Zawód egzaminator do deregulacji.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez rocko19 » czwartek 26 kwietnia 2012, 10:09

Chciałem założyć ten temat ponieważ interesuje mnie, co myślicie na temat deregulacji zawodu egzaminatora prawa jazdy? Wiem że jest juz temat w innym dziale ale niemogę sie tam wypowiedzieć wiec zakładam tutaj.
Uważam że jest to dobry pomysł. Przedewszystkim zniesienie wymogu wyższego wykształcenia, mysle ze to mądry pomysł gdyż, wystarczy tutaj mieć wykształcenie wyższe o byle jakim kierunku a po co do tego zawodu np polonista czy geograf? A tak ułatwi się drogę do tej pracy ludziom którzy naprawdę mają do tego grajfke i lubią to, ktoś kto skonczył, średnie może równie dobrze lub nawet lepiej wykonywac ten zawód. Kierowcy którzy mają doświadczenie na autobusach lub pojazdach ciężarowych którzy przejeździli ładnych pare lat, mogą być lepsi i od tych co prawo jazdy mieli tylko a okazyjnie jezdzili samochodem. Mi tam osobiście sie pomysł podoba i jestem za tym aby ten przynajmniej wymog wykształcenia znieśc. Pozdrawiam.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez twixme » czwartek 26 kwietnia 2012, 12:40

Ja jestem za. W sumie nie wykształcenie czyni z kogoś egzaminatora, tylko doświadczenie. Uważam, że egzaminator powinien najpierw kilka lat przepracować jako instruktor, żeby móc ubiegać się o uprawnienia egzaminatora. I przydałby się kurs pedagogiczno-psychologiczny.... to dla zdrowia i komfortu zdającego. I tak ma się wystarczająco sporo nerwów podczas egzaminu, a jak do tego dochodzą humorki egzaminatora to już jest masakra.


________________
in this world of tanks all I need is a bigger rifle
twixme
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 24 kwietnia 2012, 13:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez rocko19 » poniedziałek 17 września 2012, 11:42

Odswieze temat. Kiedy ta ustawa o deregulacji wejdzie w życie? Wiadomo coś?
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez ella » poniedziałek 17 września 2012, 19:31

nic nie wiadomo
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez rocko19 » wtorek 18 września 2012, 09:30

Ok. Dzięki.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez czepiacz » czwartek 20 września 2012, 21:22

rocko19 napisał(a):Chciałem założyć ten temat ponieważ interesuje mnie, co myślicie na temat deregulacji zawodu egzaminatora prawa jazdy? Wiem że jest juz temat w innym dziale ale niemogę sie tam wypowiedzieć wiec zakładam tutaj.
Uważam że jest to dobry pomysł. Przedewszystkim zniesienie wymogu wyższego wykształcenia, mysle ze to mądry pomysł gdyż, wystarczy tutaj mieć wykształcenie wyższe o byle jakim kierunku a po co do tego zawodu np polonista czy geograf? A tak ułatwi się drogę do tej pracy ludziom którzy naprawdę mają do tego grajfke i lubią to, ktoś kto skonczył, średnie może równie dobrze lub nawet lepiej wykonywac ten zawód. Kierowcy którzy mają doświadczenie na autobusach lub pojazdach ciężarowych którzy przejeździli ładnych pare lat, mogą być lepsi i od tych co prawo jazdy mieli tylko a okazyjnie jezdzili samochodem. Mi tam osobiście sie pomysł podoba i jestem za tym aby ten przynajmniej wymog wykształcenia znieśc. Pozdrawiam.
Czytając Twoją wypowiedź odnoszę wrażenie, że czeka Cię jeszcze ukończenie podstawówki, potem średniej szkoły, to może doczekasz się rzeczonej deregulacji...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez oskbelfer » czwartek 20 września 2012, 23:06

najlepiej zderegulować wszystko...

do microsoftu powinni przyjmować pod warunkiem że potrafi się zresetowac kompa
lekarz tez może być zderegulowany - warunek aby babka i prababka była zielarką lub felczerem
kierowca wcale nie musi umieć czytać i pisac - przecież wystarczy ze wie gdzie sprawdza się poziom oleju w silniku
instruktor prawa jazdy - wystarczy że bedzie umiał czytać i dodawać pod warunkiem ukończenia podstaówki, zaś egzaminator musi ukończyć gimnazjum :)


Uważam iż instruktor powinien posiadac praktykę i doświadczenie w kierowaniu pojazdami (no tak z 10 lat) prawo jazdy wszystkich kategorii i conajmniej wykształcenie średnie techniczne związane z motoryzacją.
Egzaminator uprawnienia instruktora oraz wykształcenie wyższe techniczne.

Deregulacji nie rozumiem....czy ktoś po zawodówce (z całym szacunkiem) posiada wiedze i umiejetności człowieka po technikum ? ------ jeśłi tak -- to dlaczego nie skończy technikum i nie zda matury ?

I można tym tokiem rozumowania ciągnąć temat dalej...

Czy teraz ni ema konkurencji na rynku instruktorsko-egzaminatorskim... ludzi z uprawnieniami jest full - czy uwalniając (obnizając wymagania) coś ulegnie zmianie ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez szerszon » piątek 21 września 2012, 06:47

oskbelfer napisał(a):

Uważam iż instruktor powinien posiadac praktykę i doświadczenie w kierowaniu pojazdami (no tak z 10 lat) prawo jazdy wszystkich kategorii i conajmniej wykształcenie średnie techniczne związane z motoryzacją.
Egzaminator uprawnienia instruktora oraz wykształcenie wyższe techniczne.

Żartujesz... skąd ja Tobie wezmę uprawnienia na kat T w centrum Warszawy :D
A egzaminator uprawnienia instruktora tak z 5 lat ( cwaniakuję, bo jak skończę kurs to juz sie uzbiera :D )
Co do wykształcenia...ciężko sie wypowiedzieć.Mam średnie techniczne i wyższe ekonomiczne.
To sie chyba nie łapię :hmm:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez BOReK » piątek 21 września 2012, 09:35

Nie wiem po co egzaminatorowi wyższe techniczne - będzie projektował i budował ten samochód w trakcie egzaminu? :D

Pomijam już ogólnie znany fakt, że jakość dyplomów zdobytych w ostatnich latach jest, mówiąc oględnie, wątpliwa i niekoniecznie reprezentuje odpowiedni poziom wiedzy...
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez oskbelfer » piątek 21 września 2012, 09:41

Szerszon szybciutko robić kurs na kategorie T, nie 5 a 6 lat :)

Niestety nie łapiesz się w moim rozporządzeniu :)

A tak poważnie (albo i niezbyt) ekonomista ministrem sportu, filozof ministrem sprawiedliwości, aktor prezydentem USA :)

Po co majstrować przy nauce jazdy ?

Czy kursant ma ograniczony dostęp do osk i word ? Do stomatologa tudziez innego specjalisty czeka się różnie, malarz czy fliziarz też nie przychodzą na pstryknięcie palcem.

Albo uwalnijamy wszystko, albo nic.

Skoro ma być wolność niechaj tatuś uczy synka śmigać polonezem, potem tatuś z proboszczem wypiszą dokument.

Znawców tematyki nauki jazdy i egzaminów mamy tak samo dużo jak znawców futbolu czy żużla - najlepiej tych od futbolu powsadzać na motocykle żużlowe i niechaj krecą po torze, a Ci od żuzla niechaj sedziują - bo w Enea EXTRA lidze sędzia w meczu o złoto - nie potrafi policzyć średniej punktowej lidera tabeli :)

Chyba Szerszon zostaniemy ministrami w UE :)



Nie wiem po co egzaminatorowi wyższe techniczne - będzie projektował i budował ten samochód w trakcie egzaminu?
Pomijam już ogólnie znany fakt, że jakość dyplomów zdobytych w ostatnich latach jest, mówiąc oględnie, wątpliwa i niekoniecznie reprezentuje odpowiedni poziom wiedzy...


Wyższe techniczne, uprawnienia instruktora, prawko wszystkich kategorii - i wreszcie praktyka (coś koło 10 lat) po to by gwarantować sensowny poziom wiedzy i umiejętności :)

Oczywiście można posadzić gościa po podstawówce, który 15 lat jeździł "wanienką" niech egzaminuje :) Przeciez on nie musi projektować samochodów :)

Szkoda że tem "miszcz" od wanienki zdaje już 12 raz egzamin.

Nie stanowi dla mnie problemu klapnąć na fotel kierowcy autobusu i jechać z turystami np. na Ural, ale ten od wanienki nie potrafi zrobić zadania 2 na egzaminie --- ot cały problem.

Jakość dyplomów - każdy sądzi podług siebie :), zresztą jaki problem skończyć studia techniczne czy inne --- przecież tam ponoć nic nie wymagają... nawet można zostać prezydentem bez studiów :)

Napisze jeszcze raz --- albo uwalniamy wszystko, albo nic.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez szofer80 » piątek 21 września 2012, 11:08

i instruktorzy i egzaminatorzy powinni mieć wykształcenie wyższe filozoficzne, bo często młodzi kierowcy chcieliby układać przepisy na nowo po swojemu i podbudowa filozoficzna jest tutaj odpowiednia do wyprowadzania ich z błędu. W ogóle podczas kursu na PJ powinno być kilka godzin z filozofii jazdy. Zdziwilibyście się ilu filozofw jeździ po drogach a prawidłowe ukształtowanie kierowcy na wstepie jest bezcenne nierzadko rozwikływać trzeba nie lada problemy np, czemu warto przejechać przez skrzyżowanie 50km/h przecież można 150km/h
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez BOReK » piątek 21 września 2012, 11:40

Całkiem serio mówię, że formalne wykształcenie wyższe to przerost formy nad treścią. Zwłaszcza w momencie, gdy uczelnie wypuszczają ludzi z nieaktualną wiedzą i w dodatku bardzo kiepsko ją weryfikują...

Potrzebne jest za to (zwłaszcza instruktorom, bo egzaminatorom już mniej) solidne przygotowanie do przekazywania wiedzy i przy okazji jako taka znajomość fizyki. Przy tym dodam, że przedmioty ścisłe z powodzeniem można studiować na uniwersytetach i nie będzie to już wykształcenie wyższe techniczne, ale tematyka będzie zupełnie ta sama. Od razu zaznaczęę, że jeśli ktoś idzie studiować fizykę na politechnice myśląc, że będzie miał tu mniej nudnych wykładów i więcej doświadczeń oraz "praktyki" niż na uniwerku, to się srodze zawiedzie.
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez rocko19 » piątek 21 września 2012, 11:44

Czytając Twoją wypowiedź odnoszę wrażenie, że czeka Cię jeszcze ukończenie podstawówki, potem średniej szkoły, to może doczekasz się rzeczonej deregulacji...


A ja pozostawię twoją wypowiedź bez komentarza :wink:

A co do tematu to ja uważam że jest to dobry pomysł, są teraz ludzie którzy kompletnie się do tej pracy nie nadają, a są tacy którzy powinni w tej branży pracować ale właśnie np nie potrzebowali kończyć studiow, i nie pisze tu o sobie mimo że mam tylko mature. Co ci da że jesteś po studiach np: ekonomicznych a to ze niemasz studiow w ogóle w pracy egzaminatora? To juz powinni dawnooo znieść!

do microsoftu powinni przyjmować pod warunkiem że potrafi się zresetowac kompa
lekarz tez może być zderegulowany - warunek aby babka i prababka była zielarką lub felczerem
kierowca wcale nie musi umieć czytać i pisac - przecież wystarczy ze wie gdzie sprawdza się poziom oleju w silniku
instruktor prawa jazdy - wystarczy że bedzie umiał czytać i dodawać pod warunkiem ukończenia podstaówki, zaś egzaminator musi ukończyć gimnazjum


Z tego co napisałeś wynika że według ciebie to zawód ten wymaga powtwierdzenia wiedzy swojej "papierkami" a jeszcze pewnie doktorata powinien miec. Cóz masz prawo tak myśleć.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez szerszon » piątek 21 września 2012, 14:05

oskbelfer
Moim zdaniem wyższe wykształcenie powinno być. Czy techniczne ?
Raczej nie...
Sam fakt ukończenia wyższych daje pewne przesłanki ,ze taka osoba jest w stanie uczyć się sama, jak to kiedyś na studiach bywało.
To jest inne myślenie niż na niższych szczeblach.
Długość posiadania, a raczej jeżdżenia-jak najbardziej.
Czy wszystkie kategorie ?
Raczej tak, dlatego się uwijam zanim będziesz miał moc decyzyjną :D
Chociaż wydaje mi się, że nadrabiam doświadczeniem brak wyższych kategorii.
Wiem jak sie zachowuje taka landara na drodze, szczególnie gdy skręca lub jak trudno jest zmienić pas
Umiejętność przekazania wiedzy ?
To "coś" trzeba mieć w sobie. Harvard nie pomoże.
W pierwszej kolejności instruktor a potem egzaminator ?
Tak, widzę to po sobie. Przez te parę lat coś się nauczyłem i bez tego byłbym kiepskim egzaminatorem.
==========================
A że trafiają sie ludzie bez jakiegokolwiek przygotowania w danej dziedzinie , a dają sobie radę ?
Czasami tak bywa...
Ps. A jaką tekę dla mnie przewidziałeś ? :mrgreen:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zawód egzaminator do deregulacji.

Postprzez oskbelfer » piątek 21 września 2012, 18:38

No jak to Szerszon - jaką tekę :) - wiadomo - Ty będziesz od finasów i budżetu - tzn. co kwartał będziesz podnosił ceny kursów i opłat egzaminacyjnych :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości