Alkomat

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Alkomat

Postprzez SKUJON » niedziela 26 listopada 2006, 20:25

Witam.Chciałem poruszyć taką sprawę. Wiele się mówi o jeździe na podwójnym gazie,o tym że policja jest coraz bardziej skuteczna i łapie coraz więcej pijanych za kierownicą.Otórz dzisiaj zdarzyło się tak ,że musiałem rano wsiąść do auta i przejechać 160 km.A,że wczoraj były Andrzejki to trochę z kolegą wypiliśmy.Rano wstałem czułem się dobrze i chciałem jechać.Jednak pojawiły się wątpliwości.A może jeszcze coś alkomat wykaże.W pobliżu był komisariat policji i postanowiłem tam się udać i skożystać z alkomatu.I tu się zdiwiłem .Dyżurny powiedział mi że nie mogę sprawdzić stanu trzeźwości ponieważ nie ma podstaw prawnych do tego :( .Powiedziałem że zapłace ale też usłyszałem że nie można)Może przeczyta to ktoś kompetentny i odpowie mi na pytanie.Gdzie oprócz izby wytrzeźwień (wskazówka od dyżurnego policjanta) można sprawdzić stan trzeźwości i czy trzeba zostać złapanym przeż drogówkę żeby można było u pana dyżurnego "dmuchnąć".Pozdrawiam :D
SKUJON
Avatar użytkownika
SKUJON
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela 06 sierpnia 2006, 21:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez gfcore » niedziela 26 listopada 2006, 20:52

Może kup sobie jakiś porządniejszy alkomat dla własnych potrzeb? Na allegro chodzą alkomaty, zarówno te badziewne za 30 zł, jak i te lepsze = droższe. Co do miejsc, w których możnaby sprawdzić poziom poziom alkoholu w wydychanym powietrzu to szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy sa takie.
(18-10-2006) Egzamin, 1. podejście kat. B - zdane! :-)
(23-10-2006) Przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne
(27-10-2006) Odbiór prawka :-)
Avatar użytkownika
gfcore
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek 03 listopada 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maciass » niedziela 26 listopada 2006, 21:01

co do Twojego pytania to nie mam pojęcia czy jest jakaś inna możliwość sprawdzenia swojej trzeźwości, ale też bym polecał kupienie alkomatu na własną rękę.

http://www.parpa.pl/download/AlkoholoweLiczydelko.xls

stąd możesz sciągnąć Alkoholowe Liczydełko przygotowane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, oczywiscie wynik ktory Ci ono poda nie będzie w pełni miarodajny, ale może dać jako takie pojęcie po ilu godzinach alkoholu nie powinno już być we krwi ;)
prawo jazdy kat. B od grudnia 2006 ;)
Avatar użytkownika
maciass
 
Posty: 202
Dołączył(a): poniedziałek 18 września 2006, 22:36
Lokalizacja: Wrocław

alkomat

Postprzez SKUJON » niedziela 26 listopada 2006, 21:22

Mam taki alkomat z allegro i to nie chodzi mi o to.Chodzi mi o fakt braku możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości w instytucji takiej jak policja.O to "brak podsawy prawnej".Przecież zeby napić się piwa nie muszę kupować browaru o to mi się rozchodzi :idea:
SKUJON
Avatar użytkownika
SKUJON
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela 06 sierpnia 2006, 21:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 27 listopada 2006, 00:07

W Elblągu w komendzie na 100% MOŻNA zrobić sobie badanie na trzeźwość, słyszałem wielokrotnie o tym, że ktoś tam poszedł i się badał (właśnie w podobnej sytuacji, jak opisana przez Ciebie).
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez stask » poniedziałek 27 listopada 2006, 02:57

scorpio44 napisał(a):W Elblągu w komendzie na 100% MOŻNA zrobić sobie badanie na trzeźwość, słyszałem wielokrotnie o tym, że ktoś tam poszedł i się badał (właśnie w podobnej sytuacji, jak opisana przez Ciebie).


w Lodzi niby tez bo wiem ze paru kolegow tak robilo ale znowu bylem tez swiadkiem jak jednemu gosciowi policjant odmowil takiego testu.
Mozliwe ze jest tak ze nie maja obowiazku tego robic ale gdzieniegdzie robia mimo to ...
stask
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek 29 sierpnia 2006, 20:25

Postprzez Tomek_ » poniedziałek 27 listopada 2006, 11:41

Moj znajomy dmuchal na zyczenie na komisariacie i kazali mu tylko za ustnik zaplacic ;)
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SKUJON » poniedziałek 27 listopada 2006, 19:21

Poruszyłem ten temat dlatego ,że gdzie jak gdzie ale na policji taka możliwość powinna być.Przecież zawsze jest "zapobiegać niż leczyć" :P

Może to temat dla Pana Waissa. :twisted:



scalony przez moderatora
SKUJON
Avatar użytkownika
SKUJON
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela 06 sierpnia 2006, 21:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez ella » sobota 02 grudnia 2006, 16:25

Problem może bedzie niedługo rozwiązany :)
Wkrótce na obowiązkowym wyposażeniu każdego samochodu może znaleźć się alkomat. Chce tego LPR. Zdaniem partii, dzięki temu rozwiązaniu mniej pijanych kierowców zdecyduje się zasiąść za kółkiem.

– Wśród wielu kierowców wciąż panuje, niestety, błędne przekonanie, że jeśli np. piło się wieczorem, to rano jest się już trzeźwym, albo iż po małym piwie można bez ryzyka zasiąść za kierownicą – mówi ŻW poseł LPR Arnold Masin. – Gdyby na wyposażeniu każdego samochodu znajdował się alkomat, wielu tak myślących kierowców przekonałoby się, że jest w błędzie. Nie usiedliby za kółkiem, obawiając się, że spowodują wypadek lub stracą samochód za jazdę po pijanemu. Poza tym przed sądem nie mogliby się już tłumaczyć, że nie wiedzieli, iż są pijani – dodaje.

Resort nie komentuje

Poseł zapowiada, że zwróci się do ministra transportu z sugestią, by ten wpisał alkomat na listę obowiązkowego wyposażenia pojazdów.

– Problem pijanych kierowców trzeba kategorycznie rozwiązać. Inicjatywa mojego partyjnego kolegi to jeden z pomysłów w dobrym kierunku – dodaje wiceprezes LPR Sylwester Chruszcz.


www.wp.pl
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SpearHead » niedziela 15 sierpnia 2010, 15:40

Sorry za odgrzebanie starego tematu ale nie chciałem zakładać nowego a ten temat dotyczy alkomatu.

Moje pytanie takie czy ktoś kupił sobie alkomat lub może polecić jaki najlepiej nabyć, na allegro tego pełno ale nie wiadomo jak z jakością.
pozdro
SpearHead
 
Posty: 93
Dołączył(a): poniedziałek 12 stycznia 2009, 21:41

Postprzez lith » niedziela 15 sierpnia 2010, 17:23

Ja mam coś takiego:
http://allegro.pl/item1176340481_alkoma ... rka_7_9_10^2_4_b5.html

Dostałem gratis do 0,5l. Wskazania pokrywały się z 'normalnymi' alkomatami.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Postprzez ubunciak » niedziela 15 sierpnia 2010, 19:01

w jednym z ostatnich numerów AutoŚwiat był test tych urządzeń.
ubunciak
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 listopada 2008, 20:25

Postprzez Borys_q » poniedziałek 16 sierpnia 2010, 10:30

W Tczewie się da , w Gdańsku 4 komisariaty komenda wojewódzka do WRD mi się nie udało dotrzeć ale porażka:(
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Alkomat

Postprzez mistrzu88 » środa 16 lutego 2011, 11:09

Tu jest test alkomatów -> http://alkomaty.biz/test-online sam mam model AL-9000 i jest ok
Popieram trzeźwość na drodze akcja ilemogewypic.pl
Avatar użytkownika
mistrzu88
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 16 lutego 2011, 11:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Alkomat

Postprzez michooo » środa 16 lutego 2011, 14:43

A wie ktoś czy po 4 latach od założenia tego tematu można już się przebadać na komisariacie? Przy okazji każdej akcji sprawdzania trzeźwości nagłośnionej w mediach, wypowiada się jakiś "szef" policji czy inny wysoki rangą urzędnik i mówi, że oczywiście bez żadnego problemu, z otwartymi rękami przyjmą i przebadają za darmo każdego kierowcę, który zgłosi się na dowolny komisariat. Niestety nie znam podstawy prawnej.
Pewnie w założeniu tak właśnie to działa, tylko w tym parszywym kraju zawsze jest bałagan i nikt nie wie co należy do jego obowiązków. Podwładni powinni być instruowani co robić w takich przypadkach.
michooo
 
Posty: 430
Dołączył(a): środa 29 grudnia 2010, 14:01

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości