Wątek Rowerowy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez mp0011 » środa 08 maja 2019, 01:03

yorki napisał(a):Jeżeli do tego dołączą rolkarze, to dopiero będzie ciekawie.


A to są rolki, czy jeszcze buty? Gdzie będzie podział?
phpBB [media]
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez gumik » środa 08 maja 2019, 07:06

Rolki, wrotki, Heelys... Co za różnica? Wszystko to buty z kółkami. Tylko ilość i umiejscowienie kółek inne.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez mp0011 » piątek 10 maja 2019, 01:37

Różnica jest taka, że rolkarz nie może w rolkach normalnie iść. A w tym owszem. I ja, jadąc DdR i widząc takiego pieszego idącego jak człowiek po DdR, mogę przykładowo użyć dzwonka. A nagle ten pieszy pokazuje że on nie idzie w butach, tylko w Heely'ach, więc formalnie (jeżeli ustawa o UTO wejdzie) będzie legalnym użytkownikiem DdR, a ja dopuszczę się nieświadomie wykroczenia nieuzasadnionego używania sygnałów dźwiękowych ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez Henq » piątek 10 maja 2019, 22:45

mp0011 napisał(a):Różnica jest taka, że rolkarz nie może w rolkach normalnie iść. A w tym owszem. I ja, jadąc DdR i widząc takiego pieszego idącego jak człowiek po DdR, mogę przykładowo użyć dzwonka. A nagle ten pieszy pokazuje że on nie idzie w butach, tylko w Heely'ach, więc formalnie (jeżeli ustawa o UTO wejdzie) będzie legalnym użytkownikiem DdR, a ja dopuszczę się nieświadomie wykroczenia nieuzasadnionego używania sygnałów dźwiękowych ;)
wystarczy by ogarnięty przy tworzeniu UTO zastrzegł: nie dotyczy jednego kółka, nie dotyczy kółek ukrytych, nie dotyczy niesienia transportu itp... itd... transport osobisty powinien być widoczny i używany :thumb2:
To jest tak jak byś deskorolkarza niosącego deskę (wszak idzie) "dryń" "dryń" a on kładzie deskę odpycha się i jedzie i pokazuje, że jedzie :help:
więc: "formalnie będzie legalnym itd..."
z hulajnogą będzie łatwiej :lol: :lol: :lol:
Przepis powinien jasno sprecyzować, że trzeba korzystać z urządzenia transportu osobistego w danej chwili by obowiązywał przepis :spoko: o UTO :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wątek Rowerowy

Postprzez yorki » sobota 11 maja 2019, 15:12

mp0011 napisał(a):Różnica jest taka, że rolkarz nie może w rolkach normalnie iść. A w tym owszem.

Te "monowrotki" to myślę, zabawka dla znudzonych dzieciaków na zakupach w galerii. ;) Na drogach się nie przyjmie.
Co innego elektryczne hulajnogi, w różnych konfiguracjach.
Chyba przyjdzie się z nimi zaprzyjaźnić na DDR-ach. :)
Osobiście nic do tego typu "pojazdów" nie mam.

W przeciwieństwie do rolkarzy.
Ni to pieszy, ni pojazd. Na ścieżce potrafi zająć 2,5-3 m szerokości.
Parę lat temu zaliczyłem klasyczne OTB po zaczepieniu o ochraniacz (rękawicę) gostka, który właśnie postanowił rozpędzić się krokiem łyżwowym. Dosłownie pierwszy ruch ręką. Byłem niby daleko, ale i tak złapałem rogiem kierownicy tą nieszczęsną rękawicę. Dwa szwy na głowie były niczym w porównaniu z pękniętą kością ogonową. :(
Mam tylko nadzieję, że nowa ustawa o tych wszystkich nowych wynalazkach nie dopuści rolkarzy na drogi dla rowerów.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości