Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez PeterQ » czwartek 30 czerwca 2011, 19:43

Możliwe, że uda Ci się to zarejestrować na B, ale na kat.A też można tym skuterem jeździć. Przepisy się raczej nie zmienią, jedynie możliwe drobne korekty (czyt. Ustawa z dnia 1 kwietnia 2011 roku), ustawa podpisana przez prezydenta i wejdzie w życie w lutym 2012.
PeterQ
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela 29 maja 2011, 13:33

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez szofer80 » czwartek 30 czerwca 2011, 21:21

To nic nie zmienia, po tej dacie (zmian przepisów) dalej będzie można dosiadać motocykle trójkołowe o mocy do 15kW, czyli jak w kat A1, ważne że nie będzie to 50ccm i 4konie mocy, a mogli by przy okazji tych zmian nie małpować tylko dać normalne A1 bo jak widać na przykładzie piaggio motocyklem na A1 mogą jeździć posiadacze B i jakoś nie ma z tego powodu na drogach "rzezi niewiniątek" tej grupy zmotoryzowanych.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 sierpnia 2011, 23:05 przez szofer80, łącznie zmieniany 4 razy
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez ks-rider » piątek 01 lipca 2011, 00:33

PeterQ napisał(a):Możliwe, że uda Ci się to zarejestrować na B, ale na kat.A


Wyjasnisz mi od kiedy to rejestruje sie pojazd na dana kat. PJ ? ? ?

szofer80 napisał(a): a mogli by przy okazji tych zmian nie małpować tylko dać normalne A1


Na jakiej podstawie ? Ten temat byl juz przerobiony.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez PeterQ » piątek 01 lipca 2011, 00:42

ks-rider napisał(a):Wyjasnisz mi od kiedy to rejestruje sie pojazd na dana kat. PJ ? ? ?



Źle mnie zrozumiałeś. Czytałem na forum o trajkach, że niektórzy rejestrują je na "pojazd samochodowy inny" a niektórzy na "motocykl trójkołowy", bądź też "motocykl inny". Więc trójkołowcami również się da jeździć na kat.A


Co prawda ten skuter co podał Szofer jest fabryczny, więc nie wiadomo na co będzie rejestrowany (trajki przeważnie są składane przez właścicieli).
PeterQ
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela 29 maja 2011, 13:33

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości