Kolizja- oświadczenie idealne :P

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez lith » piątek 07 stycznia 2011, 01:57

Wczoraj pierwszy raz ktoś mi się ośmielił wjechać w kufer :) Na szczęście prędkości minimalne, bo to była jazda w korku, ale pierwsze co sobie pomyślałem to: 'ło ku... jak tu teraz spisać oświadczenie, żeby mnie potem nie wykiwali' A że nie wiedziałem jak, a zbyt wiele razy już po prostu przez jakieś bzdurne niedopełnione formalności zostałem wykołowany to skończyłoby się mimo chęci pisania oświadczenia przez druga stronę na wzywaniu policji... na szczęście śladów nie było... tylko 0,5 cm rysa... chyba powstała przy tej okazji (z naciskiem na chyba)- róg ramki od rejestracji chyba tam się odbił... ale nie ma opcji, od dzisiaj wożę wzór oświadczenia sprawcy w autku

Przejrzałem kilka i ten wydaje mi eis chyba najbardziej taki przejrzysty i ma najbardziej składnie to przedstawione

http://www.gp24.pl/assets/pdf/GP3158928.PDF

Chociaż ja bym może jeszcze gdzieś tam dostawił szkic miejsca kolizji...
Od razu nadrukować na jednym 'oryginał' na drugim 'kopia'? Czy to zbędne?
Co jeszcze może się tam przydać. Jeszcze jakieś oświadczenia trzeba mieć czy coś? Bo nie chciałbym żeby przez jakąś pierdołę później można było się do tego doczepić. Co jeszcze ubezpieczalnia może chcieć? pesel świadka? (wątpię, ale kto wie :P)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez dzikiwiesiek » piątek 07 stycznia 2011, 13:12

Ja wiem, że wystarcza oświadczenie na kartce papieru. Przecież i tak płaci firma ubezpieczeniowa, a nie ze swojej kieszeni więc tak bardzo to bym nie panikował.




______________
Ostatnio zmieniony środa 12 stycznia 2011, 15:47 przez dzikiwiesiek, łącznie zmieniany 1 raz
dzikiwiesiek
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 26 grudnia 2010, 21:25

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez el_ryba » piątek 07 stycznia 2011, 13:37

A jednak warto panikować, nie raz nie dwa czytałem, że ktoś napisał oświadczenie, a potem wymigiwał się, zwalał winę na drugą osobę itd... Najlepiej wezwać policję, choć wiadomo, wtedy 6p i 300 zł.
B- 16.05.2008// C- 03.12.2010// C+E- 03.01.2011// D- 20.05.2011
Avatar użytkownika
el_ryba
 
Posty: 266
Dołączył(a): sobota 04 grudnia 2010, 10:32
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez maryann » piątek 07 stycznia 2011, 13:42

Chyba firma ubezpieczeniowa powinna wyposażyć kupujacego jakąkolwiek polisę w taki druk... 'na wszelką kolizję'. W sumie najważniejsze to dane obydwu stron i pojazdów oraz przyznanie się do winy i podpis sprawcy. Potem- im więcej szczegółów i opisów sytuacji, uszkodzeń, świadków - tym lepiej.
Tak, że wiesz- ta przykładowa wygląda bardzo super!
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez lith » piątek 07 stycznia 2011, 13:50

Od ubezpieczyciela nic nie mam... raczej ludzie nie wożą takich rzeczy. Potem się spisuje w stresie na kartce i łatwo coś pominąć, a potem czy to gość się rozmyśli, czy firma zacznie jakieś problemy robić. Jak większa stłuczka to wiadomo policja... ale jak właśnie coś w stylu pęknięty zderzak czy zarysowany bok by się trafił to chyba wolałbym oświadczenie, niż czekać nie wiem ile na policje w środku miasta w godzinach szczytu gdzieś na chodniku. Dziwię się w sumie, że wcześniej nigdy o tym nie pomyślałem :) tradycyjnie polak mądry po... :P
A już sie przekonałem na własnej skórze jak ludzie potem potrafią perfidnie kłamać (np. robiąc zakupy przed internet) dlatego chciałbym, żeby to oświadczenie było coś warte.

A tak to wiem jeszcze tyle, żeby zdjęcia jeszcze porobić.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez maryann » piątek 07 stycznia 2011, 14:04

Tak, zdjęcia!
Ja zawsze wożę wzory oświadczeń(raz już się przydało), ale większy problem mam ze znalezieniem długopisu... :D . Za to- nawet jak 'nic się nie stało' warto sobie gościa spisać.
Ja tak 14 lat temu miałem- pas przedni Poldek rozkwasił sobie na zadku mojego Unka- i patrzę: u mnie ani śladu. Na szczęście przejeżdżała i Policja i spisała, dmuchaliśmy, podliczyła... W domu patrzę- zderzak troszkę odstaje- ruszam , kiwa się; u majstra patrzymy a tu nawet jego mocowania ucierpiały... a za kilka dni bak się leje! "Nic się nie stało?'- nie ma takiej opcji; okaże się na spokojnie!
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez lith » piątek 07 stycznia 2011, 14:12

To ja mam nadzieje, że u mnie nic się nie stało rzeczywiście :> Zderzak całkiem mocno szarpałem i było ok, a imo głębiej nie miało szans nic zrobić... z resztą bez hamulca stałem... na + dla mnie :)

Długopis zazwyczaj mam... ale wrzucę jeden w koszulkę z oświadczeniem ;]
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez qwer0 » piątek 07 stycznia 2011, 21:57

To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez szerszon » piątek 07 stycznia 2011, 22:25

Podpisał oswiadczenie ? To po problemie.A że w szoku ? jak taki wrażliwy to mu zabrac PJ bo się nie nadaje.
Miałem ze trzy wjazdy w eLkę-pisali grzecznie i bez problemów w TU.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez lith » sobota 08 stycznia 2011, 05:22

@szerszon
No właśnie... tak bym chciał, dlatego oświadczenie powinno mieć wszystko do czego TU może się doczepić :P... d;dlatego chciałbym wybrać najlepszy schemat...

i po to temat :)

@qwer0
Ten Twój fajnie zrobiony ale te pola do zaznaczania na środku średnio mi pasują :)... ale dzięki coś się z wszystkich zmiksuje ;]
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez annubis17 » sobota 08 stycznia 2011, 12:20

el_ryba napisał(a):A jednak warto panikować, nie raz nie dwa czytałem, że ktoś napisał oświadczenie, a potem wymigiwał się, zwalał winę na drugą osobę itd... Najlepiej wezwać policję, choć wiadomo, wtedy 6p i 300 zł.

A te punkty i mandat to za co niby?
Citroen XM 2.1D Obrazek Lancia Kappa 2.0t Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
annubis17
 
Posty: 253
Dołączył(a): sobota 25 kwietnia 2009, 13:39
Lokalizacja: koszalin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez qwer0 » sobota 08 stycznia 2011, 12:32

A te punkty i mandat to za co niby?

Za spowodowanie kolizji drogowej?
6pkt i od 200 do ilus tam PLN mandatu.

W taryfikatorze w tabelce "Czyny o charakterze szczegolnym" w pkt. Spowodowanie zagrozenia brd - kolizja drogowa Art. 86 § 1 lub 2 k.w.- 6pkt.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez annubis17 » sobota 08 stycznia 2011, 14:41

A czy w tym przypadku nie jest mowa o ofierze kolizji?

post edytowany przez moderatora (regulamin, pkt 8.)
Citroen XM 2.1D Obrazek Lancia Kappa 2.0t Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
annubis17
 
Posty: 253
Dołączył(a): sobota 25 kwietnia 2009, 13:39
Lokalizacja: koszalin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez qwer0 » sobota 08 stycznia 2011, 17:33

A czy w tym przypadku nie jest mowa o ofierze kolizji?

Ofiara w sensie, ze poszkodowany ma placic mandat, za to, ze ktos rozbil mu samochod? :P
Czy chodzi Ci o ofiary w sensie ranni? Kolizja ma to do siebie, ze nie ma tam ani rannych ani zabitych. Ranni i/lub zabici sa w wypadkach, nie w kolizjach.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolizja- oświadczenie idealne :P

Postprzez annubis17 » sobota 08 stycznia 2011, 18:08

Chodziło mi o to że poszkodowany miałby niby płacić mandat :P

post edytowany przez moderatora (regulamin, pkt 8.)
Citroen XM 2.1D Obrazek Lancia Kappa 2.0t Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
annubis17
 
Posty: 253
Dołączył(a): sobota 25 kwietnia 2009, 13:39
Lokalizacja: koszalin

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości