Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez piotrekbdg » niedziela 29 listopada 2015, 19:13

Wszystko rozchodzi się o jedno zasadnicze pytanie: ile mamy pieniędzy:D Wiem, mało odkrywcze ale jednak wiodące. Jeśli kasa nie jest problemem to fajnie skomponować od podstaw swoje autorskie auto, pościągać wszystkie folie i się nim po prostu cieszyć. Niestety to jest stosunkowo droga zabawa i jeśli nasz budżet na samochód jest ograniczony do np. 40 tyś (wpisz dowolną kwotę) to na rynku nowych aut mamy mocno związane ręce (limuzyny nie będzie) a na wtórnym coś niezłego da się wyhaczyć. Teraz trzeba sobie odpowiedzieć na drugie pytanie: czy wolimy Dacie z zapachem nowości i małym silniczkiem, czy coś kilkuletniego, ale odpowiednio wyposażonego i z konkretniejszym motorem. Ja w tym wypadku zalecam opcję z rynkiem wtórnym, tym co kasy mają nieco więcej niż statystyczny Kowalski zalecam nówki nie śmigane:D
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez pysiu1 » poniedziałek 30 listopada 2015, 18:07

czasem warto kupic nowy samochód wtedy ma się pewność ze auto nie ma jakiś awarii ja ostatnio kupiłem samochód z niby naprawionym silniiem ale chyba po tanich kosztach;/ bo szybko się zepsuł;/
pysiu1
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 30 listopada 2015, 17:41

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez piotrekbdg » poniedziałek 30 listopada 2015, 19:42

pysiu1 napisał(a):czasem warto kupic nowy samochód wtedy ma się pewność ze auto nie ma jakiś awarii ja ostatnio kupiłem samochód z niby naprawionym silniiem ale chyba po tanich kosztach;/ bo szybko się zepsuł;/


Z rynku wtórnego też można kupić dobre auto, tyle że nie od razu i niekoniecznie za małe pieniądze.
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez koszmar » poniedziałek 07 grudnia 2015, 07:50

ja też miałem problem z wadą ukrytą silnika w używanym przy nieuczciwym sprzedawcy. za późno wyszła by reklamować czy cokolwiek. Więc chyba podstawa to uczciwy sprzedający - dopóki wiesz za co i w jakim stanie płacisz to wszystko w porządku.
koszmar
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 07 grudnia 2015, 06:16

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez Ds3 » sobota 12 grudnia 2015, 11:02

Myślę, że w przyszłości kupię sobie nowy samochód. Na razie kupiłem używany ale od pewnego źródła i z prawdziwym przebiegiem (64tyś. km), ponadto w bardzo dobrym stanie. Trzeba zauważyć fakt, że nowe samochody w granicach 30-40tyś zł. mają często przestarzałe technologie np. skrzynia biegów może być taka sama jaką oferował ten sam producent w samochodzie klasy wyżej 5 lat temu. Ma to też swoje plusy - łatwiej o mechanika i cześć.
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez Borys_q » sobota 12 grudnia 2015, 12:24

ja też miałem problem z wadą ukrytą silnika w używanym przy nieuczciwym sprzedawcy.


Wszystkie samochody mają ukrytą wadę silnika, w końcu się rozsypie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez marso » czwartek 18 lutego 2016, 12:26

Podając kwotę 60 tys i porównując z 5 latkiem za 25tys to nie jest dobre porównanie. Nawet jak to te same auta :P Niestety ale niektóre 5 ltnie auta są tak rozwalone przez kierowców z ciężką nogą albo dającym je mechanikom którzy wciskają wszystko tylko nie naprawiają, ze bałbym się to kupić. Miałem auta używane i teraz mam nowe - widzę róznicę. Nie kupiłem zaraz po premierze a rok pod koniec roku jak sa promocje :) Nowe to nowe ;)
marso
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 20 listopada 2015, 16:05

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez piotrekbdg » niedziela 21 lutego 2016, 13:21

Niektóre 5 latnie auta będą w kiepskim stanie, a większość z salonu za 50 tyś będzie jeździć tempem deskorolki. I niektóre będą już po naprawach blacharsko-lakierniczych ze względu na szkody jakim uległy podczas transportu.

Kupowanie nowego auta za 50 tyś jest dobre dla ludzi którzy nie mają wiedzy na temat aut, nie potrafią zdiagnozować dobrych egzemplarzy i nie za bardzo interesują się motoryzacją. Co mi po tym, ze auto będzie nowe jak z silnikiem 1.4 max, welurową tapicerką i w wersji "bieda edyszyn"?
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez SJS » niedziela 21 lutego 2016, 13:30

Może i będzie w wersji "bieda edyszyn", ale przynajmniej nie będzie w wersji "zajechany złom po szkodzie całkowitej składany jak najmniejszym kosztem z czterech innych, z wykorzystaniem zajechanych części z auto-złomu edyszyn".
SJS
 
Posty: 239
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 11:12

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez piotrekbdg » niedziela 21 lutego 2016, 16:42

SJS napisał(a):Może i będzie w wersji "bieda edyszyn", ale przynajmniej nie będzie w wersji "zajechany złom po szkodzie całkowitej składany jak najmniejszym kosztem z czterech innych, z wykorzystaniem zajechanych części z auto-złomu edyszyn".


A kto Ci karze taką wersję kupować? Za 50 tyś masz naprawdę szeroki wybór, nie jesteś ograniczony to egzemplarzy zajechanych. Za 50 tyś spokojnie możesz wybrać świeżą Mazdę z większym benzynowym silnikiem, Civic VIII 1.8 V-TEC i jeszcze zostanie, E90 318-320 w sedanie/kombi na luzie, i w tych 50 tyś będzie jeszcze sprowadzenie z Dojcza.

Wydać ciężko zarobione 50 tyś złotych i kupić sobie coś co nawet Cię nie ucieszy, ani razu nie wywoła uśmiechu na twarzy to trochę porażka - z mojego punktu widzenia, tym bardziej że podana wyżej kwota na rynku wtórnym czyni z takiego kupującego już całkiem poważnego gracza.

I nie pisz mi po raz wtóry o ryzyku i innych pierdołach, bo zajmowałem się trochę sprowadzaniem aut z Niemiec głownie dla znajomych i krewnych i o ile posiada się racjonalne podejście do kwoty i towaru jaki można za daną uzyskać to na prawdę nie ma żadnego problemu.
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez Frank90 » poniedziałek 27 czerwca 2016, 12:46

Ja własnie zastanawiam się nad zakupem nowego autka.. Miałoby być to auto typowo do firmy - transportowe. Zastanawiałem się nad Renault Master... Nie wiem czy może jednak używane? Chodzi w każdym razie o coś bardzo uzytkowego. Tak jak na fotce poniżej.

Obrazek
Frank90
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 27 czerwca 2016, 12:36

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez pawelmakowski76 » piątek 25 listopada 2016, 15:39

Też myślę, że jednoznacznej odpowiedzi udzielić się nie da. A to z bardzo prostej przyczyny: z jednej strony jest to auto nowe, wiele rzeczy można naprawić w ramach gwarancji, ale nie przesadzajmy wiele rzeczy nie. Zaporą jest tu cena. Jeśli zaś kupować auto używane to raczej polecam wariant kupna okazyjnego po niskich kosztach. Ktoś kto chce się pozbyć samochodu używanego nie inwestuje w niego kasy. Najlepiej kupić tanio, samemu powymieniać najważniejsze rzeczy. Wiemy jakie części wstawiliśmy nowe i co jeszcze wymaga wymiany. Myślę,że lepiej się to opłaci niż kupna auta, w którym (teoretycznie) ktoś coś powymieniał, bo nie chce mi się w to wierzyć. W sieci jest dużo sklepów z oryginalnymi częściami jak choćby mada-czesci, który polecam, jeśli już zdecydujesz się na nabycia auta używanego.
pawelmakowski76
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 25 listopada 2016, 15:28

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez HTC825 » środa 14 grudnia 2016, 15:58

Ja mam trochę inne pytanie. Potrzebuję auta na dosłownie 3 tygodnie. Chce coś wynająć, bo kupić mi się nie opłaca przecież. Polecacie cos?
HTC825
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 04 listopada 2016, 15:14

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez tom634 » niedziela 25 grudnia 2016, 21:13

Zależy czy na trasy czy na miasto?

Ja jestem zwolennikiem starszych, ale lepszych modeli.
Weteran dróg
Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM
tom634
 
Posty: 546
Dołączył(a): wtorek 29 maja 2007, 21:55

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez AMP » wtorek 09 maja 2017, 12:14

Zaletą nowego auta... jest, że jest nowe :lol: na gwarancji (ale też jest to jego wada... każda ryska bardzo boli).

Inna zaleta dodana - to pakiet OC, AC, NNW - często dealerzy mają bardzo korzystne pakiety, niezależne od lat doświadczenia, wypadkowości, itp. Dla młodego kierowcy to duży bonus
AMP
 
Posty: 67
Dołączył(a): wtorek 18 kwietnia 2017, 10:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 43 gości