Legalizacja marihuany

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy jetseście za legalizacją

tak
16
48%
nie
17
52%
 
Liczba głosów : 33

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 28 lipca 2003, 18:42

Marihuana to jest krzak? :D :D :D A to nie wiedziałem. Do tej pory wydawało mi się, że jest to mieszanina związków organicznych pochodzenia roślinnego, która znajduje się w konopiach, a konkretnie w ich kwiatach.
Jeżeli chodzi o tego Twojego posta, to powiedz od razu, z czego to wkleiłeś (wybacz... ale po samej ortografii i interpunkcji można poznać, że sam tego nie pisałeś :D :D :D :P).
A wiesz, czemu nie powiedziałem o tym, co powiedziałeś, że zapomniałem powiedzieć? :D :D :D Bo byłem pewien, że mi powiesz, że to mit. A to Twoje porównanie do herbaty jest po prostu żałosne (tak na marginesie: wiem, jak się robi herbatę - wkłada się do szklanki torebkę i zalewa gorącą, ale niegotującą się wodą :P).

Aha! I jeszcze jedno. Mam małe pytanko do forumowiczów: a dlaczego w tej dyskusji biorą udział cztery (a w zasadzie dwie) osoby? Reszta boi się wypowiedzieć własne zdanie na ten temat?
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Mefju » poniedziałek 28 lipca 2003, 22:05

Jestem zdecydowanie za legalizacja. Gadanie o tym jakie to szkodliwe itepe niema sensu... kazdy wybiera sam za siebie i nie rozumiem czemu panstwo odbiera mi mozliwosc wyboru... nikt jeszcze krzywdy drugiej osobie pod wplywem marii nie zrobil ... poza tym gdyby doszlo do legalizacji, panstwo przestaloby tracic horrendalne sumy na przemysle maryjnym w tym kraju... wiec madrzy politycy sami sobie robia kupe we wlasne majty.
:: hh 4 life
Mefju
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 10 lipca 2002, 12:16
Lokalizacja: Dlnsk

Postprzez miros » wtorek 29 lipca 2003, 00:56

Slawek napisał(a):A więc dlatego marihuanę powinno się zalegalizować, bo i tak ją można kupic?


a czy ja napisalem ze zalegalizowac marihuane dlatego bo mozna ja kupic?

a wiecie dlaczego marihuana zostala zabroniona? a zaczelo sie to od pewnej wytworni papieru w USA. jak wiadomo marihuana jest roslina wloknista z ktorej mozna produkowac papier i przy okazji nie niszczyc drzew oraz zmniejszys koszty produkcji. firma ta miala dosc wplywowych ludzi ktorzy z obawy przed straceniem dochodow przeforsowali ustawe o zabronieniu uzywania marihuany a co za tym idzie jej hodowli. przed ta ustawa w USA marihuana byla legalna i rzad nawet zachwlal jej kozysci jako srodka ktory poprawia mestwo zolnierzy i sprawia ze sa oni bardziej chetni do walki z wietnamczykami.

jesli marihuana to czyste zlo to w holandii 100 procent ludnosci powinno byc narkomanami ktorzy zazywaja marihuane ale takze "twarde" narkotyki, a tak jakims dziwnym trafem sie nie stalo.


scorpio ten zwiazek o ktorym mowisz to nie jest marihuana tylko THC. to wlasnie ten zwiazek wplywa na ludzi. znajduje sie glownie w kwiatostanach zenskich roslin.

tak jak mowil mefju palenie marihuany to wybor kazdego, tak samo picie alkoholu czy palenie papierosow. jesli ja nie moge wybrac palenia marihuany to dlaczego miliony osob w tym kraju moze sobie spokojnie walnac kielicha albo zapalic papierosa.

jesli marihuana jest zla slawku to podaj mi kilka powodow dlaczego.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mefju » środa 30 lipca 2003, 13:17

I tym milym akcentem mozna zakonczyc dyskusje o ziołoleku :] Widac ze ob. miros zna sie na rzeczy, szacun stary za Twoje wiadomosci ;)
:: hh 4 life
Mefju
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 10 lipca 2002, 12:16
Lokalizacja: Dlnsk

beeee

Postprzez Fridzia » środa 30 lipca 2003, 16:07

chwileczka....czy na tym cholernym swiecie nie ma juz zadnych zasad i regul czy jak???przeciez nie musimy wszystkiego odgapiac od zachodnich sasiadow!! u nas marysia nigdy legalna nie byla i byc nie powinna!! z jednej strony mamy prawo wyboru....ale panstwo ma obowiazek dbac o dobro obywateli :lol: a marihuana jak wiemy jest szkodliwa! i nie wiem czemu robicie z tego takie wielkie HALLO????przeciez kazdy kto chce to swinstwo brac to wie gdzie go szukac!!!a mozecie wierzyc albo nie ale sa na swiecie ludzie ktorzy nie maja pojecia co to takiego jest i jak im sie tego nie podsunie pod nos w jakis shopach to tez i tego nie wezma i moze bedzie jednego uzaleznionego mniej!!!
a pozatym dlaczego sie wysmiewacie z tego, ze jak kosciol mowi nie to my tez "musimy" powiedziec nie???? ja np jestem wierzaca i zgadzam sie z tym co mowi moja wiara i nie jest to dla mnie bynajmniej powod do wstydu!!
to na tyle
danke für die Aufmerksamkeit :D
Die größte Gefahr im Straßenverkehr sind Autos, die schneller fahren als ihr Fahrer denken kann. :):):)
Fridzia
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 30 czerwca 2003, 19:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: beeee

Postprzez Mefju » środa 30 lipca 2003, 16:27

Fridzia napisał(a):przeciez kazdy kto chce to swinstwo brac to wie gdzie go szukac!!!


Tylko pomysl ile panstwo traci na nielegalnym handlu tym jak to nazywasz "swinstwem"... uwazasz ze lepiej kupic to od jakiegos dilera, ktory moze dodawac do zielska jakies rozmaite substancje, aby np ziolo bylo ciezsze ? Poza tym taki diler nie patrzy czy osoba kupujaca od niego jest pelnoletnia. Powiedzmy zielsku tak, ale tylko dla pelnoletnich i o legalnym pochodzeniu!

A co do kserowania zachodu - uwazam ze nalezy kopiowac dobre rozwiazania.
:: hh 4 life
Mefju
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 10 lipca 2002, 12:16
Lokalizacja: Dlnsk

Re: beeee

Postprzez miros » środa 30 lipca 2003, 18:00

Fridzia napisał(a):u nas marysia nigdy legalna nie byla


a tu sie mylisz, bo kilka lat temu posiadanie do 5 gram zielska bylo legalne (oczywiscie na wlasny uzytek)

i tak jak mowi mefju dobre rozwiazania powinno sie wprowadzac i u nas.

jesli panstwo ma obowiazek dbac o dobro obywateli bo marihuana jest szkodliwa to ja chce zeby ze sklepow zniknely wyroby alkoholowe i tytoniowe. bedzie wtedy mozna je tylko kupowac od dilerow i za posiadanie alkoholu i tytoniu beda kary do 2 lat wiezienia. mi taki uklad pasuje.

a co do tych osob ktore nie wiedza o marihuanie to rozwiazanie jest proste: w coffy shopach moga byc tabliczki w stylu "marihuana szkodzi zdrowiu, dzieciom i mlodziezy ponizej 18 roku zycia marihuany nie sprzedajemy" , "minister zdrowia ostrzega: palenie marihuany powoduje raka, choroby serca oraz ....(cos co moze powodowac marihuana)...."

wiesz jest sporo ludzi na swiecie ktore nie wiedza co to alkohol jakby nie bylo monopolowych to wiesz ile ludzi mozna by uchronic od nalogu?

a dlaczego robimy takie wielkie HALLO bo za posiadanie marihuany mozna pojsc nawet na 2 lata do wiezienia.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Re: beeee

Postprzez scorpio44 » środa 30 lipca 2003, 18:38

miros napisał(a):jesli panstwo ma obowiazek dbac o dobro obywateli bo marihuana jest szkodliwa to ja chce zeby ze sklepow zniknely wyroby alkoholowe i tytoniowe. bedzie wtedy mozna je tylko kupowac od dilerow i za posiadanie alkoholu i tytoniu beda kary do 2 lat wiezienia. mi taki uklad pasuje.


No jeżeli chodzi o alkohol, to rzeczywiście ciężkie by było życie, gdyby był nielegalny. :D :D :D Ale jeżeli o mnie chodzi, to naprawdę nie miałbym nic przeciwko temu, żeby papierosy były nielegalne. Jedyna rzecz niekorzysta w tym byłaby taka, że musiałbym znaleźć coś innego, co można nosić za uchem (bo jedynie do tego zdarza mi się ich używać). :D :D :D :D :D :D :D :D
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Iza » czwartek 31 lipca 2003, 12:21

Łakom napisał(a):Czy jesteście za legalizacją marihuany?

nie używam, więc mam to w głębokim poważaniu [;

T.i. T.M.i.

t.i. t.m.i.

we've been running over battlefields
from century to century
to century...
nothing wrong nothing right
there was no day there was no night

Iza
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 17 września 2002, 12:50
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez miros » czwartek 31 lipca 2003, 13:12

no i takie podejscie jest dobre, a nie ludzie ktorzy nie biora, a sa stanowczo przeciwni legalizacji, bo cos slyszeli w telewizji albo przeczytali w gazetach ze to samo zlo.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Sławek_18 » czwartek 31 lipca 2003, 13:46

wsio jest dla ludzi, tyko z umiarem:P
Ja nigdy nie palilem, nie pale i nie bede palił.
\
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

dlaczego bee?!

Postprzez Fridzia » czwartek 31 lipca 2003, 16:56

no to zaraz powiem dlaczego marihuana jest taka beeee!!!
nawet jak na poczatku sobie mwoisz, a tak dla szpasu se jednego blancika zajaram, bedzie fajnie i sie okazuje ze jest fajnie....moze nastepnego dnia jak jestes na "tripie" to moze juz Ci i tak do smiechu nie jest!!!no ale wracajac do tematu palisz se malo ale potem Ci sie to podoba wiec ciagle oczekujesz takich samych przezyc jak se bakniesz, ale tak juz jestesmy zaprogramowani ze nasz organizm latwo sie przyzwyczaja i ciagle trzeba wiecej zeby taki sam efekt jak na poczatku uzyskac....wiec bierzesz wiecej....i co....jaranie juz wiecej nie bawi wiec teraz trzeba siegnac po here no nie??...ludzie maja dziury w glowie, nie chce sie im uczyc, maja <&%#$@> psyche i wogole nie do zycia (przynajmniej nie na tym swiecie) dobra niech bedzie ze na poczatku jest extra, humorek <&%#$@>, lepszy sex, euforia ze wszytskiego sie smiejesz.....a gadka taka ze jaram tylko troszka mnie to nie dotyczy jest idiotyczna!!!!bo to niesetety dotyczy kazdego....a jak kogos rajcuje poswiecenie zdarowia fizycznego i psychiczego za kilka fajnych chwil to sorry, ale jego sprawa, czemu inni tez maja na tym cierpiec!?ja no nie zycze sobie widoku jeszcze wiecej cpunow na ulicach i przed tymi shopami jakimis tam!!!papierochy i woda wystarcza
dzieki za cierpliwosc:)
Die größte Gefahr im Straßenverkehr sind Autos, die schneller fahren als ihr Fahrer denken kann. :):):)
Fridzia
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 30 czerwca 2003, 19:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: dlaczego bee?!

Postprzez Łakom » piątek 01 sierpnia 2003, 16:40

każdy z Nas słyszał o All Capone..... wiecie jak on sie wzbogacił jak policja była mu na zawołanie....... on wszystkich kupował dzięki prohibicji czyli zakaz sprzedawaniu alkocholu w stanach w latach 60-tych. Ludzi wtedy zamiast kupic sobie piwo to kupywali wishy, koniaki bo były mocniejsze, All na każdym litrze alkocholu zarobek miał trzykrotny..... teraz tak sie dzieje u nas w kraju na marihuanie. dilerzy mają dwukrotne przebicie na kazdym pakiecie (czyt. gram) teraz coraz więcej jest takich delerów i nowych nielegalnych działalności..... teraz dzieci w wieku 15-16 lat sprzedawają marie ze swoich upraw kolegom z podwórka bo wiedza ze mają z tego zysk...

Fridzia napisał(a):ja no nie zycze sobie widoku jeszcze wiecej cpunow na ulicach i przed tymi shopami jakimis tam!!!
to samo moge powiedzieć że Ty jesteś alkocholiczką i 99% naszego społeczeństwa...
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Slawek » piątek 01 sierpnia 2003, 22:06

Tak jest - należy zalegalizować zabijanie. Przecież w ten sposób odetnie się płatnych zabójców od źródła ich utrzymania.

A Ty Łakom nie mów, że troszczysz się o młodych ludzi, którzy paliliby trefny towar, dlatego chcesz żeby palili "zdrowszy". Bo to jest tylko usprawiedliwianie swojej postawy. Tak właśnie niektorzy chcą zagłuszyć swoje sumienie, a Ty bezmyślnie przepisujesz te słowa.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Łakom » piątek 01 sierpnia 2003, 23:58

wybraź sobie ze kazda plantacja marihuany to drzewo a od tego idą setki gałęzi..... tylko że te gałęzie są dla przestępców opłacalne........ a ja jestem za legalizacją dlatego ze mariśka była by o wiele tańsza nawet po wejscu akcyzy...... a zdrowsza to tak tylko przy okazji :D....... we francji kolega kupował hasz ( jest to zywica marihuany) i wynosło go to na nasze 24 zł za gram.... a dzielił to na cztery porcje i sprzedawał po 30 zł i nie jest to opłacalny interes :?: co do mojego wczesniejszego posta to sa to fragmenty pracy magisterskiej ( już obronionej, oczywiście nie mojej :D :D ) powiem o co mi chodziło z tą herbatą otóz zrywa sie liście i dzieli sie je na gatunki, i później suszy i tak samo jest z marihuaną, przypominam ze krzaki obu tych roślin są bardzo podobne do siebie pod względem budowy, wielkości i czasu kwitnięcia..... lecz z małym wyjątkiem tak jak ktoś juz wczesniej pisał palić da sie tylko żeńskie krzaki w nich sa tylko związki thc......
Fridzia nawet nie wiesz co mówisz.... jaki następny dzień na "fripie" :?: chyba za duzo tych mądrych ksiązek przeczytałas ?? napewno nie raz piłas alkochol i podobało Ci sie to i nie sięgasz po coraz więcej i coraz częsciej tak jak na początku..... to są tylko mity :!:
przykładowo mając pić przez 2 lata wina moja watroba bedzie juz na skraju wykończenia a po marihuanie jesteś zdrowa tak jak wczesniej poza substancjami smolistymi których znajduje sie bardzo mało w porównaniu do papierosów....
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości