Telefoniczny alarm - naciągacze

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Telefoniczny alarm - naciągacze

Postprzez sonix » środa 08 grudnia 2004, 08:23

UWAGA!
To jest wiadomość, którą dostałem od kolegi pracującego w TPSie.
Nie sądzę, żeby wciskał kit.
Jeżeli zadzwoni jakiś palant, że wygrałeś cosik (przeważnie exkluzywną wycieczkę) i w dodatku poprosi o naciśnięcie 9, żeby potwierdzić wiadomość i jeżeli to zrobisz, to jesteś uwalony w gównie po uszy. Łączność z tą linią kosztuje 20 funciaków za minutę. Nawet jak natychmiastowo rzucisz słuchawką na widły, to dużo to nie da, bo rozłączy cię za 5 minut.(w umie100 funtów). Ale jeżeli dałeś się zrobić w balona i nawet dałeś im swoje dane (nr.tel, adres itd.)to możesz już iść strzelić sobie w łeb, bo po następnych 2 minutach dostaniesz oczywiste potwierdzenie, że nie wygrałeś. (koszty zwiększyły się do 260 funciaków). Jedyne co można zrobić, to natychmiast po odebraniu takiej rozmowy, że wygrałeś, ble, ble ....to się rozłączyć. I to w tempie błyskawicznym. Jeszcze jedno. Może ktoś zadzwonić podając się za technika z np. TePSy i poprosić o potwierdzenie naciśnięciem 9, że "linia działa". Wtedy jesteś tak samo ugotowany jak ten wyżej.
Podobnie z komórkowcami.Nigdy nie naciskać 9 lub 9,0# lub 0,9#. Przeważnie numer dzwoniący to: 0709 020 3840. Może się różnić ostatnimi 4 cyframi. Pojawia się jako"nieodebrane". Nie oddzwaniać, bo to kosztuje 50 funtów za minutkę. Ponieważ w Anglii ten proceder jest nielegalny (już), to farmazony -przekręty przeniosły się do innych krajów, gdzie jest to dopuszczalne, więc...... nie gadać z kimś, kto wciska Ci kit, że coś wygrałeś to nie jest fałszywy alarm :(
Ostatnio zmieniony środa 08 grudnia 2004, 09:42 przez sonix, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez Agawa » środa 08 grudnia 2004, 09:18

Dzięki za ostrzeżenie :!: :D
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez arturros (papo) » środa 08 grudnia 2004, 16:34

wielkie dzięki, ciekawe kiedy to nagłośnią w mediach... :?:
*** Trzymam kciuki, za tych, co jeszcze nie zdali !!! ***
------- POWODZENIA!!! ------
arturros (papo)
 
Posty: 86
Dołączył(a): piątek 03 września 2004, 17:00
Lokalizacja: Róznie to bywa. Teraz Poznań

Postprzez Ar » środa 08 grudnia 2004, 17:09

Jeszcze nie syszalem aby szlo do kogos dzownic na jego koszt bez jego zgody i wiedzy.
Podobnie tez bardzo watpie aby mozliwe bylo, ze faktyczne rozlaczenie nastepuje po kilku minutach od odlozenia sluchawki...

No chyba, ze o czyms nie wiem :)
Egzamin kat. B zdany: 07.01.2005
Podejscie nr: 3
Prawo jazdy wydane: 12.01.2005
Avatar użytkownika
Ar
 
Posty: 155
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2004, 18:33
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez wiruswww » środa 08 grudnia 2004, 19:39

Tu jest sporo prawdy, kiedyś słyszałem o czymś podobnym. Dzięki za ostrzeżenie.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Re: Telefoniczny alarm - naciągacze

Postprzez Tixun » czwartek 09 grudnia 2004, 01:39

sonix napisał(a):UWAGA!
To jest wiadomość, którą dostałem od kolegi pracującego w TPSie.
Nie sądzę, żeby wciskał kit.

Podałeś ją na Forum dzisiaj (08.12) ale zależy kiedy ją dostałeś, bo dokładnie takie samo info [słowo w słowo z określeniami "palant" itp... no po prostu przeklejanka] krąży po sieci już od 02.12 Więc jeśli dostałeś to później to kumpel z TPsy nie jest raczej autorem ostrzeżenia.

Ps. Oczywiście nie mówie czy sama treść jest prawdą czy nie - chodziło mi tylko o daty i autorstwo.
Tixun
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 01 grudnia 2004, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez JarQ » czwartek 09 grudnia 2004, 09:07

Coś nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Być może te ostrzeżenie jest czymś na kształt ostrzeżenia o afgańskim wirusie :) Niemniej jednak, ponieważ niespecjalnie znam się na wszelkiej maści centralach telefonicznych przesłałem to ostrzeżenie do znajomego z TP S.A. aby popytał czy to rzeczywiście jest możliwe. Jak czegoś się dowiem to dam znać.
Pozdrawiam,

Jarek
Avatar użytkownika
JarQ
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 01 kwietnia 2004, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sharky » czwartek 09 grudnia 2004, 14:25

Stanowisko Telekomunikacji Polskiej na temat rzekomego przekierowywania połączeń telefonicznych na numer o podwyższonej płatności rozpoczynający się od cyfr 0-709.

W związku z pojawiającymi się w Internecie i mediach informacjami o rzekomych oszustwach polegających na telefonowaniu do klientów TP, informowaniu ich o wygranej nagrodzie (np. darmowej wycieczce) i towarzyszącej temu prośbie o wciśnięcie klawisza "9", co miałoby powodować przełączenie rozmowy na numer zaczynający się od cyfr 0-709 płatny jakoby nawet 20 funtów brytyjskich za 1 min), Telekomunikacja Polska informuje: Wszelkie informacje na temat przekierowania połączeń klientów TP na numer o podwyższonej płatności 0-709 nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Co więcej wykonanie takiej operacji jest technicznie niemożliwe.

Klienci TP rzeczywiście spotkali się z telefonami z informacją o wygraniu nagrody. Połączenia były wykonywane z numeru sieci stacjonarnej jednego z operatorów telekomunikacyjnych, ale nie wiązały się z jakimkolwiek przekierowaniem połączenia i żadnymi dodatkowymi opłatami.

Według Tablicy Zagospodarowania Numeracji URTiP numery rozpoczynające się od 0-709 znajdują się w rezerwie numeracji, a więc nie są nikomu przydzielone i nie można uzyskać z nimi połączenia. Systemy sieciowe TP nie skierują takiego wywołania do Anglii ani do żadnego innego kraju, o czym była mowa w publikacjach w Internecie i artykułach prasowych.

W trakcie prowadzenia rozmowy telefonicznej nie ma technicznej możliwości przekierwania połączenia na numer o podwyższonej płatności poprzez wciśnięcie jakiejkolwiek cyfry w aparacie telefonicznym. Nie ma również mowy o ponoszeniu dodatkowej opłaty z tego tytułu.

Po zakończeniu połączenia nie istnieją możliwości pobierania za nie opłaty. Nie jest również możliwe, aby połączenie zostało wznowione samoistnie, tzn. jeśli klient nie wybierze numeru i nie zadzwoni, to telefon nie zrobi tego samodzielnie.

Informacje o przekierowywaniu rozmów na numery zaczynające się od cyfr 0-709, wiążące się z wysokimi opłatami, pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Zostały one zdementowane m.in. przez przedstawicieli British Telecom. Ostrzeżenia z "polskiego Internetu" są niemal dokładną kopią wersji brytyjskiej.

Zrodlo: http://www.fkn.pl/news/id__15872/
Obrazek
Avatar użytkownika
sharky
 
Posty: 174
Dołączył(a): poniedziałek 26 kwietnia 2004, 18:40
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Cubaza » czwartek 09 grudnia 2004, 21:48

Czyżby to był tak samo głupi żart jak płacenie przez gg lub płatne gg. Szkoda, ze nie zrobili tak jak mój kumpel. Zadzwonili do kogoś i mówią:
-Dzień dobry jesteśmy z TP S.A. i wygrał pan 5 metrów kabla gratis.
-wow- odpowiada koleś
- A oni mu na to, że oni teraz popuszczą te pięć metrów a pan niech sobie pociągnie.
:roll:
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez sonix » czwartek 09 grudnia 2004, 21:54

Być może tak jest, że to fałszywy alarm ale znając naszą TPSA nie do końca we wszystko wierzę co mówią. Jak nie daja rady to dmentują tak jak po programie "uwaga" gdzie pokazane było, że można otworzyć skrzynkę TPSA i podłączając się pod którś łącze abonenckie dzwonić do woli.
Poczekamy, zobaczymy. Nie mówie tak, nie mówię nie
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez KULT » czwartek 09 grudnia 2004, 22:05

Słyszałem o tym w jakimś radiu, więc to chyba nie żarty
Avatar użytkownika
KULT
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 04 grudnia 2004, 21:12

Postprzez Ar » piątek 10 grudnia 2004, 19:54

Calkiem inna sprawa jest podpiecie sie pod skrzynke telefoniczna, a co innego mozliwosc przekierowania na numer 0700 i pobierania olaty za polaczenie jeszcze kilka minut po jego zakonczeniu.
To pierwsze jest technicznie jak najbardziej mozliwe, to drugie zas wedlug mnie nie...
Egzamin kat. B zdany: 07.01.2005
Podejscie nr: 3
Prawo jazdy wydane: 12.01.2005
Avatar użytkownika
Ar
 
Posty: 155
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2004, 18:33
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez ella » sobota 11 grudnia 2004, 11:14

Być może tak jest, że to fałszywy alarm


Fałszywy czy nie fałszywy lepiej wiedzieć i uważać :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tixun » sobota 11 grudnia 2004, 13:45

KULT napisał(a):Słyszałem o tym w jakimś radiu, więc to chyba nie żarty

Tak jak podała sharky - oficjalne stanowisko TP mówi że jest to niemożliwe, więc w przypadku gdyby tak faktycznie się stało, podejrzewam że można na nim bazować, domagając się anulowania naliczonej opłaty.

[stanowisko pochodzi z ich strony internetowej i z pewnością można je uzyskać także telefonicznie i faxem]

Nie mniej jednak - jak ktoś zadzwoni że coś wygrałem [chociaż nie biorę udziału w żadnych konkursach] to nie będę nic naciskał... no może poza przyciskiem do rozłączenia się.. :wink:
Tixun
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 01 grudnia 2004, 15:45
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości