motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez Wyder » piątek 22 kwietnia 2011, 20:37

Szofer
chodziłeś na kurs na C. Szkolili Cię z jazdy z hamulcem górskim?
I czy na egzaminie weryfikowali tą wiedzę od Ciebie?

Dla mnie sytuacja jest jasna.
kategoria A
1. motocyklem,
2. motocyklem z przyczepą motocyklową o masie nie przekraczającej masy własnej motocykla i 100kg

kategoria B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla.

kategoria B:

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
2. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1, z przyczepą inną niż lekka o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
3. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1 z przyczepą lekką,
4. mikrobusem, jeżeli posiada do 9 miejsc siedzących,
5. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

Dlatego jak trajkę czy motocykl z koszem masz zarejestrowane jako motocykl to chyba nie da się inaczej. Sama nazwa mówi motocykl z koszem.
Trajkę wciąż uważa się za motocykl tylko z 3 kołami ale wciąż motocykl no chyba że ktoś zrobi Ci jakąś inną i inaczej to zarejestrujecie.
Prawo jazdy: ABCDE
T - chyba odpuszczę... ale zrobię licencje pilota.... WYCIECZEK:P
Wyder
 
Posty: 174
Dołączył(a): czwartek 13 stycznia 2011, 19:12

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » piątek 22 kwietnia 2011, 20:49

Szkoda już pisać na ten temat każdy został przy swoim zdaniu, ja nie kwestionuje obecnego stanu prawnego tylko zastanawiam się nad jego zasadnością, uważam że nic złego by się nie stało jakby można było jeździć motorem z koszem, Wy uważacie inaczej.koniec.kropka. Pogadałem sobie przy okazji na temat motoru z koszem, najistotniejsze jest dla mnie to że można dosiąść motocykl trójkołowy bez konieczności robienia A
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez ks-rider » sobota 23 kwietnia 2011, 09:06

Szofer, badac na tym forum najpierw zalozyles temat o tym, ze

1. kat B powinna uprawniac do prowadzenia pojazdow kat A1

2. kat. B powinna zostac rozszerzona do kat E

3. kat. B powinna uprawniac do prowadzenia pojazdow kat. C1

oraz Twoj temat obecny.

Generalnie nagujesz wlasciwie wszystkie kat., Twoim zyczeniem byloby wlasciwie aby PJ obowiazywalo na wszystkie pojazdy.

Dzaznisz lwa :mrgreen:

szofer80 napisał(a):Szkoda już pisać na ten temat każdy został przy swoim zdaniu,



Najgorsze jest sugerowanie, ze kazdy moze to sobie interpretowac jak chce a tak NIE JEST ! ! !

Dzieki wiec EU za zlikwidowanie kat B1 dzieki temu Ty i Tobie podobni nie beda mieli mozliwosci dasiadania pewnych pojazdow !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez Borys68 » sobota 23 kwietnia 2011, 09:30

Ahoj!
Errata - pomysłem Szofera było, aby B+E uprawniało na C1.

Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » sobota 23 kwietnia 2011, 09:48

Errata - pomysłem Szofera było, aby B+E uprawniało na C1.

Nietylko, przeciez wymyslal o pojazdach homologowanych na B, ktore licza sie w C1 itd, itd... Kto by za nim nadazyl.

Tylko czekac na temat "dlaczego majac C, nie moge jezdzic autobusem".
Przeciez gabaryt taki sam, prowadzi sie tak samo, roznia sie tylko liczba foteli. Tylko czekac na taki temat.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » sobota 23 kwietnia 2011, 13:50

cytat:

1. kat B powinna uprawniac do prowadzenia pojazdow kat A1

2. kat. B powinna zostac rozszerzona do kat E

3. kat. B powinna uprawniac do prowadzenia pojazdow kat. C1

Głosisz Waść herezje:

"1. kat B powinna uprawniac do prowadzenia pojazdow kat A1" - z tym się z grubsza zgodzę, ale temat postu jest w formie pytającej, pomysł umiarkowany i ostrożny,może też z jakimś ograniczeniem prędkości maksymalnej (bynajmniej nie 45km/h raczej 60km/h),dodatkowym progiem może być wiek 24 lata ,ominie się wtedy grupę wiekową z gorącymi głowami, zaproponowałem to głównie po to żeby osoby słusznej wagi mogły bez wiosłowania nogami podjechać pod górkę nie będąc skazanymi na motorower

"2. kat. B powinna zostac rozszerzona do kat E" - ja tak postulowałem? - pierwsze słyszę, kat B to tak naprawde be (pisane z małych liter) a jeszcze dokładniej kat B to "AMbet" :mrgreen:

"3. kat. B powinna uprawniac do prowadzenia pojazdow kat. C1" - następna herezja, pisałem że kat BE powinna uprawniać do C1 żeby ktoś kto ma prawo powozić się zestawem 7t mógł też jechać solówką o bardzo zbliżonej DMC która jest łatwiejsza w prowadzeniu niż zestaw

4. I o jeszcze jednym zapomniałeś ,dla posiadaczy BE,C uprawnienia C1E

5. A żeby nie być takim jednostronnym to powinno się zawsze oddzielnie uczyć na pełne T

6. Zawsze powinno się też uczyć oddzielnie na każdą przyczepkę ciężką. (powyżej 750kg)

.....ALE że to już jest i się sprawdza więc widać tak być może

Śmiejecie się ciągle że z tego że należy dać A1 posiadaczom B, pare dni temu był na rzut beretem odemnie śmiertelny wypadek:

http://www.moja-ostroleka.pl/malzenstwo ... 050,2.html

Nie pomogło mu że miał A i był kierowcą ciężarówki, Państwu powinno zależeć żeby ludzie jeździli wolniejszymi motorami, obecnie jeśli robić to A bo innej kategorii sie nie opłaca kupują super maszyny i od razu zaliczają glebę tak jak (ś.p.) on przed wypadkiem z tego co tam wyczytałem. Jeśli A1 byłaby ogólnie dostepna powiedzmy od 24 lat nawet z ograniczeniem do 60km/h to mniej ludzi automatycznie zrobiłoby prawko na A, dochody by spadły ale byłoby bezpieczniej
Ostatnio zmieniony piątek 02 września 2011, 15:36 przez szofer80, łącznie zmieniany 8 razy
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez Borys68 » sobota 23 kwietnia 2011, 14:11

Ahoj!
Co do A i B a Sprawa Polska ...

... z dyrektywy unijnej o prawach jazdy:


3. W odniesieniu do kierowania pojazdami na własnym terytorium
państwa członkowskie mogą przyznać następującą
równoważność kategorii:
a) prawo jazdy kategorii B uprawniające do kierowania motocyklami
trzykołowymi uprawnia do kierowania motocyklami
trzykołowymi o mocy ponad 15 kW, o ile posiadacz prawa
jazdy kategorii B ma co najmniej 21 lat;
b) prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania motocyklami
kategorii A1.



Strona 7-ma.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 060:PL:PDF

Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » sobota 23 kwietnia 2011, 14:26

Nawet najlepszy kurs na A i super zdany egzamin z dedykacją pochwalna od egzaminatora nie nauczy umiejętności zapanowania motorem ponad 100konnym przy prędkości 200km/h bo tego się nie da wykonać,należy stworzyć takie przepisy żeby bardziej opłacało się robić prawko na słabszą maszynę. A2 powinna stać się podstawową kategorią ,wrócilibyśmy wtedy do sytuacji sprzed kilkunastu lat kiedy nie było praktycznie przecinaków.Na razie to dotyczy tylko najmłoszych początkujących ale jak widać w podanym wypadku nie trzeba być bardzo młodym,można mieć A i zupełnie nie umieć jeździć takim motorem

cytat:

"Ahoj!
Co do A i B a Sprawa Polska ..."

zawsze wydawało mi się to logiczne że prawko B powinno uprawniać do A1, unia europejska tak sugeruje że państwa członkowskie mogą uznać te kategorie jako równoważne (w jedną stronę B --> A1) ale nie muszą a w praktyce bywało tak że jeśli unia polski do czegoś nie zmusiła pod groźbą kary to polska dobrowolnie tego nie uznała
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez ks-rider » sobota 23 kwietnia 2011, 19:36

szofer80 napisał(a):Nawet najlepszy kurs na A i super zdany egzamin z dedykacją pochwalna od egzaminatora nie nauczy umiejętności zapanowania motorem ponad 100konnym przy prędkości 200km/h bo tego się nie da wykonać,należy stworzyć takie przepisy żeby bardziej opłacało się robić prawko na słabszą maszynę. A2 powinna stać się podstawową kategorią ,wrócilibyśmy wtedy do sytuacji sprzed kilkunastu lat kiedy nie było praktycznie przecinaków.Na razie to dotyczy tylko najmłoszych początkujących ale jak widać w podanym wypadku nie trzeba być bardzo młodym,można mieć A i zupełnie nie umieć jeździć takim motorem



Szofer, musze Cie pochwalic, wdze bowiem swiatelko w tunelu ! :mrgreen:

Z ta Twoja wypowiedzia zgádzam sie calkowicie,tyle, ze znowu z przepisami kulejesz ! :mrgreen: A 2 bedzie ta podstawowa klasa gdy skonczy sie 18 lat !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » sobota 23 kwietnia 2011, 21:28

cytat:
"A 2 bedzie ta podstawowa klasa gdy skonczy sie 18 lat !"

Tak ale tylko dla młodych, choć to i tak fikcja bo na podrasowanym ponad norme motorze "przemęczy się" i zrobi se po dwóch latach zwykłe A a chodzi o to żeby i starszemu, w ogóle każdemu zawsze wyraźnie opłacało się bardziej zrobić A2 niż A. jak tego dokonać nie wiem może dotować z budżetu A2? żeby była wyraźnie tańsza? :mrgreen: Czego miałoby się tyczyć te światełko w tunelu, zapewne uwidziało Ci się że kiedyś domagałem się przyznania mi honorowej kategorii A ?
ale jeśli chodzi o A1:
Wyobraźmy sobie że w wieku 24 lat każdy dostaje A1, na pewno wielu powie:" starczy mi to nie będę szedł robić sobie A" i o to chodzi że ludzie jeździli wolniejszymi motorami,wpływy ze szkoleń spadną ale jeśli komuś zależy na poprawie bezpieczeństwa to nie ma lepszego pomysłu żeby wsadzić ludzi w wolniejsze jednoślady
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez ks-rider » niedziela 24 kwietnia 2011, 10:20

Szofer, nie wiem czy obilo Ci sie o uszy, ze kat A bedzie objeta pelnym VAT'em czyli jej koszta pojda w gore. O dofinansowaniu raczej mowy nie bedzie bo w dzisiejszych czasach motocykl to bardziej luxus niz srodek lokomocji. Co do tego A1 dla kazdego ko posiada kat. B to jestem zdecydowanie przeciwko.

Nie wspomne tez o fakcie, ze apetyt rosnie w miare jedzenia wiec tej mocy w przypadku 125 bedzie zawsze za malo :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » niedziela 24 kwietnia 2011, 19:00

cytat:
"Co do tego A1 dla kazdego ko posiada kat. B to jestem zdecydowanie przeciwko."

cytat:
"Nie wspomne tez o fakcie, ze apetyt rosnie w miare jedzenia wiec tej mocy w przypadku 125 bedzie zawsze za malo :mrgreen: "


dokładnie dla posiadaczy B którzy ukończyli 24 lata i z ograniczeniem prędkości do powiedzmy 60km/h. tu chodzi tylko o to żeby jakoś sensownie przyśpieszać jak się trochę waży a nie bić rekordy prędkości, motorower jest dla dzieci a sytuacja jest kuriozalna że dzieci mogą jeździć a dorośli słusznego wzrostu i wagi nie mają na czym jeździć.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, brak kat A1 dla dorosłych (nawet w jakiejś lajtowej odmianie) jest podyktowane tylko i wyłącznie względami finansowymi, bo danie dorosłym tej kategorii wpłynęłoby wymiernie na poprawę bezpieczeństwa, taka darmowa kategoria sama wsadzałaby ludzi w wolniejsze maszyny.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez qwer0 » poniedziałek 25 kwietnia 2011, 20:22

http://www.youtube.com/watch?v=oD6FFygd ... r_embedded
Polecam samiuski poczatek filmiku, a propos jazdy motocyklem z 3 kolkami :P
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez szofer80 » poniedziałek 25 kwietnia 2011, 22:24

No pewnie na egzaminie na A uczyli go tylko jazdy motocyklem bez kosza. Albo się ktoś nadaje do jazdy jednośladem albo nie to widać od razu. Trójkołowcem można jeździć i to jest najważniejsze, nie trzeba robić prawka na A. Na A1 też będzie można jeździć,instancja nadrzędna nad polskim prawem tak sugeruje ;). Całe te zamieszanie z vatem dla samej kat A pokazuje że nie jest traktowana poważnie i służy tylko do wyciągania kasy, nie można dać ludziom A1 bo to zmniejsza zyski a ze zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia ludziom życie o to nikt sobie głowy nie zawraca, tendencja jest odwrotna- taka żeby zyski z kategorii na motocykle zwiększać. Osobiście nigdy nie pójdę na kurs A bo nie wywalę ponad tysiąc złotych za pojeżdżenie sobie motorkiem 125ccm po mieście i postawieniem go na nóżce a i szybkie motory to nie dla mnie, więc motocyklem nigdy jeździć nie będę chyba że zrobią A1, jedno jest pewne na mnie w tej kategorii nie zarobią.
Ostatnio zmieniony piątek 02 września 2011, 15:41 przez szofer80, łącznie zmieniany 1 raz
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: motocykl trójkołowy, trójkołowiec ,na jakie prawko?

Postprzez bobpl » poniedziałek 25 kwietnia 2011, 23:38

ks-rider napisał(a):Generalnie nagujesz wlasciwie wszystkie kat., Twoim zyczeniem byloby wlasciwie aby PJ obowiazywalo na wszystkie pojazdy.

a czemu nie?
Zrobic 1 rodzaj kursu, 150h praktycznych (po 30 na a, b, c i d, potem po 6 na kazda z E, 6 na czym chcemy :P), do tego 100h teorii.
Potem jednego dnia egzamin na kazda kategorie PJ i gitara.
:D
(ten post to podpucha :P)
30.09.2010 - Data uzyskania uprawnień.
Obecnie: Lanos "Czerwona Rakieta" 1.4 z podtlenkiem LPG ;)
bobpl
 
Posty: 450
Dołączył(a): piątek 24 września 2010, 22:04
Lokalizacja: Łączno. ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości