Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Postprzez members92 » poniedziałek 24 stycznia 2011, 00:34

Witam wszystkich serdecznie gdyż jestem tu nowy.
Mam do szanownych forumowiczów kilka pytań w zakresie likwidacji punktów karnych poprzez kurs doszkalający.
A mianowicie, jestem młodym kierowcą 20 maja zeszłego roku miałem wydane prawo jazdy kategorii A i B. Nazbierałem od tego czasu niestety aż 16 punktów karnych. Chciałbym kilku się pozbyć dzięki tzw. kursom doszkalającym.Lecz z tego co wiem taki kurs może odbyć kierowca który ma prawo jazdy dłużej niż rok, czy to znaczy że po 20 maja tego roku będę mógł iść na taki kurs ? Jakie ceny są takich kursów aktualnie, słyszałem że coś około 200-300 zł. Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

PS. Umieściłem w "Luźnej gadce" bo zbytnio nie wiedziałem gdzie.
members92
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 24 stycznia 2011, 00:24

Re: Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Postprzez el_ryba » poniedziałek 24 stycznia 2011, 01:04

Nie wiem w jakim Wordzie zamierzasz to robić, ale w Białymstoku cena jest następująca:

Data ustalona przez WORD- 290 zł
Data do ustalenia- 350 zł*)
*)Jeżeli zależy Tobie na szybkim anulowaniu punktów karnych możemy zorganizować szkolenie w dowolnym terminie. Koszt: 600zł przy jednej osobie, 350zł przy dwóch zainteresowanych osobach.


Kierowca naruszający przepisy ruchu drogowego, wpisany do ewidencji kierowców posiadających punkty karne, może na własny koszt uczestniczyć w szkoleniu, którego odbycie spowoduje zmniejszenie o 6 liczby punktów karnych.
Zasada ta nie dotyczy wszystkich kierowców. Kierowcy w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy możliwość odbycia szkolenia nie przysługuje.
I tak kierowca "młody" tzn. będący w okresie 1 roku od dnia wydania prawa jazdy po raz pierwszy, nie może przekroczyć 20 punktów karnych. Jeżeli otrzyma punktów więcej, to zostaje mu cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami silnikowymi co oznacza, iż od początku musi odbyć szkolenie w Ośrodku Szkolenia Kierowców i zdać egzamin państwowy na prawo jazdy.
Kierowcy posiadający prawo jazdy powyżej 1 roku nie mogą przekroczyć limitu 24 punktów karnych, jeżeli chcą uczestniczyć w szkoleniu. Jeżeli jednak kierowca otrzyma 25 punktów i więcej, to czeka go skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji - czyli ponowny egzamin państwowy na prawo jazdy (teoretyczny i praktyczny), przeprowadzany w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego.
W szkoleniu można uczestniczyć nie częściej niż raz na sześć miesięcy.

Także musisz się pilnować kolego, bo jeszcze jeden lepszy wybryk i kolejne 1000 zł na kurs pójdzie :P
B- 16.05.2008// C- 03.12.2010// C+E- 03.01.2011// D- 20.05.2011
Avatar użytkownika
el_ryba
 
Posty: 266
Dołączył(a): sobota 04 grudnia 2010, 10:32
Lokalizacja: Białystok

Re: Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Postprzez wawa » poniedziałek 24 stycznia 2011, 14:19

Kierowcy w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy możliwość odbycia szkolenia nie przysługuje.
Jak widać to dotyczy Ciebie. A swoją droga to jeździj trochę rozważnie!
jeśli "a" oznacza szczęście to:
a=x+y+z

x- to praca
y- to rozrywka
z- umiejętność trzymania języka za zębami

Albert Einstein
wawa
 
Posty: 118
Dołączył(a): piątek 06 lutego 2009, 18:00
Lokalizacja: B-B

Re: Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Postprzez lith » poniedziałek 24 stycznia 2011, 15:38

wawa napisał(a):Kierowcy w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy możliwość odbycia szkolenia nie przysługuje.
Jak widać to dotyczy Ciebie. A swoją droga to jeździj trochę rozważnie!


members92 wyraźnie napisał, że na kurs chce iść po upływie roku od zdania prawka.... ale rozumiem że w Twoim poście najważniejsze miało być ostatnie zdanie :lol:
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Postprzez members92 » poniedziałek 24 stycznia 2011, 16:28

Ogólnie nie należę do piratów drogowych, raz mandat dostałem niesłusznie, chciałem iść do sądu lecz znajomy prawnik po rozmowie telefonicznej mi to odradził. Za drugim razem niestety była moja wina jechałem za szybko i tutaj się już nie usprawiedliwiam.
Czyli po 20 maja mogę iść na ten kurs ?
Kurs ten odbył bym w Wojewódzkim ośrodku ruchu w Częstochowie.
members92
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 24 stycznia 2011, 00:24

Re: Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Postprzez el_ryba » poniedziałek 24 stycznia 2011, 17:08

members92 napisał(a):Ogólnie nie należę do piratów drogowych, raz mandat dostałem niesłusznie, chciałem iść do sądu lecz znajomy prawnik po rozmowie telefonicznej mi to odradził. Za drugim razem niestety była moja wina jechałem za szybko i tutaj się już nie usprawiedliwiam.
Czyli po 20 maja mogę iść na ten kurs ?
Kurs ten odbył bym w Wojewódzkim ośrodku ruchu w Częstochowie.

Możesz, ale po roku będziesz miał limit 24p i w między czasie może zlikwidują Ci się te punkty które już nazbierałeś ? Po roku od dostania się kasują.
B- 16.05.2008// C- 03.12.2010// C+E- 03.01.2011// D- 20.05.2011
Avatar użytkownika
el_ryba
 
Posty: 266
Dołączył(a): sobota 04 grudnia 2010, 10:32
Lokalizacja: Białystok

Re: Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Postprzez members92 » poniedziałek 24 stycznia 2011, 20:36

8 Punktów zlikwiduje mi się w we wrześniu a kolejne 8 dopiero w styczniu przyszłego roku, bo niedawno złapałem. Zdecyduję się jednak chyba na ten kurs co bym mógł spokojniej spać, bardzo dziękuję za informację :)
members92
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 24 stycznia 2011, 00:24

Re: Likwidacja punktów karnych poprzez kurs.

Postprzez ella » poniedziałek 24 stycznia 2011, 20:39

Temat opracowany w FAQ
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości