Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » czwartek 21 marca 2013, 15:17

silvox napisał(a):Całkiem inaczej patrzy się na forum z pozycji moderatora.. Moze warto aby Szymek spróbował.
Przede wszystkim Szymek w roli moderatora nie miałby problemów z podzieleniem postów opisujących zachowania niezgodne z przepisami na te, w których autor próbuje dojść do właściwych wniosków ale mu się nie udaje i te, w których autor z uporem maniaka namawia do niestosowania się do przepisów choć nigdy nie wytłumaczył dlaczego przepisy miałyby nie obowiązywać.

Nie ma problemu także Szymek z dostrzeżeniem postów, które ograniczają się do powtarzania w kółko tej samej, niczym niepopartej teorii z dodatkiem coraz to nowych docinek pod adresem innych Użytkowników.

silvox napisał(a):Ale skoro tak musi być, to mozna kilku ludzi zaproponować aby admin wybrał kogoś do współpracy..
Aktualnie Szymek stale współpracuje z Moderatorami zgłaszając każdy niezgodny z regulaminem post, na który natrafi. Także jak tylko Szymkowi coś do głowy przyjdzie zgłasza propozycje Moderatorom w tym wątku.
silvox napisał(a):...z pieniaczami czasem nie idzie sobie poradzić...
Hmmm... da się! Trzy ostrzeżenia = tygodniowy urlop, trzy urlopy = dożywotni ban. Niektórzy Użytkownicy w ciągu jednej godziny potrafiliby zasłużyć na urlop, w ciągu miesiąca na dożywotni ban. Do tego publiczne informowanie o ostrzeżeniach, urlopach i banach. Pieniacze szybko zniknęliby z Forum.

Niestety Szymek ze względu na brak czasu nie mógłby należycie spełniać obowiązków Moderator-a stąd jego kandydaturę proponuję traktować z przymrużeniem oka a to co powyżej napisał jako propozycje usprawnienia pracy Moderatora. Forumowi dyletanci, śpijcie spokojnie!
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez Drezyna » czwartek 21 marca 2013, 15:26

szymon1977 napisał(a):Pieniacze szybko zniknęliby z Forum.

To mi zaimponowałeś! Moderator sam siebie pierwszego usuwa z forum! Odważne, a nawet brawurowe!
Drezyna
 
Posty: 1139
Dołączył(a): wtorek 30 sierpnia 2011, 16:59

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez lith » czwartek 21 marca 2013, 15:38

Ja rezygnuję, bo po prostu już mnie tak nie jarają wątki w dziale 'sytuacje na drodze' Moderowanie tam zajmuje sporo czasu, a jak się nie bierze udziału w dyskusji jest nudne jak flaki z olejem. Na wiosnę będę potrzebował wygospodarować nieco więcej czasu na inne sprawy, więc odwiedzając forum będę wolał poświęcić go na te wątki, które mnie interesują.

System zgłaszania wiele nie pomaga, bo czasami to zgłoszona jest połowa postów każdy na każdego 'bo on myśli źle, a ja myślę dobrze'.

Szymon, jak chcesz dzielić posty na te 'słuszne' i 'niesłuszne' to sobie bloga załóż gdzie będziesz opisywał jedyne słuszne wnioski ;)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szerszon » czwartek 21 marca 2013, 15:39

Dżesusmarryannn :mrgreen:
Chyba uniknęliśmy końca świ.... teee.... forum.
szymonie-przyjmij ode mnie na swe ręce gorące podziękowania tak szlachetnej postawy.
Nie każdy tak potrafi.... :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » czwartek 21 marca 2013, 16:36

lith napisał(a):Szymon, jak chcesz dzielić posty na te 'słuszne' i 'niesłuszne' to sobie bloga załóż gdzie będziesz opisywał jedyne słuszne wnioski
Wnioski to po dojściu do wspólnego stanowiska. A namawianie do niestosowania się do przepisów bez przedstawienia podstawy prawnej oraz bez wspólnego wniosku a także w sprzeczności z powszechnie (choć nie wszędzie) obowiązującą teorią (takżę w licznej literaturze fachowej) to nic innego jak namawianie do łamania prawa. Do zauważenia tej subtelnej różnicy wystarczy stanowisko Moderatora, nie ma potrzeby zakładać bloga.
lith napisał(a):System zgłaszania wiele nie pomaga, bo czasami to zgłoszona jest połowa postów każdy na każdego 'bo on myśli źle, a ja myślę dobrze'.
Pierwszy zniknie, który można streścić w kilku słowach "nie, bo nie i ch..., a Ty to jesteś osioł" to nie pojawią się następne.
Drezyna napisał(a):To mi zaimponowałeś! Moderator sam siebie pierwszego usuwa z forum! Odważne, a nawet brawurowe!
Sprawa jest dość delikatna. Ale doskonale sobie zdaję sprawę, kiedy odpowiadając na niezgodne z regulaminem posty sam regulamin naciągam. Myślę, że dość delikatnie bo jak dotąd na urlopie tylko raz byłem.
szerszon napisał(a):szymonie-przyjmij ode mnie na swe ręce gorące podziękowania tak szlachetnej postawy.
Nie każdy tak potrafi.... :wink:
Dziękuję :-)
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez Zonaimad » czwartek 21 marca 2013, 18:32

szymon1977 napisał(a):Hmmm... da się! Trzy ostrzeżenia = tygodniowy urlop, trzy urlopy = dożywotni ban. Niektórzy Użytkownicy w ciągu jednej godziny potrafiliby zasłużyć na urlop, w ciągu miesiąca na dożywotni ban. Do tego publiczne informowanie o ostrzeżeniach, urlopach i banach. Pieniacze szybko zniknęliby z Forum.

Pamiętam, jak sam moderowałem pewne sporawe forum. Wprowadziłem podobne zasady... ale się gromy posypały, że je w ten sposób zabiję, że wszyscy pójdą do konkurencji... :D
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez lith » czwartek 21 marca 2013, 20:05

Ja bym na pewno nie został na forum, na którym by sypano ostrzeżeniami i bananami na prawo i lewo, więc mnie to zupełnie nie dziwi.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » czwartek 21 marca 2013, 20:13

Zonaimad napisał(a):...gromy posypały, że je w ten sposób zabiję, że wszyscy pójdą do konkurencji...
W tamtym roku przez jakiś czas "nasze forum" moderowane było silną ręką. Kilku użytkowników bezpowrotnie zniknęło (i tak do dyskusji nic nie wnosili, ale jak ktoś bardzo chce to pod takim samym nick-em można ich wypowiedzi na konkurencyjnych forach odnaleźć), niektórzy ukrywają się pod nowym nick-em (ale w trosce o własne bezpieczeństwo nieco z tonu spuścili), jeden się obraził i choć teoretycznie na Forum jest to się nie odzywa (o szkoda, bo choć poglądy miewał dość kontrowersyjne to bardzo ciekawe). A wielu zostało i jedyne co robią to przeszkadzają w rzeczowych dyskusjach zaśmiecając Forum taśmowo płodzonymi, nic nie wnoszącymi do tematu i niczym niepopartymi teoriami.

lith napisał(a):Ja bym na pewno nie został na forum, na którym by sypano ostrzeżeniami i bananami na prawo i lewo, więc mnie to zupełnie nie dziwi.
Ty akurat nie miałbyś się czego obawiać.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez lith » czwartek 21 marca 2013, 20:26

Jeszcze tego by brakowało żebym miał się czegoś na jakiś forum obawiać xD jasne...
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » czwartek 21 marca 2013, 22:59

PROPOZYCJA:
Proponuję powrócić do informowania o urlopach i banach. Czasem czekam na odpowiedź i nie wiem, czy ktoś ze swojego stanowiska wycofał się (ale wstyd mu się przyznać do pomyłki), czy po prostu ze względu na urlop muszę uzbroić się w cierpliwość.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez Zonaimad » czwartek 21 marca 2013, 23:35

lith napisał(a):Ja bym na pewno nie został na forum, na którym by sypano ostrzeżeniami i bananami na prawo i lewo, więc mnie to zupełnie nie dziwi.

Na forum zasyfionym bezmyślnym spamem też byś nie został. :-) W mojej historii skończyło się lawinowym wzrostem ilości porządnych, konstruktywnych dyskusji. :-) Spadła liczba użytkowników, ale wzrosła jakość rozmowy. Tematy w rodzaju "POMUŻCIE!!!!!" zostały zastąpione rzeczowymi wymianami poglądów. I o to chodziło. :-)

Nikt, kto się nie wychował w stodole, nie dostał bana. A niektórzy, cóż... :-)
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szerszon » piątek 22 marca 2013, 01:00

szymon1977 napisał(a):PROPOZYCJA:
Proponuję powrócić do informowania o urlopach i banach. Czasem czekam na odpowiedź i nie wiem, czy ktoś ze swojego stanowiska wycofał się (ale wstyd mu się przyznać do pomyłki), czy po prostu ze względu na urlop muszę uzbroić się w cierpliwość.

Aha ...zakładasz,ze Ty sie nie mylisz :hmm:
Oprócz rycerskości , później szlachetności teraz dochodzi pewność siebie co do wiedzy na temat PoRD...
Wobec tego nie ma na co czekać i pozostaje jedynie mieć nadzieję,ze jednak dasz sie przebłagać i zgodzisz sie na objęcie stołka moderatora...
Nie widzę nawet potrzeby czekania do abdykacji litha...po co marnować czas
HABEMUS MOD
Yeah !!! :spoko:
========================================
A tak poważnie to chyba najlepszą opcją będzie któryś z naszych forumowych egzaminatorów.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » piątek 22 marca 2013, 03:24

szerszon napisał(a):Aha ...zakładasz,ze Ty sie nie mylisz Oprócz rycerskości , później szlachetności teraz dochodzi pewność siebie co do wiedzy na temat PoRD...
I znów w mojej wypowiedzi doczytałeś się czegoś, czego nie napisałem. I znów choć Twoja wypowiedź nic do tematu nie wnosi nie da się zostawić jej bez komentarza. To nie za niezgodność wypowiedzi z PoRD idzie się na urlop, tylko za niezgodność z Regulaminem Forum. A zresztą skąd założenia, że tym zdziwionym brakiem odpowiedzi (np. w wątku dotyczącym ronda) podczas mojego urlopu nie będziesz akurat Ty?

szerszon napisał(a):...to chyba najlepszą opcją będzie któryś z naszych forumowych egzaminatorów.
Powtórzę: to nie za niezgodność wypowiedzi z PoRD idzie się na urlop, tylko za niezgodność wypowiedzi z Regulaminem Forum. Myślisz, że posiadanie "papierka" potwierdzającego przyzwoitą (choć z pewnością nie absolutną) znajomość PoRD jest równoznaczna z prawidłowym rozumieniem Regulaminu Forum i umiejętnością zastosowania go w praktyce? Nie wiem, czy którykolwiek z obecnych na Forum egzaminatorów na urlopie wylądował, ale zauważyłem, że posiadający podobny "papierek" instruktorzy owszem.

Swoją drogą ciekawe, czy jakiś egzaminator o stołek Moderatora będzie się starał :-)
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez silvox » piątek 22 marca 2013, 10:53

Zonaimad - cytuj selektywnie i prawidłowo, o banach nie ja pisałem..
Drezyna napisał(a):Moderator sam siebie pierwszego usuwa z forum

Moderator, jako "forma wyższa" ma trochę inne prawa i obowiązki.. Aż tak bym tego nie naciągał..
Chyba, że żartujesz sobie z Szymka - dopóki nie jest modem lekko mozesz.. :lol:
szerszon napisał(a):chyba najlepszą opcją będzie

.. np. szerszon.. Bo czemu nie ??
szymon1977 napisał(a):ciekawe, czy jakiś egzaminator o stołek Moderatora będzie się starał

Ciekawe, a jak się ich rozpoznaje ??
szerszon napisał(a):instruktorzy na "urlopie"...chyba jestem niekwestionowanym liderem na długie miesiące

A już podejrzewałem, że jesteś egzaminatorem..

A mamy temat " Szukamy moderatorów" lub coś podobnego?? Bo przecież tej dyskusji prawie nikt nie widzi - to musi być osobny temat o naborze..
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » piątek 22 marca 2013, 13:10

silvox napisał(a):...egzaminator... a jak się ich rozpoznaje ?
Czasem ujawniają się sami, a czasem trzeba poczytać w dziale Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów, w którym zwykły śmiertelnik nie ma prawa się odzywać :-)
silvox napisał(a):Chyba, że żartujesz sobie z Szymka - dopóki nie jest modem lekko mozesz...
Szymek w roli moderatora z pewnością nie przymknąłby oka na ilość postów ograniczających się do prywatnych docinek. Żarty nie tylko z Szymka szybko by się skończyły.
szerszon napisał(a):A instruktorzy na "urlopie"...chyba jestem niekwestionowanym liderem na długie miesiące
To chyba bardzo dobry przykład, że kierowanie się przy wyborze nowego Moderatora posiadanymi uprawnieniami instruktora/egzaminatora nie koniecznie musi być dobrym kryterium. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Ty pomimo posiadania "papierka" teoretycznie potwierdzającego dobrą znajomość PoRD z zastosowaniem przepisów w praktyce wykładasz się już na samym początku - "Kodeks,Dział I,Art.2.1.Droga..." się kłania.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 61 gości