Jazda bez nie wydanego jeszcze prawa jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda bez nie wydanego jeszcze prawa jazdy

Postprzez pablito01 » wtorek 30 lipca 2013, 00:51

Witam. Kilka dni temu zdałem Prawo Jazdy kat. B. Niestety muszę czekać aż sam dokument Prawa Jazdy zostanie "wyrobiony" w Urzędzie Miasta. Aktualnie jeżdżę już samochodem wożąc w portfelu sam kwitek, który dostałem od egzaminatora z wynikiem "Pozytywny", zamiast normalnego dokumentu. Czy mogę prowadzić samochód zanim odbiorę sam dokument, posługując się samym tym "kwitkiem" od egzaminatora? Jaka grozi mi kara jeśli podczas kontroli dam policjantowi sam ten "kwitek" zamiast prawdziwego Prawa Jazdy? Rozmawiałem z wieloma ludźmi. Niestety jedni mówią że można (i wtedy podczas kontroli płaci się mandat w wysokości 50zł. za brak dokumentów), inni mówią że nie można i trzeba czekać. Jak jest na prawdę? Proszę o szybką odpowiedź.


Pozdrawiam pablito01
pablito01
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 30 lipca 2013, 00:38

Re: Jazda bez nie wydanego jeszcze prawa jazdy

Postprzez Borys_q » wtorek 30 lipca 2013, 10:33

Czekać, grozi ci pińcet, a w pesymistycznym przypadku (wypadek z osoba ranną lub zabitą) problem ciągnący się za tobą latami, może nawet bankructwo do końca życia (jakaś renta wypłacana z własnej kieszeni komuś dożywotnio).
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości