Termin prawajazdy i nowe przepisy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Termin prawajazdy i nowe przepisy

Postprzez Fallmau » środa 26 września 2012, 18:21

Witam wszystkich.
Niedługo idę do lekarza, mam lekką wadę wzroku -0.5, i nie wiem czy powiedzieć mu o mojej wadzie, ponieważ gdybym powiedział, dostałbym termin prawka na 10 lat, nie ma w tym nic złego, ale czy za te 10 lat, gdy będę chciał odnowić prawko z nowym dokumentem od lekarza, będą mnie obowiązywały nowe przepisy, które mają wejść w życie od nowego roku? i wtedy co jakiś czas testy? Czy lepiej powiedzieć że nie mam wady i dostać prawko bez terminu ? i czy tym osobą bez terminu też się upiecze ? dzięki za rozwianie moich wątpilości :)
Fallmau
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 26 września 2012, 18:16

Re: Termin prawajazdy i nowe przepisy

Postprzez Radhezz » środa 26 września 2012, 19:55

Prawka bezterminowego wkrótce nie będzie, tylko na max. 15 lat, kat. B i A, a zawodowe na 5 lat. Badania to formalność, więc po co kombinować?
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Termin prawajazdy i nowe przepisy

Postprzez Fallmau » środa 26 września 2012, 21:00

ale to się tyczy również tych obecnych osób które już posiadają prawko ?
Fallmau
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 26 września 2012, 18:16

Re: Termin prawajazdy i nowe przepisy

Postprzez Mateusz1 » środa 26 września 2012, 21:56

Wiesz co? Najlepiej kreować się na zdrowego, nic nie mówić o swoich wadach, bo nie dadzą bezterminowego. Jak chcesz sobie oszczędzić stresu związanego z chodzeniem po lekarzach i badaniami oraz pilnowaniem terminów to lepiej nic nie mów.

Radhezz - a kto lubi formalności? :D

Nie wiem tylko jak to będzie z tą terminowością po 2033. Chociaż zasada mówi jasno "Lex retro non agit"... Ale niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie. Jednak znając życie to będą tą ustawę zmieniać jeszcze kilkakrotnie.
18.11.2011 Teoria (+) ; Plac manewrowy (+) ; Ruch miejski (+)
24.11.2011 Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
30.11.2011 Dokument do odbioru w Urzędzie
30.11.2011 Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany
Mateusz1
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek 18 listopada 2011, 17:52


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości