Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez wioli88 » niedziela 04 czerwca 2017, 09:32

piotrekbdg napisał(a):Z rynku wtórnego też można kupić dobre auto, tyle że nie od razu i niekoniecznie za małe pieniądze.


W pełni się zgadzam. Trzeba trochę cierpliwości ale można znaleźć dobre oferty.
wioli88
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 03 czerwca 2017, 22:20
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez rpa » wtorek 06 czerwca 2017, 15:32

nie od razu i niekoniecznie za małe pieniądze

Ja bym dodał jeszcze "i niekoniecznie takie, o jakim się marzy". Niestety rynek wtórny rządzi się swoimi prawami, podaż jest ogromna, ale zróżnicowanie jakości i dostępności (odległość, podatki, informacja) jest jeszcze większe. Możesz polować rok na Mondeo i w końcu kupić Passata, bo akurat ten egzemplarz jest satysfakcjonujący. Ja tak kupiłem Golfa, a byłem w 100% zdecydowany na Mazdę 3, ewentualnie Focusa :)
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez opir » niedziela 02 lipca 2017, 20:21

Pewnie, że opłaca się kupić nowy samochód. Ja teraz poważnie myślę o zakupie nowego samochodu, ponieważ od czasu kiedy znajome mi małżeństwo pozwoliło mi się przejechać Mazda MX-5 zakochałam się w niej bez końca i zapragnęłam ją mieć. Pięknie wygląda, dobrze się prowadzi no i oczywiście ma dość małe spalanie jak na tego typu samochód. Ten samochód jest dość lekki. Z tego co wiem ten model w starszych wersjach był cięższy i go odchudzili .
opir
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 02 lipca 2017, 20:20

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez ks-rider » środa 05 lipca 2017, 22:06

Moj obecny nowy Civic Kombi pali srednio 4,5 l/100 km

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez rpa » czwartek 06 lipca 2017, 01:28

Wynik dla diesla zupełnie normalny. Oszczędna jazda dwudziestoletnim 1.9TDI w aucie wielkości civica daje zbliżone rezultaty, więc nie wiek gra tu decydującą rolę.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez ks-rider » czwartek 06 lipca 2017, 08:27

Taaaaaaaaa,

JAkbym tego TDI'ka nie mial, to moze bym w to uwierzyl.

2,5 litra wiecej to tak optymistycznie podawane

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez inmenlae » czwartek 06 lipca 2017, 13:22

Moim zdaniem lepiej kupić samochód używany, ponieważ nowe bardzo szybko tracą na wartości.
Warto wybrac się do komisu, cene zawsze można negocjować.
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
inmenlae
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 06 lipca 2017, 09:41

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez rpa » czwartek 06 lipca 2017, 21:18

Akurat kilka TDI i wersji bez turbiny miałem pod butem:
-Passat B5, wersja 110KM na pompie, spalił na trasie 2200km średnio 5,7l, ale sporą część czasu jechał już mniej ekonomicznym tempem 130-140km/h
-Golf 3, wersja 1.9D, jeżdżący dziennie 30-40km, ale na trasach o długości od 100m do 1km, palił maksymalnie 7l
-Polo 1.9 SDI palił w mieście maksymalnie 5,5l
-Golf 4 1.9TDI 101KM PD (chyba 101KM - na pewno nie słabszy) - dokładnie nie wiem ile, ale w cyklu mieszanym komputer pokazywał poniżej 6l
-Tiguan 2.0TDI (rocznik 2009 bodajże), jedna trasa ~250km, spalił dokładnie 13,2l
Oczywiście wiele zależy od stylu jazdy, pewnie dałoby się z każdego z tych wyników urwać co najmniej pół litra. Poza tiguanem auta co najmniej dziesięcioletnie.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez ks-rider » czwartek 06 lipca 2017, 22:27

Civic pali te 4,5 w trybie, miasto, autostrada i obszar niezabudowany ( 100 km/h ). Jezeli wezmiesz pod uwage, ze co 2 - 4 km jest zjazd i wjazd na autostrade gdzie Auto przyspiesza od 100 - 120 km/h na pasie rozbiegowym to mieczy Honda a VW sa lata swietlne.

W obszarze niezabudowanym przy 100 km/h pali ca 3,5 l a czasami nawet mniej.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez oskbelfer » piątek 07 lipca 2017, 10:05

inmenlae napisał(a):Moim zdaniem lepiej kupić samochód używany, ponieważ nowe bardzo szybko tracą na wartości.
Warto wybrac się do komisu, cene zawsze można negocjować.


Oczywiście to Twoje zdanie. Ja mam zupełnie odmienne.

1. Każde auto traci na wartości. Gdy ktoś kupuje auto - to raczej nie jest to lokata kapitału. Nie chcesz tracić na wartości to zamiast kupować auto oddaj pieniądze do banku, a sam wsiadaj do komunikacji publicznej.

2. Nie warto wybierać się do komisu.
W komisie stoją szroty. Klepane, malowane, spawane etc. Zawsze się zastanawiam - po co ktoś kupuje auto salonowe i za rok lub dwa oddaje je do komisu? Musi być z tym autem coś "nieteges".
Dobre używane auta - są nie do kupienia. Ida od pierwszego właściciela w drugie ręce (rodziny, znajomych).
Szroty w komisach mają tę cechę że:
po kupnie do roboty jest - rozrząd, tarcze i bębny hamulcowe, sprzęgło, wydech. Można tak po kolei wymieniać.

No chyba że ktoś kupi góra czterolatka - od znajomego - ale na pewno nie w komisie.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez gumik » piątek 07 lipca 2017, 12:34

Ja bym to ujął tak. Jak masz kasę, to nie opłaca Ci się kupować używanego. Jak nie masz kasy, to nie masz wyjścia. Ja sam mam nówkę z salonu i zgadnijcie kiedy ją będę sprzedawał. Jak mi się znudzi? No raczej nie. :-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez zgredziatko » piątek 07 lipca 2017, 16:55

Biorąc nowe auto może odpaść problem z sprzedaźą auta używanego.
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości