Kategoria B / B 1 ( PYTANIE )

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kategoria B / B 1 ( PYTANIE )

Postprzez Zonaimad » niedziela 14 kwietnia 2013, 15:40

Silvox... kategoria B prawa jazdy pozwala na kierowanie wszystkimi pojazdami samochodowymi (za wyjątkiem motocykla i autobusu) o DMC do 3,5 tony. Kategoria B1 pozwala na kierowanie pojazdami samochodowymi o MW do 550 kg (za wyjątkiem motocykla, samochodu osobowego, samochodu ciężarowego).

Możesz nam wszystkim spróbować wyjaśnić, jakim cudem zbiór aut którymi można jeździć mając kat. B1 nie zawiera się w zbiorze aut którymi można jeździć mając kat. B? :D Innymi słowy - dlaczego uważasz, że prawo jazdy pozwalające jeździć pojazdem samochodowym o masie 3 ton nie uprawnia do jeżdżenia pojazdem samochodowym o masie 0,5 tony? :D
silvox napisał(a):Czterokołowiec ma bliżej konstrukcyjnie do motocykla niż do samochodu..

Czy to znaczy, że mając B1 także nie mogę jeździć quadem? :shock: B1 uprawnia TYLKO do jeżdżenia czterokołowcami - ale przecież za wyjątkiem motocykla! :D To czym ja mogę jeździć? :D
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48

Re: Kategoria B / B 1 ( PYTANIE )

Postprzez MotoTomasz » niedziela 14 kwietnia 2013, 16:13

A nie łatwiej zajrzeć w homologację rzeczonego quad'a i zobaczyć jaki to jest pojazd? Jeżeli motocykl to OK, jeździć nie wolno na B1. Tyle.
Nie komplikujcie sobie niepotrzebnie życia.
Podobna dyskusja jak na temat jeżdżenia "skuterem" na AM. Dopóki nie wiemy jak został zarejestrowany pojazd to można sobie pitolić w nieskończoność i żaden wniosek z tego nie wyniknie.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Kategoria B / B 1 ( PYTANIE )

Postprzez Radhezz » niedziela 14 kwietnia 2013, 23:08

MotoTomasz napisał(a):A nie łatwiej zajrzeć w homologację rzeczonego quad'a i zobaczyć jaki to jest pojazd? Jeżeli motocykl to OK, jeździć nie wolno na B1. Tyle.
Nie komplikujcie sobie niepotrzebnie życia.
Podobna dyskusja jak na temat jeżdżenia "skuterem" na AM. Dopóki nie wiemy jak został zarejestrowany pojazd to można sobie pitolić w nieskończoność i żaden wniosek z tego nie wyniknie.

Tyle że nie o to tutaj chodzi - temat krąży wokół zagadnienia "czy kat. B uprawnia do kierowania pojazdem na B1?" :wink: Ja dalej uważam (jak większość) że tak.

To kto co ma wpisane w dowodzie rejestracyjnym to już jego prywatna sprawa :lol: I tak jak mój ojciec jeździł MAN-em 8.150 (8t DMC) zarejestrowanym z DMC 3499kg, tako i ja jeździłem takim Iveco 50C15 (5t DMC) zarejestrowanym na 3499kg :D A ile po drogach jeździ np. Smartów Fortwo o MW cudownie zmniejszonej do 550kg... Tu jest Polska, tu się wszystko da :mrgreen:

Nawet ciągnik rolniczy można dla oszczędności przekształcić w pojazd wolnobieżny :twisted:
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Kategoria B / B 1 ( PYTANIE )

Postprzez szofer80 » sobota 20 kwietnia 2013, 21:28

ogólnie to jest bajzel narobili kategorii tylko jakoś nie chce im się myśleć nad sprzecznościami jakie te dodatkowe kategorie generują wolą patrzeć przez palce na rzeczywistość. Im więcej kategorii tym mniej logiki. Ilu filozofów tyle wersji.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Kategoria B / B 1 ( PYTANIE )

Postprzez Garfi » czwartek 27 czerwca 2013, 08:58

SIVOX piszesz lepsze baśnie niż Andersen ! Większych bzdur nie złyszałem "znawco" !
Wszystko zostało już powiedziane więc tylko potwierdzę , że:
Mając kategorie B można jeździć każdym pojazdem czterokołowym do masy 3.5t więc każdym quadem !
Garfi
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 27 czerwca 2013, 08:52

Re: Kategoria B / B 1 ( PYTANIE )

Postprzez rusel » czwartek 27 czerwca 2013, 19:16

wordy jakis czas temu organizowaly na quadach egzaminy na kat B1, pozniej z tej praktyki sie wycofano bo byl problem z klasyfikacją tego pojazdu.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kategoria B / B 1 ( PYTANIE )

Postprzez Zonaimad » wtorek 02 lipca 2013, 04:45

Garfi napisał(a):Mając kategorie B można jeździć każdym pojazdem czterokołowym do masy 3.5t więc każdym quadem !

Za wyjątkiem autobusu. :P Jak jakiś quad bierze 10 osób to nie wolno. :P
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości