Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez ks-rider » środa 19 stycznia 2011, 21:30

szofer80 napisał(a):przecież według nowych przepisów znika karta motorowerowa, nie można mieć wraz z osiągnięciem pełnoletności prawka kat AM "na ładne oczy". chyba m.in. ta zmiana weszła od początku stycznia tego roku.więc już nie ma żadnych prezentów,na AM (od 14lat) będzie normalny kurs i egzamin,tak?


Owszem ale to juz jest ogolnie wiadomo, wiec nie kumam o co teraz Ci chodzi ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez szofer80 » piątek 21 stycznia 2011, 17:12

Ja nie muszę się troskać o to czy zasługuję na kat AM ,czy to jest dla mnie prezent od prawodawcy ,tak jest i koniec, mam tą kategorie obligatoryjnie i chcę z niej sensownie korzystać skoro ją mam a nie mogę korzystać w chwili obecnej, ok nie przemyślałem i niepotrzebnie zacząłem pisać żeby przyznawać obligatoryjnie kat A1 doświadczonym kierowcom kat B, to ból głowy prawodawcy jak dostosować kat AM dla wszystkich,żeby osoba taka jak ja komfortowo mogła jechać na AM ,jeszcze raz podkreślam szybsze motory mnie nie interesują i co za tym idzie robienie uprawnień na nie. W kat AM zblokowane sa obroty, ja nie muszę jeździć szybciej niż 45km/h ale moc silnik musi mieć większą do przyśpieszenia
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez ks-rider » piątek 21 stycznia 2011, 17:50

szofer80 napisał(a):...nie przemyślałem i niepotrzebnie zacząłem pisać żeby przyznawać obligatoryjnie kat A1 doświadczonym kierowcom kat B,


OK To juz sobie wyjasnilismy.

szofer80 napisał(a):to ból głowy prawodawcy jak dostosować kat AM dla wszystkich,żeby osoba taka jak ja komfortowo mogła jechać na AM ,jeszcze raz podkreślam szybsze motory mnie nie interesują i co za tym idzie robienie uprawnień na nie. W kat AM zblokowane sa obroty, ja nie muszę jeździć szybciej niż 45km/h ale moc silnik musi mieć większą do przyśpieszenia


Szofer, dylemat w tym, ze prawodawca to olewa. Jemu naprawde jest obojetnie czy Ty bedziesz jechal komfortowo czy tez nie. Po prostu zarowno Ty jak i ja mamy pecha gdyz statystycznie w/g prawodawcy wyzymy razem 150 kg a w rzeczywistosci 240 kg.

Podziekuj wiec Anglikom, ze sa w UE i, ze u nich jest inny system niz metryczny, bylby metryczny wolno by jezdzic 50 km /h, w UK'u z tego co pamietam wolno 30 mph wiec przedobryli i wyszlo 45 km/h.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez szofer80 » piątek 21 stycznia 2011, 17:57

To co mi się "wydawało" sugeruje sama unia europejska a że w polsce napchana kabza wygrywa z logiką i bezpieczeństwem to już inna sprawa. Na pewno wielu 24 latków z B zrezygnowałoby z robienia A na rzecz "darmowej" A1 a tym samym przesiedliby się w wolniejsze motocykle.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez szofer80 » niedziela 26 czerwca 2011, 06:23

W międzyczasie znalazłem ostateczne rozwiązanie jak jeździć motocyklem bez kategorii A

http://www.youtube.com/watch?v=6CfWVnIC ... re=related

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 32&bih=387

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... AA&dur=207

http://www.youtube.com/watch?v=zJLoFiDz ... re=related

" *Motocykl trójkolowy* i *motocykl czterokolowy* oznaczają odpowiednio każdy trój- lub czterokolowy pojazd kategorii B o najwyższej prędkości konstrukcyjnej powyżej 50 km/h, albo napędzany przez silnik spalinowy z zaplonem iskrowym o pojemności większej niż 50 cm3 lub jakikolwiek inny silnik o równoważnej mocy. Masa pojazdu bez ładunku nie może przekraczać 550 kilogramów. Do masy pojazdu bez ładunku o napędzie elektrycznym nie zalicza się masy akumulatorów."

pozamiatane
Ostatnio zmieniony niedziela 26 czerwca 2011, 16:09 przez szofer80, łącznie zmieniany 1 raz
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez dylek » niedziela 26 czerwca 2011, 08:10

szofer80 - ktoś niedawno wklejał tu na forum TEN link.
Może to jest wyjście w sam raz dla ciebie ??
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez ks-rider » niedziela 26 czerwca 2011, 10:18

dylek napisał(a):szofer80 - ktoś niedawno wklejał tu na forum TEN link.
Może to jest wyjście w sam raz dla ciebie ??


Dylek, niestety sie spozniles, Szofer juz i ten temat przerobil :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez szofer80 » niedziela 26 czerwca 2011, 10:56

to ja podawałem ten link, trajki są fajne ale ten piaggio oferuje coś więcej, właściwości jezdne praktycznie motocykla jednośladowego.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 czerwca 2011, 11:12 przez szofer80, łącznie zmieniany 2 razy
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez ks-rider » niedziela 26 czerwca 2011, 11:09

szofer80 napisał(a):to ja podawałem ten link, trajki są fajne ale ten piaggio oferuje coś więcej, właściwości jezdne praktycznie motocykla jednośladowego.


Szofer, kupiles to Piaggio ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez szofer80 » niedziela 26 czerwca 2011, 11:12

Jeszcze nie ale na pewno będę czymś takim jeździł a w czym znowu jest jakiś problem?
drogie nie są:

http://allegro.pl/piaggio-mp3-gilera-fu ... 16791.html

zero ograniczeń w mocy i pojemności cóż można chcieć więcej? świetne właściwości jezdne, stabilność, hamowanie,lepsze jak w motocyklu. po co mam się człapać skuterem 50-tką skoro można tym?

A tak naprawde chodzi tu głównie o to żeby pokazać że na motorze i tak można jeździć na B.

Nigdy nie twierdziłem że na te najcięższe i najmocniejsze motocykle nie potrzebne jest szkolenie, choć na kursie i egzaminie na tych najcięższych i najszybszych motocyklach nie szkolą, ale A1 mogliby dać bez problemu żeby nie trzeba było stosować kombinacji alpejskich i obchodzić przepisów.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez PeterQ » środa 29 czerwca 2011, 14:16

szofer80 napisał(a):przecież według nowych przepisów znika karta motorowerowa, nie można mieć wraz z osiągnięciem pełnoletności prawka kat AM "na ładne oczy". chyba m.in. ta zmiana weszła od początku stycznia tego roku.więc już nie ma żadnych prezentów,na AM (od 14lat) będzie normalny kurs i egzamin,tak?



Wiem, że już trochę postów minęło ale:

Szofer nowe przepisy wejdą w życie 19 stycznia 2013 roku. Więc na dzień dzisiejszy 13 latki mogą otrzymać jak to ująłeś "na ładne oczy" kartę motorowerową...

Tutaj masz o tym temat: viewtopic.php?f=4&t=27715

Życzę miłej lektury.


szofer80 napisał(a):A tak naprawde chodzi tu głównie o to żeby pokazać że na motorze i tak można jeździć na B.



Owszem możesz jeździć trójkołowcami i czterokołowcami, ale zauważ że te motocykle zachowują się podobnie jak samochód. W motocyklach jednośladowych musisz się przechylać, używać przeciwskrętu itd.


Dlatego dalej uważam, że posiadacze kat.B nie powinni otrzymać A1.

To tyle...

PeterQ
PeterQ
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela 29 maja 2011, 13:33

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez ks-rider » środa 29 czerwca 2011, 18:41

PeterQ napisał(a):W motocyklach jednośladowych musisz się przechylać, używać przeciwskrętu itd.

Dlatego dalej uważam, że posiadacze kat.B nie powinni otrzymać A1.


Nie przesadzaj z tym üprzeciwskretem, uzywa go kazdy kto jezdzi rowerem i niekoniecznie musi znac to zjawisko teoretycznie.

Co do ostatnieo zdania uwazam tak samo.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez szofer80 » środa 29 czerwca 2011, 22:50

cytat:

"Owszem możesz jeździć trójkołowcami i czterokołowcami, ale zauważ że te motocykle zachowują się podobnie jak samochód. W motocyklach jednośladowych musisz się przechylać, używać przeciwskrętu itd."

No a co powiesz o tym trójkołowcu z linku?

http://www.youtube.com/watch?v=zJLoFiDz ... re=related

Cóż jak ktoś chce może dalej się oszukiwać że B nie daje A1 , dosiadając tego trójkołowca z linku to B w zasadzie daje A a nie tam jakieś marne A1 ;) Może ten trójkołowiec i wygląda śmiesznie ale jakby nie było pozwala zgodnie z prawem obejść ...prawo

Nawet jak się da ludziom A1 to łamagi, fajtłapy nie ujadą 100 metrów i tak czy siak będą musiały przejść szkolenie a każdy kto panuje nad kolarzówką opanuje tez motocykl 125

Szkolenie na A musi przejść jakąś rewolucję bo w obecnej formie na rometach 125 itp mija się z celem. Dziś kursant na kat A to zupełnie inny "klient" niż 20 lat temu i wymaga innej filozofii szkolenia, "jemu" wiadomo do czego motocykl będzie potrzebny.

Jeśli dalej uważacie to co uważacie no to na rowery trzeba pozakładać ograniczniki predkości do 45km/h. Jesteście z tymi swoimi twierdzeniami na 'nie' jak ta orkiestra na tytaniku która grała do końca mimo iż statek tonął, bo wasze argumenty toną w porównaniu do moich, w zasadzie to nie macie argumentów, Wy piszecie nie bo nie a ja Wam udowodniłem że bez A też można jeździć motorem.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez PeterQ » czwartek 30 czerwca 2011, 13:28

szofer80 napisał(a):Wy piszecie nie bo nie a ja Wam udowodniłem że bez A też można jeździć motorem.


W poprzednim poście źle zdefiniowałem sprawę nazewnictwa. Można jeździć trójkołowcem na bazie samochodu (trójkołowy pojazd samochodowy) na kat.B, a motocykl trójkołowy może kierować osoba posiadająca kat.A...

"kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;"

A ten skuter z Twojego linku na pewno jest motocyklem trójkołowym, a nie trójkołowym pojazdem samochodowym, ponieważ nie ma podstawowych wymogów homologacyjnych, np. pasów bezpieczeństwa, które są wymagane w trójkołowych pojazdach samochodowych.


Jak źle myślę to niech mnie ktoś poprawi.




Tak czy owak widocznie to była dziura w prawie, ponieważ od 2012 roku nie będzie możliwości prowadzenia trójkołowców przez posiadaczy kat.B, B1 (od 2012 bo te kategorie nie są w wyjątkach nie licząc art.6 pkt. 6 lit.c, ale to nie dotyczy trójkołowca).

"5.kategorii B1:

a) czterokołowcem,

b) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

6.kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,

c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4 250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,

d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;"

Minimalny wiek:
"21 lat - dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW, jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A;" - to dotyczy nowej ustawy i też wchodzi od 2012 roku



Do Szofera:

A tak na marginesie czemu zakładasz nowy temat pod inną nazwą a poruszasz ten sam problem?

Znalazłem twój drugi temat: viewtopic.php?f=4&t=27368&start=45
PeterQ
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela 29 maja 2011, 13:33

Re: Czy kat B powinna automatycznie uprawniać do kat A1 ?

Postprzez szofer80 » czwartek 30 czerwca 2011, 17:58

Raczyłbyś przeczytać co było wcześniej napisane bo nie chcę się powtarzać, motocykl trójkołowy to każdy trójkołowy pojazd kat B tak samo jak motocykl czterokołowy to każdy czterokołowy pojazd kat B ,na chłopski rozum, masz w quadzie pasy czy kask? a jedziesz przecież motocyklem czterokołowym. Po zmianie przepisów dalej będzie można jeździć motocyklami czterokołowymi (quadami) i trójkołowymi (trike) na kat B. W dodatku nie każdy pojazd trójkołowy trzeba rejestrować jako motocykl, można tez jako 'pojazdy samochodowe inne'.Co mi tam mogę się pasem przepasać,a kask też założe, na gasnice,apteczke i trójkąt też się miejsce znajdzie. Projekty ustaw póki co nie obowiązują i wiele się może zmienić, niektóre zapisy zostaną wykreślone jeszcze inne dodane.

Ten post nie jest o trójkołowcach, chodzi Ci o ten trójkołowy skuter którym można jeździć bez A? I przez to według Ciebie ten post jest już postem o trajkach? :lol:

Mówiąc najogólniej idea prawa jazdy kat A jest na jednoślady.Jeśli jakiś pojazd nie jest jednośladem to zawsze znajdzie się sposób żeby podpiąć go pod inną kategorię,żeby nie wiem ile razy prawo zmieniali.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości