Ile promili?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Ile promili?

Postprzez livt1 » poniedziałek 25 lipca 2011, 16:44

Witam!
Pytanie odnośnie dozwolonej ilości alkoholu we krwi, albo w wydychanym, bo ja już tego nie czaję!
Zakładam temat bo byłem święcie przekonany, że w Polsce mogę prowadzić samochód jeśli mam poniżej 0,2‰. (opieram się tu o wikipedię: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zawarto%C5 ... lu_we_krwi )

Jednak właśnie oglądałem Uwaga pirat na TVN Turbo i mierzyli gościowi alkohol i wyszło 0.17, tylko że to było chyba w wydychanym. I tutaj padł tekst - dalej pan już nie pojedzie. I coś gadali o tym, że sąd zadecyduje na ile zabrać mu prawko etc.
Może mi ktoś w końcu wytłumaczyć łopatologicznie jak to z tym jest? Ile we krwi, ile w wydychanym można mieć? Proszę o odpowiedź, Pozdrawiam!
livt1
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 25 lipca 2011, 16:34

Re: Ile promili?

Postprzez qwer0 » poniedziałek 25 lipca 2011, 17:04

Alkomaty, ktore ma nasza policja dokonuja pomiaru w mg/l, a nie w promilach. Aby uzyskac promile, wynik w mg/l nalezy pomnozyc przez 2 (tak w skrocie). Jak gosc mial 0,17mg/l, to mial ok. 0,34promila.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Ile promili?

Postprzez livt1 » poniedziałek 25 lipca 2011, 17:09

No i dziękuję bardzo!
Rozumiem, że gdyby miał 0.1mg/l to by powiedzieli - dziękuję, może pan jechać dalej i nie robili by z tego powodu afery?
livt1
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 25 lipca 2011, 16:34

Re: Ile promili?

Postprzez qwer0 » poniedziałek 25 lipca 2011, 17:29

Rozumiem, że gdyby miał 0.1mg/l to by powiedzieli - dziękuję, może pan jechać dalej i nie robili by z tego powodu afery?

No niekoniecznie. Zeby wszystko bylo ok, musi byc max 0,09mg/l.
Przy 0,1mg/l i tendencji spadkowej (nastepny pomiar nizszy) mozna by zajrzec do legalizacji/homologacji urzadzenia i sprawdzic jaka ma tolerancje - bo jakas zapewne ma, a wystarczy tylko 0,01mg/l i juz cos mozna zdzialac.
Mozna zdzialac, ale niekoniecznie - zalezy jaki policjant. Teoretycznie 0,1mg/l to juz wykroczenie - stan po uzyciu alkoholu.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Ile promili?

Postprzez IronMan » wtorek 24 stycznia 2012, 13:22

Strasznie skomplikowana sprawa. Do tego w poszczególnych miejscach świata dopuszczalna ilość promili jest różnoraka. Najprostszym sposobem uniknięcia kary jest po prostu nie wsiadanie „po kielichu” do auta.
IronMan
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 24 stycznia 2012, 13:18

Re: Ile promili?

Postprzez daghda » wtorek 24 stycznia 2012, 13:57

livt1 napisał(a):No i dziękuję bardzo!
Rozumiem, że gdyby miał 0.1mg/l to by powiedzieli - dziękuję, może pan jechać dalej i nie robili by z tego powodu afery?


Nie - 0.19 promila jest OK, przy 0.2 to już zdaje się wykroczenie. To, że w wielu krajach na ogół dopuszczalny poziom promili ma wartość 0.5 wcale nie oznacza, że wszędzie tak jest - w Czechach, na Słowacji i Węgrzech nie wolno mieć więcej, jak 0.0 promila... piłeś, nie jedź - weź taryfę albo tramwaj :lol:
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 73 gości