Promocja ShellSmart (punkty)

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez mk61 » wtorek 30 listopada 2010, 12:37

Tak tylko chciałem ostrzec zbierających punkty na stacjach Shell.

Od niedawna w tej firmie prowadzona jest świąteczna promocja "Tankuj prezenty z rabatem do -50%".
Chodzi o to, że od 29.10.10 punkty naliczane na karcie są "promocyjne". Za jakieś lepsze paliwo dostajemy więcej punktów, za to, że tankujemy w niedzielę dostajemy więcej punktów, itp. Te punkty są niejako odrębne. Oczywiście liczą się do ogólnego konta, ale są też naliczane jako te świąteczne. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów otrzymujemy możliwość wymiany ich na jakieś nagrody. Fajnie, co? Fajnie, to to tylko brzmi.

W rzeczywistości jest trochę inaczej. Po uzbieraniu tych punktów idziemy szczęśliwi na stację i prosimy o prezent. Oczywiście płacimy jakąś tam kwotę i cieszymy się, że mamy coś za darmo (w końcu i tak musieliśmy tankować, a przy okazji dostaliśmy punkty, a później prezent).
Jednakże... Firmy Shell i Samsung przeznaczyły na ten cel tylko 5 przedmiotów. Trochę mało. Ceny dopłat do tych prezentów to jakaś kpina. Oto wyliczenia oparte głównie na Allegro i innych portalach:

Telefon Samsung E1150 - w "promocji" punktowej kosztuje nas on 400 świątecznych punktów i 99zł. Cena na rynku? Od 84,99zł. Tracimy więc na tym 5zł i 400 punktów.

Zestaw głośnomówiący Samsung HF1000 (na stronie ShellSmart napisano, że to model E1150, tak, jak telefon) - w "promocji" - 400pkt + 99zł. W sieci - od 100zł (Tutaj oszczędzamy aż złotówkę! Z tym, że na nagrodę czekamy około 2 tygodni. Ja sądzę, że w ciągu dwóch tygodni jakoś dam radę zarobić tą złotówkę).

Odkurzacz Samsung SC4530 kosztuje nas 600pkt + 199zł. W internecie, najtaniej, co znalazłem, to 195.99zł. No i proszę, panie, jaki interes na tym robimy...

Aparat cyfrowy Samsung ES28 - na stacji chętnie przyjmą od nas 600 punktów i 199zł. Zaś w internecie znalazłem go właśnie za 199zł. W tym wypadku idę do sklepu i za pół godziny wracam z nowiutkim aparatem w rękach. Po co mam czekać 2 tygodnie?

No i ostatnia, a zarazem chyba najbardziej opłacalna nagroda:
Kuchenka mikrofalowa Samsung GS89F-S. Pełen bajer. Na stacji zostawiamy 1000 punktów i 299 Złotych Polskich. W internecie mało informacji o tym sprzęcie, ale jednak znalazłem. Sugerowana cena detaliczna: 599zł. Nie wiem czemu, nie wiem jak i po co, ale podejrzewam, że ten model po prostu nie schodzi im z magazynów, to wyrzucają go do różnych promocji. W tym przypadku jednak wychodzi na to, że nasze 1000 punktów jest warte 200zł.

Taki oto mamy piękny interes na święta. Wydymano nas i jeszcze się z tego cieszymy. :)

A najlepsza jest postawa firmy Shell. Zbieranie punktów nazywają programem lojalnościowym. O lojalności można by mówić, gdyby brali od nas same punkty. Wtedy każdy sobie zbiera w swoim tempie i wymienia. Biorąc jeszcze za to pieniądze w wysokościach bardzo zbliżonych do cen sklepowych, to już dla mnie kpina. Nie mamy ani punktów, ani pieniędzy.

Shell nazywa to "Smart". O ile w ogólnym tłumaczeniu słowo te oznacza "sprytny" (owszem, firma jest sprytna robiąc ludzi w takiego wała), to w innych znaczeniach ( http://translate.google.pl ) tego słowa już może się wszystko zacząć układać.

Czy warto? To pozostawiam do indywidualnej oceny. Ja z pewnością nie dam się na to naciąć i mam nadzieję, że wiele osób też sobie to uświadomi. Nadal jednak będę tankował na stacjach tej firmy, bo trochę tych punktów już mam, ale jednak wybiorę sobie coś z ogólnego katalogu, za co nie będę musiał dopłacać. Poza tym nie mam zastrzeżeń co do jakości paliwa i cena mi odpowiada. Różnice między innymi firmami są tak nikłe, że wolę Shella.


Podaj dalej...
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez Razor1990 » wtorek 30 listopada 2010, 13:56

Taki lekki off-top, ale dotyczy Shella.

Jakie są faktyczne różnice między zwykłą 95 z Shella, a 95VP?

Szczerze mówiąc lałem i tą i tą, ale różnic jakichś specjalnych nie czułem
Razor1990
 

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez Cyberix » wtorek 30 listopada 2010, 14:21

Raz jak znajomy zatankował ON ten lepszy na Shellu w Szczecinie do samochodu to... nie mógł wyjechać ze stacji !! Od razu powiedział: co ten silnik tak dziwnie pracuje? A po 200 km wyskoczyła kontrolka Check Engine :) To tak na marginesie paliwa i gwarancji jakości na "dobrych" stacjach.
Cyberix
 
Posty: 2071
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2010, 19:49

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez mk61 » wtorek 30 listopada 2010, 14:30

V-Power ma w sobie różne domieszki. Jakieś uszlachetniacze i inne chemie.

Ja u siebie czasem zalewam V-Powera (w dieslu i w benzyniaku) i główną różnicą, jaką odczuwam, jest wyższa kultura spalania. Silnik pracuje ciszej i spalanie jest "gładsze". Spalanie jest również trochę mniejsze. Czasem można się załapać na różne promocje (ja aktualnie mam 2 kupony na 18 groszy rabatu na V-Power'a) i wtedy, sądzę, że warto raz na jakiś czas "przeczyścić" silnik. Ale to tylko moja subiektywna opinia.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez szerszon » wtorek 30 listopada 2010, 14:38

Ja znowu obstawiam Olrlena i mam Supervitay.Żadna rewelacja, ale co pewien czas zamieniam 9999pkt za 50zł wartości tankowania.Korzystam z Orlenu bo:
1.czasami kawka i hotdog, moze nie szczyt wartosci kulinarnych ,ale zawsze coś ciepłego
2.toaleta-czasami trzeba odwiedzic jak ileś godzin sie jeżdzi
3. na paliwo nie narzekam-parę groszy drozsze niż w neste, ale cos za cos.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez Borys68 » wtorek 30 listopada 2010, 14:54

Ahoj!
Tankuję zazwyczaj na ce-pe-enie Auchana, czasem Neste lub Orlenu - nie czuję żadnej różnicy, poza tym, że Auchan jest zazwyczaj o 15 gr tańszy niż Neste, a jakieś 25-35gr tańszy niż Orlen.
Kilka dni temu lałem za 4,37.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez szerszon » wtorek 30 listopada 2010, 14:58

Na "moim' Orlenie 4,55.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez lith » wtorek 30 listopada 2010, 18:41

Ja gaz najczęściej na Łukoilu, może nie specjalnie taniej (tak do kilku groszy, albo to samo) niż np. na takim Shellu, ale przynajmniej nie mają mnie za kretyna :P... i nie próbują mi wciskać: "A może batonika, w promocji za dychę", a może płyn do spryskiwaczy 3x droższy niż w sklepie... a może kartę na punkty... jak to Pan nie chce... doobra karta... to może jednak batoniki, 2 taniej... wie Pan ile to punktów... a jak nie to może... -i tak w koło
w dodatku kilka razy musiałem czekać i po kilka minut zanim ktoś się wreszcie zdecydował wyjść i podłączyć gazociąg :) I teraz jak mam wybór to to wolę Shella omijać :) chociaż do samego paliwa/gazu nic nie mam. Ta promocja taka bardzo w ich stylu :)
Na stacjach typu Auchan, E. Leclerc to tylko benzyna... gaz nie dość, że był kosmicznie zasiarczony to jeszcze na wolnych obrotach silnik sie momentami dławił... oszczędności oszczędnościami, ale na takim syfie jeździć nie będę (dało mi to tez do myślenia co do benzyny, chociaż na niej jeździ się mi normalnie). Ostatnio zatankowałem na Orlenie to miałem wrażenie, że tez gaz jakiś cienki- jak gaz w podłogę, a tu nic... i tak kilka razy się przytrafiło do końca baku. Teraz znowu od kilku tankowań już na ruskim gazie :P i jestem zadowolony. Szkoda, że na Neste gazu nie ma... niestety to się póki co wyklucza z bezobsługowością.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez szerszon » wtorek 30 listopada 2010, 18:48

lith napisał(a): Szkoda, że na Neste gazu nie ma... niestety to się póki co wyklucza z bezobsługowością.

Miałem okazję dwa razy gazować CNG-samoobsługa.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez Towro » środa 01 grudnia 2010, 11:09

szerszon napisał(a):Ja znowu obstawiam Olrlena (...)
3. na paliwo nie narzekam-parę groszy drozsze niż w neste, ale cos za cos.


Znajomy zaleje opla z Orlenu - chwali, na Neste narzeka. Ja z 5-6 razy tankowalem Orlen z przyzwyczajenia gdy nie było Neste w okolicy (cena/jakość) - Genralnie dobrego słowa o on z Orlenu nie powiem, aktualnie tylko Neste potem Lukoil i BP.

Także nie wiem czy to kwestia gustu czy po prosty każdy silnik przystosowany jest do innych wartości opałowych (kalorycznych) i nie mając 2 takich samych pojazdów ciężko oceniać jakość paliwa ... ?
Tomasz

Prawo Jazdy: A B BE C CE
Instruktor: A B C
Towro
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota 27 lutego 2010, 22:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez Cyberix » środa 01 grudnia 2010, 11:46

A mnie się wydaje, że to tak do końca nie ma znaczenia czy to stacja Orlen, BP, czy Shell bo i tak do końca nie wiadomo skąd pochodzi paliwo i co tam dolewają... Myślę, że sporo zależy od konkretnej stacji paliw i dystrybutora (rafinerii, pośredników, itp) gdzie zaopatruje się dana stacja.
Gdyby stacje posiadały jakieś certyfikaty jakości, rutynowe kontrole i badania jakości paliwa to wtedy można by domniemywać, że dana sieć stacji paliw ma lepsze lub gorsze paliwo... a tak?
Cyberix
 
Posty: 2071
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2010, 19:49

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez Borys68 » środa 01 grudnia 2010, 12:01

Ahoj!
Cyberix napisał(a):A mnie się wydaje, że to tak do końca nie ma znaczenia czy to stacja Orlen, BP, czy Shell bo i tak do końca nie wiadomo skąd pochodzi paliwo i co tam dolewają... Myślę, że sporo zależy od konkretnej stacji paliw i dystrybutora (rafinerii, pośredników, itp) gdzie zaopatruje się dana stacja.

Tak mniej więcej od połowy strony - stare, ale wątpliwe, czy cokolwiek się zmieniło ...
http://forum.vectra-unlimited.pl/showth ... 957&page=6
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez lith » środa 01 grudnia 2010, 16:33

No ale jak sieć nie jest w stanie upilnować wszystkich swoich stacji to właśnie wtedy na tym traci.

Np. taki łukoil to na jakim zadupiu, nawet na końcu świata głęboko w górach by nie był to jakoś nigdzie nie było problemów co do jakości paliwa, czy jakiś innych, w dodatku większość prezentuje na prawdę dobry poziom toalet- i to nigdy nie spotkałem się tam z płatnymi. A jak taki orlen nie potrafi upilnować sporej stacji w dużym mieście, przy głównej drodze to jak ja mam będą gdzieś w trasie gdzie nie znam konkretnych stacji zdać się na ich markę? Więc mając wybór zatankuje tam gdzie jestem bardziej pewny, że mi jakiegoś syfu nie wleją. Shelle tez trzymają poziom, tu to konkretne stacje po prostu omijam ;p

A swoją drogą to orlen mnie strasznie zdziwił, bo się w życiu nie spodziewałem, że na gazie z takiej stacji może się jeździć 10x gorzej niż na gazie spod marketu.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez qwer0 » środa 01 grudnia 2010, 19:43

Miałem okazję dwa razy gazować CNG-samoobsługa.

Bo to chyba tylko u nas chca uprawnien do tankowania gazu :shock:
Na zachodzie oraz na poludniu europy LPG jest samoobslugowy. Co do CNG to aqrat nie wiem.

(ja aktualnie mam 2 kupony na 18 groszy rabatu na V-Power'a)

Mialem jakies 3cm pelnych blankietow (2xA4), pol na pol znizka chyba 8gr na litrze zwyklej benzynki i 18gr na ulepszane. Poszly do smietnika. A tak sie zastanawialem czy nie wystawic na allegro :P
Dlaczego nie skorzystalem?

Bo na shellu jest paliwko drozsze o 20-30gr w porownaniu do innej stacji.
Wiec co mi po znizce 8gr?
A paliwko na stacjach w Lublinie, czy to na shellu, czy to na pierwszej lepszej z 99% stacji w Lublinie i okolicach paliwo pochodzi z jednego z tych niepozornych zbiorniczkow.

Click!

Postac chwilke, poobserwowac, a zobaczymy, ze przyjezdzaja tam cysterny z logo BP, Statoil, Shell, oczywiscie Orlen i cala masa cystern z napisem "Jan Kowalski Sprzedaz paliw plynnych".


Jedyne punkty jakie opylalo sie zbierac, to punkty vitay na orlenie.
Paliwko mialo mniej wiecej podobna cene na roznych stacjach, ale tu dostawalismy dodatkowo pkt. A za punkty, jak sporo tankowalismy, co jakis czas mozna bylo zalac za 50zl i nie zaplacic.
A teraz?
Punkty, ktore dostajemy to nic innego jak roznica w cenie paliwa. Tankujemy drozej niz u konkurencji, ale dostajemy punkty.
Ja wole placic mniej i nie dostawac pkt :P
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Promocja ShellSmart (punkty)

Postprzez lith » środa 01 grudnia 2010, 21:03

A tak ogólnie z programó lojalnościowych to tylko raz w sumie udało mi się wyrwać coś konkretnego. Co prawda nie były to punkty zbierane na stacji, a na telefon- 5plus.
Za ilość punktów za którą są nagrody warte powiedzmy 150 zł udało mi się wyrwać zestaw klawiatura+mysz, któa wtedy w sklepie kosztowała 700-800 zł. :)... i dalej po tylu latach cena w sklepie trzyma się przy ~200zł. Ale teraz też bida tam jak i w innych programach tego typu... a w sumie przed świętami trzeba coś wybrać, bo znowu kupa punktów przepadnie z nowym rokiem :/
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości