Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez BOLEKlodz » czwartek 24 lutego 2011, 17:48

szofer80 napisał(a):"Rzeczywista masa całkowita przyczepy (ciągniętej przez samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5tony) nie może być większa od rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego powiększonej o 40%"

I taki właśnie stosunek 7,5t + 4,5t to jest dokładnie ciężarówka o 40% cięższa od przyczepy.


Albo ja nie umiem czytać, albo popełniłeś błąd logiczny.
Wytłuszczoną czcionką napisałeś że masa przyczepy nie może ważyć więcej niż 140% masy samochodu, (auto 7,5t, przyczepa 7,5t+3t=10,5t )a potem coś dokładnie odwrotnego, tj. auto 7,5t a przyczepa 4,5t. Nie wiem, czy to pośpiech, czy niewiedza, ale niestety wprowadziłeś nas w błąd.

PS:
szofer80 napisał(a):I taki właśnie stosunek 7,5t + 4,5t to jest dokładnie ciężarówka o 40% cięższa od przyczepy.

A 7,5t + 4,5t to jest przyczepa LŻEJSZA o 40% od samochodu (co stanowi pewną różnicę, bo 40% masy auta(7,5t) to 3t, a przyczepy(3,5t)to 1,8t)
BOLEKlodz
 
Posty: 326
Dołączył(a): środa 19 stycznia 2011, 17:11

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez szofer80 » czwartek 24 lutego 2011, 20:58

Przerabiam właśnie testy na kat C na początku kwietnia będę miał egzamin więc zacytowałem słowo w słowo jedno z zagadnień z testów wraz z poprawną odpowiedzią.Nikogo nie wprowadziłem w błąd, to Ty insynuujesz nie znając się na rzeczy.Chcesz mi wmówić że ciężarówka 40% cięższa od przyczepy to nie to samo co przyczepa lżejsza 40% od ciężarówki? Skąd Ty "wytrzasnąłeś" że od masy przyczepy odlicza się 40% ???

Cyt:
"Albo ja nie umiem czytać, albo popełniłeś błąd logiczny." -zdecydowanie to pierwsze

I ogólna odpowiedź do wszystkich poprzednich rozmówców: Po rozmowach z wieloma instruktorami podtrzymuję swoje tezy że kierowca mający BE powinien również móc prowadzić pojazd 7t
jak również kierowca C,BE powinien dostać uprawnienia C1E bez żadnego negatywnego wpływu na bezpieczeństwo.

A odnosząc się do mojego innego postu czy kat B powinna uprawniać do A1 to spotykam się z różnymi opiniami instruktorów, są wśród nich takie że prawo jazdy B powinno uprawniać nie tylko do A1 co ja sugerowałem ale do pełnej A bo cyt: "to jest zwykłe wyciąganie kasy, co taki kursant na placyku ósemki się nauczy kręcić" ? - ale to nie moja opinia tylko przykład

Rozmyślając sobie o tych kategoriach natknąłem się na jeszcze jeden absurd,otóż jak ktoś ma CE to dają obligatoryjnie w dół (przyczepkę) E do B, ale jak ktoś ma C (np żołnierzom kiedyś dawali samo C bez B w wojsku) to jemu obligatoryjnie nie przyznaje się B, nawet gdzieś czytałem posta jak właśnie taki facet z "samym" C szukał sobie osobówki powyżej 3,5 t bo nie chciało mu się już robić B, paranoja do kwardatu i brak konsekwencji w przepisach
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez mk61 » czwartek 24 lutego 2011, 21:41

szofer80 napisał(a):Cyt:
"Albo ja nie umiem czytać, albo popełniłeś błąd logiczny." -zdecydowanie to pierwsze

A Ty potrafisz czytać, czy tylko piszesz i piszesz i piszesz?
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez szofer80 » czwartek 24 lutego 2011, 21:42

A właśnie chodzi o to że On się czepia cytatu z przepisów, więc w tym momencie nie zgadza się z aktualnymi przepisami a nie ze mną. Mk61 ja Cię "na muszce" nie prowadzę żebyś w ten post wchodził, przeważnie tylko narzekasz.
Ostatnio zmieniony czwartek 24 lutego 2011, 21:48 przez szofer80, łącznie zmieniany 1 raz
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez mk61 » czwartek 24 lutego 2011, 21:45

Rozumiesz sam siebie, czy raczej nie? Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post na tej stronie wraz z dokładnym przeanalizowaniem cytatu w nim zawartego.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez szofer80 » czwartek 24 lutego 2011, 21:50

No i co tu jest niezrozumiałego? Oświeć mnie.

"rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej tego samochodu powiększonej o 40 %."

O co wam chodzi to przyczepa może być 40% cięższa od pojazdu ciągnącego? Bo ja nie wiem już o co wam chodzi,no nie wiem kto tu pisze żeby tylko pisać...

Jeśli komuś nie pasują moje wywody to niech się trzyma przepisów z których jasno wynika jaką przyczepę można ciągnąć, spójrz sobie co wypisywał qwer1 ,pisał że można przyczepę 40% cięższą ciągnąć....
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez mk61 » czwartek 24 lutego 2011, 22:16

No można cięższą ciągnąć, ale...
I taki właśnie stosunek 7,5t + 4,5t to jest dokładnie ciężarówka o 40% cięższa od przyczepy.

Jaki "właśnie"? Bo dla mnie i dla Bolka to ten stosunek jest wręcz przeciwny.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez szofer80 » czwartek 24 lutego 2011, 22:45

Więc napisz jak powinno być prawidłowo bo się nie dogadamy. Cięższą to można naczepę ciągnąć a nie przyczepę, w kat C1E nie ma mowy o żadnej naczepie, możesz podać jakiś konkretny przykład zestawu na C1E z naczepą albo przyczepką cięższą od pojazdu ciągnącego?
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez mk61 » czwartek 24 lutego 2011, 22:55

Nie wypowiadam się na temat przepisów, bo Ty i tak je traktujesz tak, jak Ci chyba serce podpowiada, a nie jak ustawa. Bo Twoje dywagacje jak jest i jak powinno być są kompletnie do czterech liter.

My zauważyliśmy problem w Twoim sformułowaniu, które różnie może być zrozumiane. Ty jeszcze udowadniasz, że sam siebie nie rozumiesz.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez szofer80 » czwartek 24 lutego 2011, 23:02

Więc sugerujesz że nie rozumiem pytania z testów które będę zdawał? Zapomnij na razie o moich dywagacjach i powiedz co jest nie tak w cytacie z pytania testowego?

Jakbym traktował przepisy opatrznie jak sugerujesz to nigdy nie zrobiłbym prawa jazdy albo bym je już dawno stracił, naprawdę daruj sobie tego rodzaju stwierdzenia.

"No można cięższą ciągnąć, ale..." ?

"Przyczepa,której część spoczywa na pojeździe silnikowym i obciąża ten pojazd, jest naczepą." Naczepy mogą być cięższe ALE rozmawiamy tylko o przyczepach.

"....Bo Twoje dywagacje jak jest i jak powinno być są kompletnie do czterech liter." zapomniałeś dodać że według Ciebie bo jak rozumiem w imieniu wszystkich się nie wypowiadasz. Nie każdy ma tak oportunistyczne stanowisko do wszystkiego co napiszę lub powiem na ten temat czy Ci sie to podoba czy nie.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez mk61 » czwartek 24 lutego 2011, 23:50

Dobra, krótko...
szofer80 napisał(a):Rzeczywista masa całkowita przyczepy (ciągniętej przez samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5tony) nie może być większa od rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego powiększonej o 40%"

I taki właśnie stosunek 7,5t + 4,5t to jest dokładnie ciężarówka o 40% cięższa od przyczepy.

Co ma niebieskie do czerwonego? Bo, jak mówisz, że przyczepa może być cięższa, to ok. Może. Tylko jaki związek ma ten przepis z samochodem, który jest 40% cięższy od przyczepy? Tak, wiem. Taki samochód spełnia wymagania, tylko pytam po co te kilka słów wrzuciłeś do dywagacji o drugim końcu tego kija?

Kapisz?
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez qwer0 » piątek 25 lutego 2011, 10:29

Jeśli komuś nie pasują moje wywody to niech się trzyma przepisów z których jasno wynika jaką przyczepę można ciągnąć, spójrz sobie co wypisywał qwer1 ,pisał że można przyczepę 40% cięższą ciągnąć....

Bo mozna :P

Fakt, pomylilem sie wczesniej, bo nie bralem pod uwage ograniczenia do 12t dla C1E. Ale ze mozna ciagnac ciezsza - owszem, mozna. Cytowalem juz wczesniej odpowiednie przepisy, a Ty dalej uparcie swoje :P
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez BOLEKlodz » sobota 26 lutego 2011, 13:22

O co do przyczepy(Mp) cięższej o 40% od samochodu(Ms) i samochodu lżejszego o 40% od przyczepy, to różnica jest taka (masy są tylko przykładowe):
1.Przyczepa cięższa o 40% od samochodu (np.10t):
Mp= Ms+40%*Ms = 10t+ 4t= 14t.
Mp=14t
2. Samochód(np.10t) lżejszy o 40% od przyczepy:
Ms= Mp-40%*Mp
10t=60%Mp|:6
1,66t=10%Mp|*10
16,6t=100%Mp
Mp=16,6t
Matematyka nie jest trudna, tylko trzeba myśleć logicznie.
Pozdrowienia z technikum.
BOLEKlodz
 
Posty: 326
Dołączył(a): środa 19 stycznia 2011, 17:11

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez ks-rider » sobota 26 lutego 2011, 13:50

szofer80 napisał(a):...kumpel z kolei co zdawał na przyczepkę (BE) powiedział mi że jakby dawali na egzaminie większą przyczepkę to by było paradoksalnie łatwiej (przynajmniej na łuku do tyłu) bo ta malutka na której zdawał od razu sie "łamała" i ciężej trzeba było wyczuć.


Tu sie z Toba zgodze, dwuosiowke prowadzi sie generaklnie latwiej wlasnei z tego wzgledu. Co do Twoich zauwazen z jazd C to moge sie po czesci z Toba zgodzic, po czesci! Jezeli ma sie obpowiednia praktyke kat B to juz troche inna bajka. Przejechales sie najpierw pojazdem kat C ( tymmniejszym ) dopiero pozniej przesiadajac sie na Scania'e stwierdziles to co stwoerdziles. Pytanie jak miala by sie Twoja wypowiedz do tego gdybys bez tej mniejszej " przejsciowki " od razu siadl / zostal posadzony na Scania'e ?

Moglo by byc tak samo ale nie musialo by byc - kumkasz roznice ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy kat. BE powinna uprawniać do C1 (bez E) ?

Postprzez szofer80 » sobota 26 lutego 2011, 20:51

Czyli ma być że 7,5t +4,5 to przyczepa 40% lżejsza od samochodu? Niech tak będzie. Oby wszyscy jeździli przynajmniej pojazdem 40% cięższym od przyczepy i już by było ok.I jeszcze jedno odnośmy to wszystko do kat C1E gdzie jest ograniczenie masy a nie do CE
Ostatnio zmieniony sobota 26 lutego 2011, 21:04 przez szofer80, łącznie zmieniany 1 raz
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości