Ilosc imion?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Ilosc imion?

Postprzez Jerzyk » czwartek 17 lutego 2005, 12:47

Wydajac mi prawko niezbyt mila pani w okienku powiedziala:
Powinny byc dwa imiona, a we wniosku wpisal pan jedno - jezeli milicja bedzie sie czepiac, bedzie pan wymienic prawo jazdy na wlasny koszt.

Nadmienie, ze wniosek wypisywano mi w osk, a ja podalem im dwa imiona. Nie o to jednak chodzi.
Czy policja (bo w MO to watpie :) ) faktycznie bedzie sie czepiac? A jezeli tak, to jakie beda konsekwencje? Zabiora mi prawko za niezgodnosc danych, dadza mandat, ostrzezenie? Jakies punkty karne :?:
Z błękitnym niebem :!: 8)

-- B od lutego 2005, C w drodze --
Avatar użytkownika
Jerzyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 03 stycznia 2005, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez MooMin » czwartek 17 lutego 2005, 13:32

miałem ten sam problem co ty. we wniosku miałem wpisane tylko jedno imię. gdy byłem wpłacić pieniądze za prawko (u mnie wpierw pobierają opłatę a później wysyłają papiery) to babka sprawdzała jeszcze raz wszystkie dane. nie miała zastrzeżeń. zapytałem się jej czy muszą być dwa imiona czy tylko jedno wystarczy. ona odpowiedziała mi, że to bez różnicy. ale na wszelki wypadek poprosiłem ją dla pewności o wpisanie drugiego też, żeby czasem policja się nie czepiała :wink:
rozpoczecie kursu : 19.10.2004
zakonczenie kursu : 21.12.2004
I egzamin : 14.01.2005
II egzamin : 26.01.2005 zdany:)
odbiór : 14.02.2005
Avatar użytkownika
MooMin
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa 09 lutego 2005, 23:36
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez sonix » czwartek 17 lutego 2005, 13:36

Powinny być dwa imiona. jeżeli w dowodzierejestracyjnym są dwa w w prawku jedno to upierdliwy policjant może coś powęszyć. To właśnie jest ten ból, że nasi rodzice nagradzają nas imionami naszych dziadków lub babć a my potem nie wiemy co robić. Nie dawajcie swoim pociechom dwóch imion dla upamietnienia roli dziadka w procesie tworzenia dziecka :!: :!: :!:
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez Jerzyk » czwartek 17 lutego 2005, 17:10

w dowodzie rejestracyjnym mam dane ojca. ale w DO mam dwa swoje, a w PJ jedno..
Z błękitnym niebem :!: 8)

-- B od lutego 2005, C w drodze --
Avatar użytkownika
Jerzyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 03 stycznia 2005, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ella » czwartek 17 lutego 2005, 17:24

Nie dawajcie swoim pociechom dwóch imion dla upamietnienia roli dziadka w procesie tworzenia dziecka

Drugie imię przeważnie nadaje się na chrzcie a nie dla upamiętnienia roli dziadka..... :D :D
A ja mam aż trzy :wink: Trzecie od bierzmowania.
A co do dowodu i prawa jazdy to mam wpisane dwa imiona, a dowód rejestracyjny jest na mojego męża.
. jeżeli w dowodzierejestracyjnym są dwa w w prawku jedno to upierdliwy policjant może coś powęszyć.


Wydaje mi się, że ważniejsze od dwóch imion w PJ jest pesel i nie wydaje mi się, żeby ktoś się o to czepiał jak masz w dowodzie dwa a PJ jedno.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez emka » czwartek 17 lutego 2005, 18:34

A ja wogóle nie mam drugiego imienia, bo rodzice zapomnieli wymyśleć i już na chrzcie nie wiedzieli co powiedzieć :lol: i zostało jedno.
Nikt podczas całego kursu, egzaminów i innych potem związanych z PJ załatwianych spraw nie pytał mnie o drugie imię!!!
"Pytając kobietę o drogę w końcu zabłądzisz razem z nią"
Avatar użytkownika
emka
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela 18 lipca 2004, 14:01
Lokalizacja: Śląsk, Katowice

drugie imię

Postprzez agnes » piątek 18 lutego 2005, 13:31

Przepisy nic o tym nie mówią.Ale : o ile pamiętam były pytania na ten temat do producentów praw jazdy( ponieważ zajmuję sie tym zawodowo trochę o tym wiem) .Odpowiedź mniej więcej taka : zalecane jest wpisanie jednego imienia ale na wyraźne życzenie osoby moga być dwa. Nie dotyczy to oczywiście takich składanek pisanych z kreseczką : Anna-Maria , bo i takie imiona sie spotyka.
:D
agnes
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek 30 sierpnia 2002, 14:17
Lokalizacja: woj.śląskie

Postprzez Harry » piątek 18 lutego 2005, 23:17

Ja w prawku i w dowodzie osobistym mam 2 imiona, a dowód rejestracyjny jest na teściową :roll:
Co do imion- to nie wyobrażam sobie jak to jest mieć jedno imię:) Podobnie jak Ella zaposiadam 3 szt. imion:-)
Einmal ist keinmal :)

Prawo jazdy kat. B:-)
Harry
 
Posty: 150
Dołączył(a): czwartek 29 lipca 2004, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez niunia » sobota 19 lutego 2005, 15:35

ja też mam w prawku jedno, a w dowodzie dwa - jak wypełniałam wniosek, to nie wiem dlaczego, ale byłam pewna, że tam jest imię, a nie imiona. Potem jak odbierałam plastik, to pani spojrzała w dowód i mówi: to już drugiego imienia nie mogła pani wpisać? Ech...
Ale problemów nie robiła. Więc chyba nie jest to przestepstwo zagrożone dożywociem :wink:
Ja mam wiarę, ty masz szybki wóz...
Avatar użytkownika
niunia
 
Posty: 129
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 09:51

Postprzez Aarienka » sobota 19 lutego 2005, 19:47

tak samo jest u mnie. W dowodzie mam dwa imiona wpisane a na prawku jedno. A na dodatek przy wypisaniu papiero w OSK spytalam sie o to na co SZ.P. odpowiedzial,ze drugie imie jest nie potrzebne...a jednak teraz sie okazuje,ze moga byc z tym klopoty... :x
Kat. B

10 VIII 04 -Kaputt...
7 IX 04 - Kaputt...
27 X 04 - Zdane :-)
12 XI 2004 -Odebrane :D
Avatar użytkownika
Aarienka
 
Posty: 220
Dołączył(a): piątek 02 lipca 2004, 21:46
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez to ja » sobota 19 lutego 2005, 20:06

Jak dobrze, że ja mam tylko jedno imię (tzn 2, bo drugie to z bierzmowania ;) ). Przynajmniej u mnie wszystko zarówno na prawko jak i w dowodzie się zgadza :)

Ale faktycznie, moja mama w dowodzie ma dwa imiona a na prawku tylko jedno, bo ponoć jedno wystarczy... (słowa pani w okienku w Wydziale Komunikacji)
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sonix » niedziela 20 lutego 2005, 08:39

Jeżeli w dokumencie o urodzeniu wpisane są dwa imiona i tak zostaliście zarejestrowanie w urzędzie to niestety, należy uzywać dwóch imion. Moze w takich sytuacjach z prawem jazdy nie bedzie problemu ale w sprawach spadkowych (tu, gdzie chodzi o pieniadze) moga być powazne problemy i pesel nie pomoże.
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez Jerzyk » niedziela 20 lutego 2005, 13:42

Hmm, coz. Nastepnym razem bede bardziej ostrozny podajac imie/imiona. A na razie mam nadzieje ze milicja ( :P ) nie bedzie zbyt czepialska :)
Z błękitnym niebem :!: 8)

-- B od lutego 2005, C w drodze --
Avatar użytkownika
Jerzyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 03 stycznia 2005, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez dorsio » niedziela 27 lutego 2005, 20:35

Ja mam wpisane jedno, ale wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. A wszędzie powtarzają, że trzeba oba wpisywać a tu nie.
Avatar użytkownika
dorsio
 
Posty: 182
Dołączył(a): czwartek 19 czerwca 2003, 15:29
Lokalizacja: Puławy

Re: Ilosc imion?

Postprzez kajbrz » środa 04 maja 2011, 22:29

Po przeczytaniu tego artykuły, z ciekawości sprawdziłem swoje prawo jazdy. Jak się tez okazało, mam tylko wypisane jedno imię, w dowodzie dwa(2).

Szybko skonsultowałem się z kierownikiem mojego OSK, i to co mi powiedział:
"To nie ma jakiegokolwiek znaczenia ."
kajbrz
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 22 kwietnia 2011, 15:47

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości