Działalnosc gosp. - kilka pytan odnosnie transportu towarow

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Działalnosc gosp. - kilka pytan odnosnie transportu towarow

Postprzez Bambusek » piątek 06 lipca 2012, 08:29

Witam serdecznie,
Planuję założenie firmy jednoosobowej zajmującej się transportem rzeczy na terytorium PL jak i za granica. Samochód jakim będę się poruszał będzie posiadał DMC 3.5t, w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy do prowadzenia takiej działalności jest potrzeba licencja przewozowa?!
Czytam i zdania są podzielone dlatego wolę się upewnić.

2. Nie posiadam gotówki na zakup samochodu, więc będę chciał się starać o kredyt bądź leasing. Czy jestem w stanie go otrzymać?! Co jest korzystniejsze w moim przypadku?!

3. Czy na terenie Unii Europejskiej mozna sie poruszać bez innych zaświadczeń, kusrów itp?! Jak to sie ma np do Rosji czy też Ukrainy?!

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Łukasz
Bambusek
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 02 maja 2012, 15:46

Re: Działalnosc gosp. - kilka pytan odnosnie transportu towa

Postprzez mk61 » piątek 06 lipca 2012, 08:53

Bambusek napisał(a):1. Czy do prowadzenia takiej działalności jest potrzeba licencja przewozowa?!

Nie. Poczytaj ustawę o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001.
Bambusek napisał(a):2. Nie posiadam gotówki na zakup samochodu, więc będę chciał się starać o kredyt bądź leasing. Czy jestem w stanie go otrzymać?! Co jest korzystniejsze w moim przypadku?!

Wróżką nie jestem. Nie wiem, czy masz własne mieszkanie, czy masz jakiś pieniądz na pierwszą wpłatę (zazwyczaj minimum około 20%), czy masz zdolność kredytową.
Jednak kiepsko to widzę. Przez pierwsze 3 miesiące nie licz na żadne pieniądze za pracę. Musisz się sam utrzymać, a z tym jest różnie.
Bambusek napisał(a):3. Czy na terenie Unii Europejskiej mozna sie poruszać bez innych zaświadczeń, kusrów itp?! Jak to sie ma np do Rosji czy też Ukrainy?!

Tak. Do Rosji, czy Ukrainy chyba jest potrzebne zezwolenie na transport. I wiza, naturalnie.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Działalnosc gosp. - kilka pytan odnosnie transportu towa

Postprzez Bambusek » piątek 06 lipca 2012, 09:39

mk61 napisał(a):Wróżką nie jestem. Nie wiem, czy masz własne mieszkanie, czy masz jakiś pieniądz na pierwszą wpłatę (zazwyczaj minimum około 20%), czy masz zdolność kredytową.
Jednak kiepsko to widzę. Przez pierwsze 3 miesiące nie licz na żadne pieniądze za pracę. Musisz się sam utrzymać, a z tym jest różnie.

Mieszkanie posiadam, pieniedzy na pierwsza wplate za bardzo nie mam dlatego planuje kredyt albo leasing, zdolnosc kredytowa mam - chyba :)

Jesli chodzi o leasing to jest mozliwosc wziecia samochodu bez pierwszej wplaty?
Bambusek
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 02 maja 2012, 15:46

Re: Działalnosc gosp. - kilka pytan odnosnie transportu towa

Postprzez mk61 » piątek 06 lipca 2012, 09:57

Bambusek napisał(a):Jesli chodzi o leasing to jest mozliwosc wziecia samochodu bez pierwszej wplaty?

To zależy od banku. Jeśli w banku, w którym chcesz leasing miałeś/masz jakieś inne kredyty, leasingi na działalność, to możliwe, że się dogadasz, tylko, że to raczej dotyczy dużych firm, które dużo kasy w tym banku zostawiają. Jeśli nie masz z nim nic wspólnego - praktycznie niemożliwe.

Skoro masz własne mieszkanie i zdolność kredytową, to możesz w tą stronę iść. Jednak nie mając nagranej roboty (ustalonego spedytora, firmy potrzebującej takiego transportu), ja bym się nie odważył.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Działalnosc gosp. - kilka pytan odnosnie transportu towa

Postprzez Bambusek » piątek 06 lipca 2012, 10:27

mk61 napisał(a):Skoro masz własne mieszkanie i zdolność kredytową, to możesz w tą stronę iść. Jednak nie mając nagranej roboty (ustalonego spedytora, firmy potrzebującej takiego transportu), ja bym się nie odważył.

Wlasnie o to chodzi ze mam dobrego znajomego, ktory jezdzi na wlasnej dzialalnosci TIRem, mowilem mu o moim pomyśle i pomoże mi wystartować bo ma bardzo dobrego spedytora. Kazal tylko latwic papiery i samochod, reszta bedzie nalezala do niego.
Bambusek
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 02 maja 2012, 15:46


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości