UWAGA KIEROWCO. ZWOLNIJ !!!!

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

UWAGA KIEROWCO. ZWOLNIJ !!!!

Postprzez Profesor » czwartek 09 grudnia 2004, 22:14

Witajcie.
Dzisiaj rano ok godz 8 . 00 moj kolega mial dosyc niebezpieczny wypadek.
Otoz jadąc nagle wpadl w poslizg na zakrecie i uderzyl prawa stroną w drzwo. Auto sie obkręciło i złamało sie prawie na pól. Jak wiadomo przyczyna tego była nadmierna predkosc (teren zabudowany) oraz zly stan nawierzchni( podbno znajdowal sie tam jakis rozlana, sliska ciecz).
Moj kumpel kierowca, lat 18 , prawko i auto od 3 miesiecy w stanie dobrym, brak powazniejszych obrazen. Natomiast pasazer lat 17 w stanie ciezkim, przebywa na oddziale intensywnej terapii.
Pisze ten post dlatego żeby przestrzec wszystkich młodych kierowców, przed takiego typu postepowaniem na drodze. 5 minut was nie zbawi, a może uchronić Was przed takiego rodzaju konsekwencjami.
Mam nadzieje że chlopacy sie z tego wyliża.
pa.
Mazda 323 f 1.6i 16v .- czerwień rządzi !
Profesor
 
Posty: 89
Dołączył(a): czwartek 08 kwietnia 2004, 20:12

Postprzez sonix » piątek 10 grudnia 2004, 08:11

Do części młodych ludzi być może to dotrze ale z reguły jest zdanie, że "mnie nic takiego nie spotka" i na tym bazują. Później wychodzi szydło z worka i BUCH-katastrofa.

:D Może by wprowadzić w samochodach elektroniczne odcinanie zapłonu przy przekroczeniu 50km/h dla osób posiadających prawo jazdy do roku - taki chip w dokumencie Prawo Jazdy - i wszystko pod kontrolą :D - pomarzyć nie można :D
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez ella » piątek 10 grudnia 2004, 12:04

To jest to właśnie męskie podejście. Ja jeżdżę najlepiej i nic mi się nie stanie. Muszę pokazać koledze na co mnie stać. A póżniej się słyszy, że ktoś wjechał na chodnik i zabił dzieci. Samo to się nie stało. I czy naprawdę musimy się przekonać na własnej skórze zanim coś nam trafi do rozumu. Samochód to nie zabawka. Jak ktoś kiedyś powiedział " to wystrzelony tonowy pocisk"
Profesor, mam nadzieję, że Twoi koledzy wyjdą z tego.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kasia » piątek 10 grudnia 2004, 19:07

I to jest przykład na to, że minimalny wiek na prawo jazdy nie może być obniżony, oraz konieczne są badania psychologiczne przed rozpoczęciem kursu. Przynajmniej ktoś sprawdzałby predyspozycje młodych ludzi do kierowania....
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Profesor » piątek 10 grudnia 2004, 21:39

Czesc.
Dzisiaj sie dowiedzialem ze ten 17 letni pasazer, nie odzyskal swiadomosci. Ma dosyc powaznie uszkodzona glowy ( zmiazdzone kosci twarzy itp), uszkodzona sledziona i nerki. Od czasu do czasu sie budzi ale nie ma z nim kontaktu, po prostu rzuca sie na lozku(cos neurologicznego)
Ehhhhhh taki mlody czlowiek. Szkoda....
Mazda 323 f 1.6i 16v .- czerwień rządzi !
Profesor
 
Posty: 89
Dołączył(a): czwartek 08 kwietnia 2004, 20:12


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 131 gości