Bez prawka motocyklem?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy jeździłeś motocyklem nie posiadając prawa jazdy?

tak, raz
0
Brak głosów
tak, kilka razy
3
23%
tak, jeżdżę bez prawa jazdy
3
23%
nie
7
54%
nie pamiętam
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 13

Bez prawka motocyklem?

Postprzez Cichy125R » niedziela 23 czerwca 2013, 11:41

Mam kilka pytań:
1. Jakie są kategorie na jednoślady(motocykle, motorowery)?
2. Jakie są wymagania wiekowe na poszczególne kategorie?
3. Jakie są wszystkie najgorsze możliwe kary za jazdę motocyklem o pojemności 900 z kartą motorowerową?
4. Jakie są wszystkie najgorsze możliwe kary za jazdę motocyklem o pojemności 900 z prawem jazdy AM?
5. Jak się wykręcić policji? Ja na wszelki wypadek wożę 100zł w dowodzie rejestracyjnym.
6.Czy policja może mi opóźnić termin zdawania na prawko o kilka lat?
Cichy125R
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 23 czerwca 2013, 11:24

Re: Bez prawka motocyklem?

Postprzez mk61 » niedziela 23 czerwca 2013, 12:23

7. Ile kosztuje leczenie dzieciaka w stanie warzywnym?
8. Ile kosztuje pogrzeb?

Pojęcia nie masz, co Ci grozi poza jakimiś mandatami, czy innymi karami. Za łapówkę wyrok masz gwarantowany, a i to może być jednym z najlepszych, co może Ci się zdarzyć. Chyba, że wolisz zostać plamą krwi na asfalcie.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Bez prawka motocyklem?

Postprzez ks-rider » niedziela 23 czerwca 2013, 22:29

Cichy125R napisał(a):5. Jak się wykręcić policji? Ja na wszelki wypadek wożę 100zł w dowodzie rejestracyjnym.


Obejrzyj sobie film pt. " Killer " -> gdy Czarus proponuje Figurze ( zona Siary ) 200 czy 300 $ a ona pyta, czy ma sobie za to waciki kupic ?


Dokladnie tak zareaguje policjant na Twoje 100 zl. Tyle, ze dojda jeszcze konsekwencje prawne.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Bez prawka motocyklem?

Postprzez czepiacz » poniedziałek 24 czerwca 2013, 00:13

Jeżdżenie pojazdem bez stosownego prawa jazdy to głupota i proszenie się o kłopoty.
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bez prawka motocyklem?

Postprzez Radhezz » poniedziałek 24 czerwca 2013, 20:55

Cichy125R napisał(a):1. Jakie są kategorie na jednoślady(motocykle, motorowery)?
2. Jakie są wymagania wiekowe na poszczególne kategorie?
Google nie gryzą, to nie są jakieś tajne lub nadzwyczajnie trudne do uzyskania informacje.

Cichy125R napisał(a):3. Jakie są wszystkie najgorsze możliwe kary za jazdę motocyklem o pojemności 900 z kartą motorowerową?
4. Jakie są wszystkie najgorsze możliwe kary za jazdę motocyklem o pojemności 900 z prawem jazdy AM?
Konsekwencje są dokładnie takie same, nawet gdyby nie mieć żadnych uprawnień w ogóle - to jest i tak brak uprawnień, w taryfikatorze to 500zł. No i z pojazdem coś trzeba zrobić - gdyby to było auto to by kosztowało holowanie na parking i opłata za postój, motory chyba dają odprowadzić sobie samemu. Nawiasem mówiąc te 500zł to powinno być wymierzane moim zdaniem raz czy dwa razy, a za trzecim razem powinna być sprawa kierowana do sądu obligatoryjnie, bo znam przypadki ludzi którzy całe lata jeżdżą bez prawka i te mandaty mają poniekąd "wliczone" w koszta jazdy...

Cichy125R napisał(a):5. Jak się wykręcić policji? Ja na wszelki wypadek wożę 100zł w dowodzie rejestracyjnym.
No na to już są komentarze wyżej...

Cichy125R napisał(a):6.Czy policja może mi opóźnić termin zdawania na prawko o kilka lat?
Policja nie, ale sąd tak.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Bez prawka motocyklem?

Postprzez jestemkoksiarzem » czwartek 27 czerwca 2013, 21:05

Radhezz napisał(a):Konsekwencje są dokładnie takie same, nawet gdyby nie mieć żadnych uprawnień w ogóle - to jest i tak brak uprawnień, w taryfikatorze to 500zł.


Z prawem jazdy kategorii AM jest nie 500zł, a 300 - zawsze coś ;p

Ja na razie mam tylko samochód i prawo jazdy kategorii B, ale w niedalekiej przyszłości planuję zakupić motocykl, a na kurs na A iść nie planuję, tak jestem bezmyślny :P
jestemkoksiarzem
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota 16 marca 2013, 15:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bez prawka motocyklem?

Postprzez skov » piątek 28 czerwca 2013, 17:26

tak jestem bezmyślny


na to lekarstwa ni ma...
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Bez prawka motocyklem?

Postprzez ks-rider » piątek 28 czerwca 2013, 18:22

jestemkoksiarzem napisał(a):...na kurs na A iść nie planuję, tak jestem bezmyślny :P


Nie schlebiaj sobie, nie jestes bezmyslny, jestes idiota !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Bez prawka motocyklem?

Postprzez MotoTomasz » sobota 29 czerwca 2013, 19:33

Po prostu jesteś cipą i wiesz, że nie dasz rady zdać egzaminu. Takich "inteligentów" się nie szanuje. Nie będziesz motocyklistą tylko ulicznym patałachem.
Pierwsza kolizja z Twojej winy wyjaśni Ci, dlaczego warto nauczyć się prowadzić i mieć na to papier.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości