Jak tam S3 nad morze?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jak tam S3 nad morze?

Postprzez maryann » piątek 10 czerwca 2011, 12:25

Zaniepokoił mnie ten artykuł i taka policyjna mapka
Obrazek
W/g GDAKI i różnych map mamy już konkretną trasę od Gorzowa Wkp. po sam Szczecin, a tu takie slalomy. Jak tam jest na prawdę- jechał ktoś?
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez mk61 » piątek 10 czerwca 2011, 14:14

Od Gorzowa leci S3 do A6 i do Szczecina.
To mi wygląda na mapę sprzed roku, kiedy S3 była otwarta do okolic Pyrzyc, a reszta była jeszcze w budowie. Teraz S3 leci tak, jak na mapie jest to pokierowane przerywaną niebieską linią. Na końcu A6 za węzłem Kijewo na Bydgoszcz i Szczecin zaczyna się kiepska betonówka (około 10 kilometrów) z miejscowym ograniczeniem do 90km/h. Dalej wjazd na "ślimaka" (na mapie w punkcie Kliniska), chwilowe ograniczenie do 90km/h przed skrzyżowaniem ze zjazdem na Dąbie i dalej piękny ekspresowy asfalt prawie do Miękowa. Przed Miękowem małe utrudnienia związane z budową obwodnicy tej wioski, za nim też i znowu "stół" prawie do Parłówka (skrzyżowanie na Świnoujście i Kamień Pomorski).

PS. Jak dobrze pamiętam, to w Renicach jest fajne miejsce na przystanek w trasie. Duża stacja z parkingiem i fajną restauracją, w której są różne krokodyle itp. Frajda dla dzieciaczków.

PS2. Na odcinku S3 od Gorzowa do Szczecina nie ma żadnej stacji paliw. Trzeba zjeżdżać z drogi (Renice są dosłownie kilkaset metrów od S-ki). Dalej albo będzie trzeba zjechać do Szczecina (nie do centrum, na trasie wlotowej/wylotowej są również stacje, ale obecnie trwa remont, więc mając pecha możemy trafić na korek), albo dopiero w okolicach 70 kilometra na S3 Szczecin - Miękowo jest stacja Shell i McDonald's.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez maryann » piątek 10 czerwca 2011, 14:24

Renice? Już patrzę!
-----------
Ale, to przy trasie, czy trzeba zjechać?
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez mk61 » piątek 10 czerwca 2011, 14:27

Na Renice trzeba zjechać. Jest to chyba pierwszy zjazd z S-ki jadąc od Gorzowa. Zjeżdżając z S praktycznie wjeżdżamy do Renic. Po lewej stronie będzie BP, a po prawej chyba bezfirmówka, ale spora i chyba z milicyjną Syrenką/Warszawą przy wjeździe. Ale nie jestem pewien, czy mi się nie pomyliło. :D Zaraz poszukam.

Edit: Tak, chyba dobrze pamiętam -> http://forum.gazeta.pl/forum/w,20,60942 ... n.html?v=2
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez maryann » piątek 10 czerwca 2011, 14:50

Ok, jak koło BP, to już namierzone. Choć znacznie lepiej smakuje mojemu dCi Shell :thumb2: .
A w Przybiernowie mam stryjenkę!(A w Stepnicy ciotkę... i wujka).
Pozdrawiam Zalewiaków!
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez mk61 » piątek 10 czerwca 2011, 14:52

No, to gdybyś chciał się przypomnieć ciotce i wujkowi w Stepnicy, to polecam trasę Miękowo-Stepnica-Wolin. Co prawda droga nie jest najnowsza, ale te 80km/h spokojnie można jechać. Widoki na tej trasie są super.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez tom9 » środa 15 czerwca 2011, 23:36

Pozwolę podpiąć się pod temat i zapytać...

Jak wygląda droga E28 6 od granicy niemieckiej do Karlina, a raczej do zjazdu na drogę 162.
Dwa pasy w jednym kierunku?
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez mk61 » czwartek 30 czerwca 2011, 13:51

Nie wiem, czy jeszcze aktualne, ale powiem, że niestety nie jest to 2 pasmówka.
2 pasy idą od Kołbaskowa do zjazdu na 6 w okolicach Goleniowa (jak wyżej, w pewnym momencie betonka i później stół). Dalej po zjeździe na 6 jednojezdniowa jednopasmowa zazwyczaj z poboczami. Uwaga na miejscowość Nowogard. Miejsce bardzo "korkogenne". Co jakiś czas słyszy się o budowach obwodnic na tej drodze, ale z tego, co wiem, to żadnej nie zakończono. Dość sporo masztów fotoradarowych - radzę zwracać uwagę w zabudowanych i nie tylko.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez Cyberix » niedziela 03 lipca 2011, 09:06

Cyberix
 
Posty: 2071
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2010, 19:49

Re: Jak tam S3 nad morze?

Postprzez maryann » wtorek 05 lipca 2011, 13:55

Super się jechało "trójką". To zaprzeczenie opinii o polskich drogach- ideał!
A4 jak A4, troche nierówna, ale A1 mało lepsza. "Szóstka" też OK. Ogólnie polecam zachodnią strone i i już nie ma sensu jechać do Szczecina przez Berlin. Wciąż jednak przejechanie "jedynki" to raczej koszmar- jak nie opłaty to remonty albo swiatła i fotoradary.

Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie kirujący w Gdańsku- bardzo kulturalni, uprzejmi, pamiętają o rowerzystach, wpuszczą cię w korku, jeżdżą spokojnie i wydaje się PoRD im niepoptrzebny- są lepsi. Za to niestety w trasie takiego dogonić niestety baaardzo łatwo, a przy braku możliwości wyprzedzenia ślamazarność denerwuje.
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości