Angielskie prawo jazdy A

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Angielskie prawo jazdy A

Postprzez pitras013 » czwartek 25 lipca 2013, 15:04

Witam!

W dniu 19 stycznia tego roku zmieniła się definicja motocykla, a przedstawia się ona tak:

„pojazd samochodowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm3, dwukołowy lub z bocznym wózkiem – wielośladowy; określenie to obejmuje również pojazd trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół”.

W związku z tym nurtuje mnie pytanie. Czy posiadając angielskie prawo jazdy kategorii A które upoważnia mnie do kierowania pojazdami trójkołowymi mogę w Polsce poruszać się motocyklami skoro zaliczają się one do tej samej grupy pojazdów? :hmm:
pitras013
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 25 lipca 2013, 14:48
Lokalizacja: Bychawa

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez ks-rider » czwartek 25 lipca 2013, 16:23

Kat. PJ sa w calym EU jednakowe, bo moze poza B1 :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez oskbelfer » czwartek 25 lipca 2013, 19:36

pitras013 napisał(a):Czy posiadając angielskie prawo jazdy kategorii A które upoważnia mnie do kierowania pojazdami trójkołowymi mogę w Polsce poruszać się motocyklami skoro zaliczają się one do tej samej grupy pojazdów? :hmm:



a jakiej kategorii prawo jazdy w GB uprawnia do jazdy motocyklem jednośladowym ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez pitras013 » czwartek 25 lipca 2013, 19:48

oskbelfer napisał(a):a jakiej kategorii prawo jazdy w GB uprawnia do jazdy motocyklem jednośladowym ?


Do tego uprawnia prawo jazdy kategorii A tylko że ja mam wbite ograniczenie do pojazdów trójkołowych. Wiem że w GB motocyklem jeździć nie mogę ale w Polsce nigdzie nie znalazłem nic na temat takiego ograniczenia. Tak wiec nie wiem czy Polsce jakby mnie zatrzymano na moto co by było.
pitras013
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 25 lipca 2013, 14:48
Lokalizacja: Bychawa

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez oskbelfer » czwartek 25 lipca 2013, 20:15

a jaki masz ten kod ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez pitras013 » piątek 26 lipca 2013, 07:43

Na odwrocie prawa jazdy w kolumnie 12 (nowy wzór prawa jazdy ujednolicony w całej unii), przy kategorii A, mam wbity kod 79(tri). Dodam że nie zdawałem żadnego egzaminu, kategoria z kodem została dodana podczas wymiany prawa jazdy z polskiego na angielskie. W wielkiej Brytanii to sprawa jest oczywista no ale w Polsce. Szukałem w polskich kodach i nie znalazłem choćby odpowiednika.

Chciałbym opisać tutaj jeszcze jedną rzecz, otóż polscy kierowcy posiadający tylko kategorię B którzy zdawali egzamin przed 1997 rokiem wymieniając prawo jazdy z polskiego na angielskie automatycznie dostają pełną kategorię A. Wynika to z różnic kategorii przed '97 ponieważ kiedyś w Anglii kat. B obejmowała także motocykle. Mój kolega tak miał i drążyłem temat aż wydrążyłem :D . Na przykładzie historii mojego kolegi sądzę że wszystko jest możliwe i dlatego drążę ten temat.
pitras013
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 25 lipca 2013, 14:48
Lokalizacja: Bychawa

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez ks-rider » piątek 26 lipca 2013, 15:14

Watpie w to, aby w jakimkolwiek kraju wydawano do kat. B kat. A.

Kategorie A1 i owszem, ale to tez nie we wszystkich krajach.

kod 79 Tyczy sie pojazdow trzykolowych ( tylko ( o symetrycznej osi ) Tzw. Trike ( z silnikiem VW Garbusa - boxer ).

Kiedys w zaleznosci od kat. PJ mozna bylo takowa smigac majac kat A lub B tyle, ze przy kat. B trzeba bylo miec pasy bezpieczenistwa i rure nad glowa, wolno bylo bez helmu.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez oskbelfer » piątek 26 lipca 2013, 17:31

nie odpowiem bo nie wiem, a głupot nie chcę pisać..... a umiesz jeżdzić motorem ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez mkarmel25 » sobota 10 sierpnia 2013, 02:38

witam tez wlsnie nurtuje mnie to pytanie z tym kodem 79(tri) pniewaz w pl nie ma odpowiednika . Szykuje sie do zrobienia prawka na moto w uk to tez wymienilem niedawno polskie prawko na english a Dl 1000 stoi w polsce i czeka na mnie . Za 4 ry dni jade na urlop to mysle ze przy pierwszej kontroli policyjnej sie dowiemy czy niebiescy sie polapia czy nie . Jesli tak to mandacik i lawetka bedzie :(
mkarmel25
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 10 sierpnia 2013, 02:32

Re: Angielskie prawo jazdy A

Postprzez kacprus » piątek 29 maja 2015, 12:42

Witam

Także wymieniłem ostatnio prawo jazdy i mam dodaną kategorię A z kodem 79 (3).
W Polsce można już jeździć jednosladem do 125cm.
Czy to ograniczenie do trojkolowych będzie obowiązywało mnie również w Polsce?
Czy jeśli wymienię znów na polskie będę mógł jeździć motocyklem do 125cm. ?
Prawo jazdy mam od 2000 r angielskie od 2004.
Teraz nowe angielskie z kategoria A. 79 (3)
kacprus
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 29 maja 2015, 12:33


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości