Piłeś? stracisz auto!

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Piłeś? stracisz auto!

Postprzez ella » poniedziałek 13 grudnia 2004, 11:47

Projekt ustawy mającej zmiejszyć ilość pijanych kierowców jest właśnie przygotowywany przez prawników. Całość będzie gotowa do końca roku i wówczas zajmą się nim posłowie z Komisji Infrastruktury.

:arrow: każdy kierowca mający powyżej 0,5 promila w wydychanym powietrzu, poza maksymalną karą dwuletniego więzienia lub ograniczenia wolności, zostanie obciążony karą 10 tys. zł. a jego auto bedzie skonfiskowane na poczet kary.
:arrow: kara bedzie nieunikniona, a jej wysokość nie bedzie podlegać dyskusji
:arrow: jeżeli nie będzie go stać, auto zostanie zlicytowane, a pieniądze trafią do Skarbu Państwa. Mogą być przeznaczone na pomoc ofiarom wypadków.
:arrow: jeśli watrośc auta będzie mniejsza niż 10 tys. zł. wówczas na poczet kary zostanie zlicytowane mienie ruchome pijanego kierowcy.
:arrow: projekt nie dotyczy jednak kierowców, którzy jechali służbowymi, leasingowanymi czy też pożyczonymi od kolegów samochodami. Ci płaciliby po prostu 10 tys. zł. grzywny


Jak robią to w innych krajach
Francja- jedyny kraj gdzie zabiera sie samochody
Szwecja- rząd szwedzki zastanawia się nad wprowadzeniem takiego przepisu
USA-konfiskata za jazdę po pijanemu działa w połowie stanów

Jak na razie jest sporo głosów za tym projektem i sporo tez przeciwko.
A co wy o tym sądzicie?
Informacje są z ostatniego numeru "Motoru"
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » poniedziałek 13 grudnia 2004, 13:37

i bardzo dobrze, chcesz pic i jechac to licz sie z tym ze twoj piekny bolid moze zostac zlicytowany. tylko mam nadzieje ze te pieniadze beda dobrze zagospodarowane a nie ze przepadna w biurokratycznej maszynce. jesli zostana przeznaczone na pomoc ofiarom wypadkow pijanych kierowcow to wszystko ok ale jesli wiekszosc z tych pieniedzy zostanie w kieszeniach urzednikow to dziekuje bardzo - to bedzie poprostu kradziez.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ella » poniedziałek 13 grudnia 2004, 13:57

Kara 10 tysięcy może odstarszy wiekszość ludzi. Ja też jestem za.

jeśli watrośc auta będzie mniejsza niż 10 tys. zł. wówczas na poczet kary zostanie zlicytowane mienie ruchome pijanego kierowcy.

Mnie się tylko to jakoś nie bardzo podoba. Bo mienie ruchome pijanego kierowcy należy też do jego rodziny. Sa różne sytuacje rodzinne.
Czy rzeczywiście rodzina ma brać odpowiedzialnoś za tego kierowcę, czy raczej on powinien tą karę jakoś odpracować?
Taki na przykład 18 latek będzie jechał z dyskoteki po pijaku i co, rodzice mają za niego płacić. Niech sam to odpracuje.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez niunia » poniedziałek 13 grudnia 2004, 16:22

zostanie obciążony karą 10 tys. zł. a jego auto bedzie skonfiskowane na poczet kary

jeśli watrośc auta będzie mniejsza niż 10 tys. zł. wówczas na poczet kary zostanie zlicytowane mienie ruchome pijanego kierowcy

A jeśli wartość auta będzie wyższa niż te 10 tys. :?: Czy wtedy będzie się zwracać różnicę :?:
Sorry, ale jakoś nie widzi mi się to sprawiedliwe. Aczkolwiek jak najbardziej jestem ZA jak najsurowszym karaniem pijanych kierowców :!:
Ja mam wiarę, ty masz szybki wóz...
Avatar użytkownika
niunia
 
Posty: 129
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 09:51

Postprzez miros » poniedziałek 13 grudnia 2004, 19:43

hmmm a czy sprawiedliwe jest to ze gosc wsiada najeb.any do samochodu i potem powoduje wypadek w ktorym ginie niewinny czlowiek?
chcesz pic? to pamietaj zebys mial 10 tys na napiwek albo oddajesz bolida i to jest chyba dosc odstraszajaca kara (oczywiscie jesli bedzie egzekwowana, a nie cos w stylu "z podowu malej szkodliwosci czynu postepowanie zostaje umorzone bla bla bla...."
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości