* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest pt paź 31, 2014 19:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz kwie 14, 2013 14:40 

Silvox... kategoria B prawa jazdy pozwala na kierowanie wszystkimi pojazdami samochodowymi (za wyjątkiem motocykla i autobusu) o DMC do 3,5 tony. Kategoria B1 pozwala na kierowanie pojazdami samochodowymi o MW do 550 kg (za wyjątkiem motocykla, samochodu osobowego, samochodu ciężarowego).

Możesz nam wszystkim spróbować wyjaśnić, jakim cudem zbiór aut którymi można jeździć mając kat. B1 nie zawiera się w zbiorze aut którymi można jeździć mając kat. B? :D Innymi słowy - dlaczego uważasz, że prawo jazdy pozwalające jeździć pojazdem samochodowym o masie 3 ton nie uprawnia do jeżdżenia pojazdem samochodowym o masie 0,5 tony? :D
silvox pisze:
Czterokołowiec ma bliżej konstrukcyjnie do motocykla niż do samochodu..

Czy to znaczy, że mając B1 także nie mogę jeździć quadem? :shock: B1 uprawnia TYLKO do jeżdżenia czterokołowcami - ale przecież za wyjątkiem motocykla! :D To czym ja mogę jeździć? :D

PostZamieszczono: ndz kwie 14, 2013 15:13 
Awatar użytkownika

A nie łatwiej zajrzeć w homologację rzeczonego quad'a i zobaczyć jaki to jest pojazd? Jeżeli motocykl to OK, jeździć nie wolno na B1. Tyle.
Nie komplikujcie sobie niepotrzebnie życia.
Podobna dyskusja jak na temat jeżdżenia "skuterem" na AM. Dopóki nie wiemy jak został zarejestrowany pojazd to można sobie pitolić w nieskończoność i żaden wniosek z tego nie wyniknie.

Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice

PostZamieszczono: ndz kwie 14, 2013 22:08 
Awatar użytkownika

MotoTomasz pisze:
A nie łatwiej zajrzeć w homologację rzeczonego quad'a i zobaczyć jaki to jest pojazd? Jeżeli motocykl to OK, jeździć nie wolno na B1. Tyle.
Nie komplikujcie sobie niepotrzebnie życia.
Podobna dyskusja jak na temat jeżdżenia "skuterem" na AM. Dopóki nie wiemy jak został zarejestrowany pojazd to można sobie pitolić w nieskończoność i żaden wniosek z tego nie wyniknie.

Tyle że nie o to tutaj chodzi - temat krąży wokół zagadnienia "czy kat. B uprawnia do kierowania pojazdem na B1?" :wink: Ja dalej uważam (jak większość) że tak.

To kto co ma wpisane w dowodzie rejestracyjnym to już jego prywatna sprawa :lol: I tak jak mój ojciec jeździł MAN-em 8.150 (8t DMC) zarejestrowanym z DMC 3499kg, tako i ja jeździłem takim Iveco 50C15 (5t DMC) zarejestrowanym na 3499kg :D A ile po drogach jeździ np. Smartów Fortwo o MW cudownie zmniejszonej do 550kg... Tu jest Polska, tu się wszystko da :mrgreen:

Nawet ciągnik rolniczy można dla oszczędności przekształcić w pojazd wolnobieżny :twisted:

PostZamieszczono: sob kwie 20, 2013 20:28 

ogólnie to jest bajzel narobili kategorii tylko jakoś nie chce im się myśleć nad sprzecznościami jakie te dodatkowe kategorie generują wolą patrzeć przez palce na rzeczywistość. Im więcej kategorii tym mniej logiki. Ilu filozofów tyle wersji.

PostZamieszczono: czw cze 27, 2013 07:58 

SIVOX piszesz lepsze baśnie niż Andersen ! Większych bzdur nie złyszałem "znawco" !
Wszystko zostało już powiedziane więc tylko potwierdzę , że:
Mając kategorie B można jeździć każdym pojazdem czterokołowym do masy 3.5t więc każdym quadem !

PostZamieszczono: czw cze 27, 2013 18:16 
Awatar użytkownika

wordy jakis czas temu organizowaly na quadach egzaminy na kat B1, pozniej z tej praktyki sie wycofano bo byl problem z klasyfikacją tego pojazdu.

PostZamieszczono: wt lip 02, 2013 03:45 

Garfi pisze:
Mając kategorie B można jeździć każdym pojazdem czterokołowym do masy 3.5t więc każdym quadem !

Za wyjątkiem autobusu. :P Jak jakiś quad bierze 10 osób to nie wolno. :P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.