszach po pasach dla pieszych na czerwonyum świetle. Dla mnie, to jawne uderzenie w równość wobec prawa: niedosłyszący kierowca ma obowiązek nosić aparat, a półgłuchy rowerzysta nie.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez gumik » piątek 01 września 2017, 09:26

kolezankafilizanka napisał(a):To jest moda na "ekologię" i rowery, i presja, że wszyscy muszą na rowerach.
Ja osobiście nie zauważyłem takiej mody. Dla mnie największym atutem roweru jest to, że w wiele miejsc w mieście dojeżdżam szybciej albo w podobnym czasie co komunikacja miejska. O poruszaniu się samochodem w godzinach szczytu nie wspomnę.
Btw. dlaczego "ekologię" w cudzysłowach? Co jest nie ekologicznego w rowerze?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez kolezankafilizanka » piątek 01 września 2017, 10:40

gumik napisał(a):
kolezankafilizanka napisał(a):To jest moda na "ekologię" i rowery, i presja, że wszyscy muszą na rowerach.
Ja osobiście nie zauważyłem takiej mody. Dla mnie największym atutem roweru jest to, że w wiele miejsc w mieście dojeżdżam szybciej albo w podobnym czasie co komunikacja miejska. O poruszaniu się samochodem w godzinach szczytu nie wspomnę.
Btw. dlaczego "ekologię" w cudzysłowach? Co jest nie ekologicznego w rowerze?


Atutom roweru nie przeczę i jeżdżę. Rower ekologiczny jest, a jeśli tutaj słowo "ekologia" umieściłam w cudzysłowie, to dla ironii względem durnych władz miasta (oni jakoś na rowery się nie przesiedli).
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez Cyryl » piątek 01 września 2017, 11:28

czasami jeżdżę rowerem do pracy, ale rzadko. bo mam taki wybór: albo muszę jechać z samochodami, co nie jest ani bezpieczne, ani ekologiczne dla mnie, albo wałami Odry, a wtedy droga jest dłuższa o 2,5km, teraz jeszcze więcej bo zamknęli kładkę koło ZOO. mieszkam 8km od pracy i jeszcze nigdy nie udało mi się dojechać do pracy szybciej rowerem.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez waw » sobota 02 września 2017, 01:39

gumik napisał(a):Btw. dlaczego "ekologię" w cudzysłowach? Co jest nie ekologicznego w rowerze?

Pozory czasem mylą bo rower nie jest AŻ TAK ekologiczny jak się go przedstawia.

Natomiast jest szybszy od komunikacji miejskiej bardzo często, od samochodu zaś w przypadku niewielkich odległościa, gdzie samochodem trzeba odstać kilka zmian świateł.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez gumik » sobota 02 września 2017, 09:47

No właśnie chciałbym poznać co nie jest "aż tak" ekologicznego. Nie jestem maniakiem ekologii, nie jestem też zagorzałym cyklistą. W okresie letnim jeżdżę do pracy i z powrotem.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez waw » piątek 09 lutego 2018, 13:06

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... episy.html

Projekt zmian przepisów zakładający obowiązkową jazdę w kasku do 12 rż. Przy tej okazji środowiska rowerowe wykorzystały okazję do ośmieszenia się.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez mp0011 » piątek 09 lutego 2018, 13:28

Faktem jest, że kask rowerowy w zasadzie chroni tylko przy przewróceniu się. To nie jest skorupa jak motocyklowy, tylko kawałek styropianu. A ostatnio i papieru o strukturze plastra miodu. Nie sądzę, żeby w tej materii obowiązywały (a przynajmniej były przestrzegane i kontrolowane) jakiekolwiek standardy, certyfikaty czy atesty - tak naprawde obowiązek więc nic nie zmieni, oprócz pozornego poczucia bezpieczeństwa, bo ludzie i tak będą kupowali tandetną chińszczyznę.

Zmieni się jedynie zdjęcie odpowiedzialności z kierowców którym zdarzy się potrącić dzieciaka, podobnie jak jest to teraz z odblaskami.
"No potrąciłem, nie zauważyłem, ale jakby miał kask, nic by mu nie było".
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez gumik » piątek 09 lutego 2018, 14:00

waw napisał(a): Przy tej okazji środowiska rowerowe wykorzystały okazję do ośmieszenia się.

Można jaśniej?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez waw » piątek 09 lutego 2018, 21:02

A choćby takie tweety:
Obrazek
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości