prawko innej kat niz kierowany pojazd

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

prawko innej kat niz kierowany pojazd

Postprzez Koniu » środa 10 sierpnia 2005, 18:16

witam
mam takie pytanie, na innym forum wyczytałem pewną rzecz jednak nie zostalo tam wszystko do konca wyjasnione oraz nie jestem tego do konca pewny
mianowicie jezeli nie mamy wogule prawajazdy to mandat do 500zl z mozliwoscia odroczenia

jezeli zatrzymany do kontroli ma sie prawojazdy kat innej niz pojazd ktorym kierujemy(np jadąc samochodem mamy prawojazdy na motocykl lub odwrotnie) to mozna dostac mandat 300 zl jednak nie ma wtedy odroczenia prawajazdy ? czy jest to tak czy nie ?

jezeli byla by to prawda to czy jest roznica jaką kategorie posiadamy? A1,A.B1,C1 ... itp(zakladamy ze nie B ! )

bo np ja mając prawojazdy kat A1 i majac aktualnie ponad 17 lat zatrzymany do kontroli samochodem odpowiadam tak jakbym nie mial uprawnien(zwarzywszy na wiek) czy tez tak samo odpowiadam za posiadanie innego prawajazdy niz jest wymagane do kierowania samochodem=300zl :mrgreen:

dodane:
Z taryfikatora mandatów:
"Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobę niemającą: 1) uprawnień do kierowania pojazdami - 500 zł; 2) uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu - 300 zł" ale jest jeszcze: "Dopuszczenie przez właściciela, posiadacza, użytkownika lub prowadzącego pojazd do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej przez osobę niemającą wymaganych uprawnień - 300 zł"

niech mi to ktos wyjaśni
pozdrawiam
Koniu
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 sierpnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Strumień

Postprzez Koniu » czwartek 11 sierpnia 2005, 23:14

udzieli mi ktos odpowiedzi czy nie? jest to forum prawojazdy, wiec jak jest? nie wiecie czy co sie dzieje ?
Koniu
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 sierpnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Strumień

Postprzez miros » piątek 12 sierpnia 2005, 00:52

ja w taryfikatorze mam tak to napisane:
"Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobe nie posiadajaca:
a) w ogole uprawnien do kierowania pojazdami - 400
b) uprawnien wymaganych dla danego rodzaju pojazdu - 300

no i z tego wynika, ze jesli nie masz jakiegokolwiek uprawnienia to dostajesz 400, a jesli nie masz dla danego rodzaju pojazdu to 300.

troche dziwne no ale majac przykladowo B1 i poruszajac sie pojazdem na B dostaniemy 300 a nie 400, a jesli nie mamy zadnej kategorii to dostaniemy 400.

dziwneeeee, moze ktos wie cos wiecej?
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Koniu » piątek 12 sierpnia 2005, 09:36

no wlasnie ale jak to jest z odroczeniem ? bo kierując wogule bez prawajazdy dostajemy 400(czy tam 500zl-niewazne) oraz mozemy dostac odroczenie prawajazdy na dany okres !
natomiast mając prawojazdy kat innej niz wymagane dostajemy mandat 300zl, przeczytalem ze w takiej sytuacji nie grozi nam odroczenie prawa jazdy? czy aby napewno to tak jest?
i jeszcze jedna rzecz, czy ma w takiej sytuacji znaczenie ile mam lat? bo ja nie mam jeszcze skonczonych 18 lat, czy ma to jakies znaczenie? (mam prawojazdy kat A1 ale np jakbym kierowal pojazdem na B na ktory wymaga sie 18 lat)
pytałem policjanta ale on mowil ze sam nie wie jak to jest dokladnie :roll:
aha i czy w tym drugim wypadku policja zabiera pojazd na parking ? (bo w 1 to wiadomo ze tak)
pozdrawiam
Koniu
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 sierpnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Strumień

Postprzez Tomek_ » czwartek 22 września 2005, 16:29

Natretow Koniu nikt nie lubi, a za odpowiedz nie placisz wiec czekaj cierpliwie az ktos zechce lub nie Ci jej udzielic, a za uzyskana dotychczas podziekuj.
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 39 gości