Nauka jazdy na komputerze - warto?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Marios » wtorek 27 marca 2012, 22:27

Zanim pójdę na kurs prawa jazdy chciałbym już coś umieć. Na razie jeżdżę z rodzicami, ale poza miastem. Trochę to dla mnie mało. Przyszedł mi więc do głowy pomysł, żeby spróbować poćwiczyć na komputerze. Za dobry sprzęt trzeba dać z 1000 zł (te tańsze mają zwykle sporo wad - np. tylko dwa pedały), np. Logitech G27 :
http://www.ceneo.pl/3877800
Tylko pytanie czy warto to kupić? W jakim stopniu przypomina to jazdę prawdziwym samochodem?

No i jeszcze miałbym pytanie - jaki program do symulacji jazdy moglibyście polecić? Chodzi mi o to, żeby jak najrealniej symulował jazdę samochodem po mieście (ronda, skrzyżowania, itd).
Marios
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 27 marca 2012, 21:23

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Voith » wtorek 27 marca 2012, 22:30

Proponuję się zdecydować. Albo inwestycja w zabawkę, albo odbyć kurs na spokojnie i w razie problemów dokupić godziny na prawdziwym pojeździe.

Godzinka na B to koszt poniżej 50 zł.
Voith
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek 22 marca 2012, 17:04
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Marios » wtorek 27 marca 2012, 22:45

Racja - lepiej zainwestować w dodatkowe godziny.

Ale pomijając już tą zabawkę, chciałbym na komputerze dodatkowo pouczyć się zasad jazdy po mieście. Nawet sterując zwykłą klawiaturą - bo chodzi mi o zasady, przepisy drogowe, znaki drogowe. Stąd moje pytanie - jaki moglibyście polecić program symulujący jazdę samochodem po mieście (ronda, skrzyżowania, itd)?
Marios
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 27 marca 2012, 21:23

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Voith » wtorek 27 marca 2012, 22:47

A co masz zamiar robić na kursie?

Nie wiem czy jest taki symulator, który by się nadawał do nauki tanim kosztem.
Voith
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek 22 marca 2012, 17:04
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Marios » wtorek 27 marca 2012, 22:48

No to samo, ale na razie mam dopiero 17 lat i jeszcze trochę czasu upłynie zanim pójdę na kurs :)
Marios
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 27 marca 2012, 21:23

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez daghda » wtorek 27 marca 2012, 22:53

Na kompie nie ma takiego symulatora, który możliwie wiernie oddałby realia ulicy. Takowe sprzętowe symulatory a i owszem, są - ale kosztują górę pieniędzy (widziałem taki jeden w Ostrawie - fajna rzecz, ale raczej do wstępnego oswojenia się z kursem) i raczej nie są (IMHO) dobrym pomysłem.

Rowerem też uczyłeś się jeździć na kompie? 8)
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez lith » środa 28 marca 2012, 00:05

Właśnie najlepiej to chyba na rowerze pojeździć :D Jeżeli idzie o symulatory to raczej lipa. Próbowałem się jakimiś bawić z ciekawości, ale beznadzieja była, już lepiej w GTA pograć :D
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Razor1990 » środa 28 marca 2012, 08:18

Dokładnie, GTA IV :mrgreen: Szczególnie przydatne przy poznawaniu zachowania samochodów o różnych gabarytach na parkingu :D W trakcie kursu długo i namiętnie ćwiczyłem w domu tak jazdy :D
Razor1990
 

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Radhezz » czwartek 29 marca 2012, 16:48

http://www.prawko.opole.pl/symulator-jazdy

Serio to nie wiem jak to działa, ale jak do tej pory wszystko z czym miałem do czynienia pozostawiało w kwestii realizmu sporo do życzenia. Przykładowo gier które obsługują choćby sprzęgło (niekoniecznie analogowe nawet), to ja znam jedną. Jakby poszukać to może jeszcze dwie-trzy by się znalazło. Ale żadna do nauki jazdy się nie nadaje.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez nieWiemKimJestem » czwartek 29 marca 2012, 20:32

Szkoda pieniędzy, bo żeby coś mogło dać namiastkę realizmu musiałbyś wydać minimum kilka razy tyle. Żaden program i nawet najlepszy sprzęt tego nie odda. Poza tym kurs jest po to, abyś nauczył się jeździć. A przepisy to najlepiej pooglądaj programy motoryzacyjne np. "Jedź bezpiecznie". Poza tym na teorii zapewne będziesz miał tłumaczone kodeks drogowy na wylot na znakach począwszy ;)
nieWiemKimJestem
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 24 marca 2012, 19:53

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez daghda » czwartek 29 marca 2012, 22:21

Radhezz napisał(a):http://www.prawko.opole.pl/symulator-jazdy

Serio to nie wiem jak to działa, ale jak do tej pory wszystko z czym miałem do czynienia pozostawiało w kwestii realizmu sporo do życzenia. Przykładowo gier które obsługują choćby sprzęgło (niekoniecznie analogowe nawet), to ja znam jedną. Jakby poszukać to może jeszcze dwie-trzy by się znalazło. Ale żadna do nauki jazdy się nie nadaje.


BMW M3 Challenge na pewno nie :D
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Kamasek » niedziela 01 kwietnia 2012, 17:52

Kiera jak najbardziej fajna. Rok temu(też miałem 17 lat) chciałem coś takiego kupić, ale kiedy miałem połowę kasy w łapie(zarobione w pocie czoła w upale 30-35 stopni) zrobiło mi się szkoda wydawać tyle kasy na zabawkę. Co do symulatora drogowego to możesz sobie oblukać SJ2, ale pamiętaj, że 1000 zeta to 2/3(lub więcej) kosztu prawka(w moim przypadku 1400). Jeśli kasa nie przyda się na prawko to pewnie na utrzymanie/zakup autka.
OC samochodu wyliczyłem specjalnym kalkulatorem na 1800zł(najniższe), ale to dla Passat B3 2.0l, więc przy mniejszym silniku będzie trzeba dołożyć kilka zeta do tego tysiąca.PZDR
5.06.2012r.-prawko zdane za pierwszym podejściem
Obrazek
Kamasek
 
Posty: 348
Dołączył(a): wtorek 05 lipca 2011, 06:43

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez lith » niedziela 01 kwietnia 2012, 18:55

Jak się dobrze ogarnie to nie trzeba, a jak jeszcze się znajdzie współwłaściciela ze zniżkami w rodzinie to spokojnie można mieć OC, któremu do tysiaka wielu stów będzie brakowało. Ja z małym silnikiem dokładając sobie na początek czyjeś 60% nawet ze zwyżkami za wiek czy takie tam się w 7-8 stówach mieściłem z oc+ac+nnw+szyby+assistance.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez Radhezz » niedziela 01 kwietnia 2012, 19:08

Ja mam 50% i się mieszczę w 600zł OC+NW. BMW 520i

W przyszłym roku będzie 60%, a w 2014 będzie 70%, tak więc w przyszłości zamieram do stajni dodać autko weekendowe (do kościoła i do teściów) - BMW 540i :mrgreen:
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Nauka jazdy na komputerze - warto?

Postprzez 3diX » niedziela 01 kwietnia 2012, 19:12

OMSI Bus Simulator - choć to raczej bardziej na kategorię D :)
http://www.youtube.com/watch?v=2EFrvYa0Ftw
27.04.2012 - rozpoczęcie kursu na kat. B
17.07.2012 - egzamin #1:
teoria (+)
plac (+)
miasto (-)
03.08.2012 - egzamin #2
plac (+)
miasto (+)
20.08.2012 - odebrany plastik
3diX
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek 26 grudnia 2011, 18:06

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości