motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » wtorek 19 kwietnia 2011, 00:05

Witam, chciałem się zapytać jak to jest z tymi trójkołowcami,motocyklami trójkołowymi np ,motocykl z przyczepionym koszem z boku -jak go traktować? i czy w ogóle jakiś motocykl trójkołowy można prowadzić na B .Wyczytałem że można prowadzić motocykl trójkołowy nie przekraczający mocy 15kW....bez posiadania kat A, więc na jakią kat.? (ten przepis chyba dopiero wejdzie razem z kat A2). Jak to jest na dzień dzisiejszy i po zamianach?

http://kontakt24.tvn.pl/artykul,trojkol ... 81891.html
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » wtorek 19 kwietnia 2011, 09:18

Witam, chciałem się zapytać jak to jest z tymi trójkołowcami,motocyklami trójkołowymi np ,motocykl z przyczepionym koszem z boku -jak go traktować? i czy w ogóle jakiś motocykl trójkołowy można prowadzić na B

45) motocykl - pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy;

Wg mnie, wg mojego rozumowania przepisow, motocykl moze byc tylko jednosladowy (nie liczac wyjatku z wozkiem).
Jesli jest 3kolowy, to wg przepisow nie jest to motocykl, tylko trojkolowy pojazd samochodowy, a do tego potrzebna jest kat. B lub B1.

3) kategorii B:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
4) kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;

Nie wnikam w homologacje itd, bo nie ma do zadnego odzwierciedlenia w kodeksie drogowym.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » wtorek 19 kwietnia 2011, 09:35

w projekcie zmian przy okazji wprowadzenia A2 spotkałem się z takim oto zapisem:

"Motocyklem trójkołowym o mocy przekraczającej 15 kW może kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii A, która ukończyła 21 lat. "

czyli poniżej 15 kW kto może nim kierować? Kierowca A1 i A2 (częściowo) ? czy na B1,B ? Wynika z tego że istnieje jakieś pojecie motocykla trójkołowego

http://moto.onet.pl/1549617,1,trojkolow ... ml?node=17

http://allegro.pl/skuter-trojkolowy-z-d ... 33184.html
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » wtorek 19 kwietnia 2011, 20:29

http://moto.onet.pl/1549617,1,trojkolow ... ml?node=17

W ten sposob moze miec i 10 kolek, bo w dalszym ciagu jest to jednoslad.
w projekcie zmian przy okazji wprowadzenia A2 spotkałem się z takim oto zapisem:

"Motocyklem trójkołowym o mocy przekraczającej 15 kW może kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii A, która ukończyła 21 lat. "

czyli poniżej 15 kW kto może nim kierować? Kierowca A1 i A2 (częściowo) ? czy na B1,B ? Wynika z tego że istnieje jakieś pojecie motocykla trójkołowego

Jak sam napisales - w projekcie.
Nie interesuja mnie projekty, tylko to co jest. A w tym co jest, jest jw.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez ks-rider » środa 20 kwietnia 2011, 10:01

szofer80 napisał(a):Witam, chciałem się zapytać jak to jest z tymi trójkołowcami,motocyklami trójkołowymi np ,motocykl z przyczepionym koszem z boku -jak go traktować? i czy w ogóle jakiś motocykl trójkołowy można prowadzić na B .Wyczytałem że można prowadzić motocykl trójkołowy nie przekraczający mocy 15kW....bez posiadania kat A, więc na jakią kat.? (ten przepis chyba dopiero wejdzie razem z kat A2). Jak to jest na dzień dzisiejszy i po zamianach?

http://kontakt24.tvn.pl/artykul,trojkol ... 81891.html



Szofer, cycki mi normalnie opadaja !

Jaka kat PJ obwiazje na motocykle ?

Sam napisales mozvcykl - z przyczepami / koszem. Zmienia sie cos ?

O tym jaka kat. PJ Decyduje rozstaw kol oraz wpis w dowod rej.

Masz trajki ktorymi mozesz smigac na kat. A - obowiazuje helm, na kat B ( ten sam pojazd ) nie obowiazuje helm, obowiazuja pasy bepieczenstwa.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » środa 20 kwietnia 2011, 16:40

Masz trajki ktorymi mozesz smigac na kat. A - obowiazuje helm, na kat B ( ten sam pojazd ) nie obowiazuje helm, obowiazuja pasy bepieczenstwa.

Jak ma pasy, to helm nie obowiazuje.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » środa 20 kwietnia 2011, 18:50

Dobrze że tylko cycki Ci opadają :) Motocyklem z koszem nie trzeba już umieć trzymać równowagi, poza tym motocykl z koszem nie jest już jednośladem jakby nie było jest pojazdem trójkołowym także nie wiem czemu motocykl z koszem jest traktowany dalej jako jednoślad
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » środa 20 kwietnia 2011, 19:04

poza tym motocykl z koszem nie jest już jednośladem jakby nie było jest pojazdem trójkołowym także nie wiem czemu motocykl z koszem jest traktowany dalej jako jednoślad

A jest??
45) motocykl - pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy;
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » środa 20 kwietnia 2011, 20:36

nie wiem czy jestem dobrze rozumiany w świetle prawa jest i ja obecnego stanu prawnego nie kwestionuje, pytam się czy na zdrowy rozsądek powinien być jednośladem
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » środa 20 kwietnia 2011, 21:01

Na zdrowy rozsadek - jak cos zostawia jeden slad, to jest jednosladem, jak zostawia wiecej sladow, to nie jest jednosladem...

Ale Tobie pewnie chodzi o potrzebna kategorie prawka, bo znowu zaczynasz wymyslac...

Czyli dlaczego motocykl z koszem jest dalej motocyklem? Moze dlatego, ze to wciaz motocykl??
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » środa 20 kwietnia 2011, 23:02

ale ten motocykl z koszem zmienia swoje właściwości jezdne, więcej ma wtedy z dwuśladu niż jednośladu dlatego nie wiem czemu nie można nim kierować na B odpadają wtedy potrzeba ćwiczeń większości zadań egzaminacyjnych ,(zdjęcie z podpórki, podparcie, kręcenie ósemek, przepchanie na dystans) zostaje tylko ruszanie pod górke które też jest dyskusyjne. Cała istota kursu i egzaminu na A polega chyba głównie na sprawdzeniu umiejętności prowadzenia jednośladu, .Poza tym takie motocykle z koszem rozwijają o wiele mniejsze prędkości od jednośladów, nie słyszałem żeby ktoś z koszem leciał ponad 300km/h :mrgreen:
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » czwartek 21 kwietnia 2011, 08:26

Juz to widze, jak blondynka po 30h jazdy na yarisie wsiada na jakikolwiek motocykl (niech bedzie z koszem) i ze bedzie potrafila tym jezdzic.

Nie rozumiesz podstawowej rzeczy. To motocyklista z kat. A dostaje przywilej, ze moze jechac rowniez z koszem, a nie odwrotnie.

Czy z koszem, czy bez kosza motocykl pozostaje motocyklem.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez cman » czwartek 21 kwietnia 2011, 08:43

szofer80 napisał(a):Poza tym takie motocykle z koszem rozwijają o wiele mniejsze prędkości od jednośladów, nie słyszałem żeby ktoś z koszem leciał ponad 300km/h :mrgreen:

Trzeba lepiej słuchać - http://www.iom2008.com/iom2008_hayabusa_sidecar2.JPG
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez ks-rider » czwartek 21 kwietnia 2011, 10:04

szofer80 napisał(a):Dobrze że tylko cycki Ci opadają :) Motocyklem z koszem nie trzeba już umieć trzymać równowagi, poza tym motocykl z koszem nie jest już jednośladem jakby nie było jest pojazdem trójkołowym także nie wiem czemu motocykl z koszem jest traktowany dalej jako jednoślad


Szofer Twoj problem to brak wiedzy polaczone z przekonaniem, ze wiesz wlasciwie wszystko a tak wlasciwie to nie wiesz nic !

Propnowal bym Ci abys dosiadl sprzetu tak ze 100 - 150 KM i porzadnie przyspieszyl a pozniej wykonal awaryjne hamowanie, gwarantuje Ci ue szybciotko zmienil bys zdanie na temat techniki prowaczenia takiego zestawu.

szofer80 napisał(a):Poza tym takie motocykle z koszem rozwijają o wiele mniejsze prędkości od jednośladów, nie słyszałem żeby ktoś z koszem leciał ponad 300km/h :mrgreen:


Jak wyzej, Ty wogole malo slyszysz - jeszcze mniej wiesz !

Slyszales o powiedzeniu, ze predkosc zalezna jest od kasy ?

Cman podal Ci juz przyklad, moj kumpel jezdzi od czasu do czasu na wyscigach sidecar'ow w IDM - po pierwszych trzech winklachpotrzebowal bys nowego pampersa.:mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » czwartek 21 kwietnia 2011, 10:44

"Propnowal bym Ci abys dosiadl sprzetu tak ze 100 - 150 KM i porzadnie przyspieszyl a pozniej wykonal awaryjne hamowanie, gwarantuje Ci ue szybciotko zmienil bys zdanie na temat techniki prowaczenia takiego zestawu."

To po egzaminie na A jak przepchnę motor na 5m, postawie na nóżce i wykręcę ósemkę, pojadę na miasto wlokąc się w korkach będę później niby umiał wykonać manewr awaryjnego hamowania motorem ze 150km/h ? (obojętnie z koszem czy bez) To Wy naiwnie myślicie że to obecne przepisy głównie chronią uczestników ruchu że wszystko można nimi wyregulować ? a to nieprawda bo wszystko i tak zależy głównie od zdrowego rozsądku.Tego typu manerwów uczymy się na własną rękę. Jeśli ktoś po raz pierwszy rozpędza się do 150km/h motorem i wykonuje od razu z aż tak dużej prędkości hamowanie awaryjne jest po prostu nierozsądny i nieważne czy był na egzaminie czy nie.

cytat:
"Juz to widze, jak blondynka po 30h jazdy na yarisie wsiada na jakikolwiek motocykl (niech bedzie z koszem) i ze bedzie potrafila tym jezdzic."

Jeśli zdała na B to chyba coś tam umie,no chyba ze założymy że blondynkom rozdają prawko za niebieskie oczy

cytat:
"Trzeba lepiej słuchać - http://www.iom2008.com/iom2008_hayabusa_sidecar2.JPG"

I ile jest tego typu maszyn na polskich drogach? pół promila? arielem atom też mozna jeździć na B1 a ta kategoria w założeniach ma spełniać zupełnie inne cele
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości