SPRAWY TECHNICZNE

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

SPRAWY TECHNICZNE

Postprzez Mmeva » piątek 19 listopada 2004, 01:46

Forum od jakiegoś czasu nie działa jak należy, pojawiają się komunikaty:

-Przy próbie zmiany/usunięcia swojego posta:

"Przepraszamy, ale możesz zmieniać jedynie swoje posty"

"Przepraszamy, ale możesz usuwać jedynie swoje posty"
Post czasem mimo to zostaje usunięty, ale róznie to bywa...

- "Nie można znaleźć strony" - czyli strona wygasa, a wiadomość zostaje dodana lub nie; post usuniety lub nie, loteria... ludzie próbują znowu i stąd mamy potem 3 takie same posty pod rząd ;)

Jako stała i uzależniona od forum forumowiczka proszę 'obsługę techniczną' ;) o usunięcie błędów w miarę mozliwości. Proponuje też zmianę statusu tego posta na przyklejony, nie ma sensu tworzenie nowego działu, a przyda się miejsce, gdzie będzie można pisać o błędach czy awarich ( oby ich było jak najmiej :) )

Pozdrawiam :)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez bialy » piątek 19 listopada 2004, 01:51

chymmmmm u mnie raczej jest ok, a temat o awariach juz byl na forum :wink: http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=725 A przyklejac to tez nie ma sensu, niedługo cała pierwsza strona bedzie zaklejona.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

KSIĄŻKA SKARG I ZAŻALEŃ :)))

Postprzez Mmeva » piątek 19 listopada 2004, 03:42

Ok, sorry, zapomniałam o tamtym poście, dość dawno nikt tam nic nie pisał, zawsze możemy przykleić tamten :), jakby co byłby pod ręką. Ale jeśli uważacie, że to niepotrzebne, to ok.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Re: KSIĄŻKA SKARG I ZAŻALEŃ :)))

Postprzez scorpio44 » piątek 19 listopada 2004, 10:44

Mmeva napisał(a):jeśli uważacie, że to niepotrzebne, to ok.

No Mmeva, dopiero aż jedna osoba się wypowiedziała. :D Niech inni też mają głos.
Ja uważam, że można by przykleić ten (oczywiście później wykasować te posty o tym, co uważamy).
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ella » piątek 19 listopada 2004, 10:59

Ja tam nie mam żadnych większych problemów z działaniem forum, sporadycznie coś wyskoczy. Ale, żeby aż za często to nie :D
Przecież można napisać priva do Admina i szybko będzie po problemie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez resecik » piątek 19 listopada 2004, 11:15

Nie czytalem poprzedniego tematu bo szczerze mowiac nie chce mi sie :D

Ale majac moja widze, i tymbardziej ze forum phpBB nie jest mi obce i sam takie zakladalem ( jak pewnie wiekszosc was ) przupuszczam ze:

- moze to byc wina ftp, zbyl malo miejsca
- za duzy transfer www
- zawalone mysql

Nie dam sobie obciac reki za to bo mowie w ciemno, ale moze to byc to, a zwlaszcza ze czesto otrzymuje komuniakty ze serwer przeciazony.

Sugerowalbym moderatom aby bardziej restrukcyjnie pilnowali porzadku na forum tzn:

- tematy nie na temat :) - do kosza
- posty nie wnoszace nic do rozmowy - do kosza
- tematy pisane bez uzycia opcji szukaj - do kosza
- wprowadzenie ostrzezen - np. 3 ostrzezenia i ban/del konta
Wszyscy olewaja regulamin ale jak kolesiowi bedzie zalezec to przy 2 ostzrzeniach wkoncu sie zastanowi nad jego przeczytaniem

Prosty przyklad glupoty:
1: czesc, ile sie czeka na egzamin ??
2: ok miesiaca, nastepnym razem uzyj "szukaj"
3: no wlasnie idioto
4: po to jest "szukaj" zeby nie zasmiecac forum !! uzywaj jej
5: a jesli nawet nie chce ci sie uzywac to masz najcz. zad. pyt.
6: no wlasnie, po co to wogole jest jak nikt tego nie czyta ??
7: wlasnie nie wiem
8: ok, ok, sory nastepym razem bede wiedzial

I widzicie ? Glupia, bezsensu a jak czesto spotykana sytuacja :!: 8 postow bezsensu. Lamer napisze 1 post a pozniej jest 10 go krytykujacych. Po co to ? :( Od razu do kosza, pierwsze ostrzezenie dla goscia i "no problem"

Kolejny przyklad:
1: Czesc mam problem, do jakiego OSK zapisac sie w Lodzi ?
2: Nie wiem ale ja w Zakopanym chodze do "Bacy"

Co to jest :? ? Od razu do kosza z takimi bezsensu postami. Trzeba tepic weekend'owych nabijaczy postow :D

Tak samo bym proponowal zamykanie starych/skonczonych tematow. Bo pozniej przyjdzie nowy chlopczyk po 6 miesiacach i zacznie nabijac posty.
Ktos napisze ze zbil reflektor lub cos a po pol roku przyjdzie nowy i ci napisze " no wspolczuje, wiem co czujesz" Tylko ze po tym pol roku juz mam inny samochod :?


Info do powtarzajacych sie postow:

1. napisz posta
2. zaladuje sie ok. 40 % wystapi blad
3. daj cofnij, wroc do tematu, nacisnij odśwież lub F5 i post sie pojawi
nie wciskajcie "wyslij" 5 razy az pojawi sie "post dodany" !! Bo powstaje 5 postow !!!!
Prawo jazdy kat. B
zdane: 22.10.2004
odebrane: 29.11.2004
podejscia: 2
Avatar użytkownika
resecik
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek 10 września 2004, 11:24
Lokalizacja: Tychy

Postprzez miros » piątek 19 listopada 2004, 12:34

jesli chodzi o zamykanie tematow to zauwazylem ze ella robi to dosc szybko. pojawia sie pytanie powtorzone juz setny raz to ella (albo ktos inny) wstawia linka i zamyka temat. nie ma problemu bo on sila rzeczy zleci w koncu na dol.

jesli chodzi o zamykanie starych tematow to ja bym tego nie robil, a dlaczego, bo przyjdzie ktos nowy, nie bedzie mial szansy dopisac sie do starego tematu i zalozy nowy, a co za tym idzie => zasmiecanie forum, kolejna niepotrzebna zakladka.

"posty nie wnoszace nic do romowy" - tu bym uwazal bo dla jednej osoby post moze byc pozbawiony sensu a dla innych wrecz przeciwnie.

ostrzenia w sumie ok, ale wiekszosc osob ktore moga dostac ostrzezenie przychodzi tu na forum, rejestruje sie, pisze kilka posto (czesto 1, 2) i opuszcza to miejsce. stalym bywalcom nie ma sensu dawac ostrzezen bo chyba nikt z nas nie chcialby wyleciec za trzy posty nie na temat. a jak ostrzezenia maja dotyczyc wszystkich (bez wyjatku) to rownie dobrze ella nasz glowny moderator moze wyleciec za trzy malo sensowne (dla kogos) posty.

to chyba narazie tyle :)
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez resecik » piątek 19 listopada 2004, 13:15

janek napisał(a):"Relacji z egzaminu" czy też "Kto kiedy zdaje egzamin" gdzie wśród róznych dyskusji trudno wyłapać kiedy kto zdaje :twisted:


wlasnie... ja wchodze na ten temat bo widze ze sa fresh posty a tu zamiast w/w wiadomosci to znajduje opowiesci o mandarynkach i wiatraczkach oraz inne bzdety :lol:

BTW. jako ze dzial luzna gadka

dzisiaj obchodze 3 rocznice z moja dziewczyna ( czyt. 3 lata ), co w wieku 18 lat to jest nie lada wyczyn :D
Prawo jazdy kat. B
zdane: 22.10.2004
odebrane: 29.11.2004
podejscia: 2
Avatar użytkownika
resecik
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek 10 września 2004, 11:24
Lokalizacja: Tychy

Postprzez scorpio44 » piątek 19 listopada 2004, 14:34

resecik napisał(a):dzisiaj obchodze 3 rocznice z moja dziewczyna ( czyt. 3 lata ), co w wieku 18 lat to jest nie lada wyczyn :D

No i właśnie, Resecik... Tak się narozpisywałeś o porządku na forum i ogólnie się z Tobą we wszystkim zgadzam, ale zobacz: to jest luźna gadka, i co z tego? Co Twój staż narzeczeński ma do tematu o problemach technicznych na forum? :D Uważam, że powinieneś to dopisać do "forum chat". To, że luźna gadka, nie oznacza, że nie istnieje tu coś takiego, jak temat przewodni.
Aha, no oczywiście wam gratuluję. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Mmeva » piątek 19 listopada 2004, 17:28

resecik napisał(a):Tak samo bym proponowal zamykanie starych/skonczonych tematow. Bo pozniej przyjdzie nowy chlopczyk po 6 miesiacach i zacznie nabijac posty.
Ktos napisze ze zbil reflektor lub cos a po pol roku przyjdzie nowy i ci napisze " no wspolczuje, wiem co czujesz" Tylko ze po tym pol roku juz mam inny samochod :?


Zamykanie powtarzajacych się tematów i dawanie linka, co zreszta Ella czyni - jest jak najbardziej słuszne; ale zamykanie starych tematów to chyba nie jest dobry pomysł - jest wiele ciekawych topików, w których mozna rozmawiac i rozmawiać, oczywiście na temat; niech nowi tez maja szanse się wypowiedzieć. jak będziemy zamykać wszystko bo stare zamienimy się w forum zgredów, którzy na wszystko odpisują: "to juz było, więc sie nie odzywaj" - nie wiem, jak Wy, ale ja tego nie chcę :)

1. napisz posta
2. zaladuje sie ok. 40 % wystapi blad
3. daj cofnij, wroc do tematu, nacisnij odśwież lub F5 i post sie pojawi
nie wciskajcie "wyslij" 5 razy az pojawi sie "post dodany" !! Bo powstaje 5 postow !!!![/b]


Tak też robie, ale to zalezy: jak jest nowy post to mi wysyla od razu, wystarczy odśwież; ale jak chce zmienic nic się nie dzieje, i trzeba probowac dalej.

Tez jestem za porządkiem na forum; ale nie ma wprowadzać zbytniego rygoru, bo zrobi się drętwe i nudne. Też mi się nie podoba floodowanie ( u nas i tak jest dobrze, znam fora, gdzie ludzie pisza na potęge, a moderka nie ma :? ), ale jak czasami rozwinie sie interesująca dyskusja offtopicowa ( nie miałam na myśli takiej typu hehe, no itp; ale takich to u nas raczej nie ma) to czemu nie?

scorpio44 napisał(a): No i właśnie, Resecik... Tak się narozpisywałeś o porządku na forum i ogólnie się z Tobą we wszystkim zgadzam, ale zobacz: to jest luźna gadka, i co z tego? Co Twój staż narzeczeński ma do tematu o problemach technicznych na forum? Uważam, że powinieneś to dopisać do "forum chat". To, że luźna gadka, nie oznacza, że nie istnieje tu coś takiego, jak temat przewodni.

Nic dodac, nic ująć; z reguły swojego pisaniania na temat sie nie zauważa... ;)
Również gratuluję :D
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 22 listopada 2004, 02:14

Mnie gdzieś od piątku forum chodziło z prędkością 1 km/h (teraz już lepiej), do tego stopnia, że posta potrafił otwierać 5 minut. Czy Wy też to mieliście? Na pewno nie była to wina mojego kompa czy netu, bo wszystkie inne strony chodziły mi jak zwykle, bez zarzutu. A wygasanie strony to mam i teraz w wypadku 19 na 20 wysyłanych postów. Normalka. :D

A teraz coś do pośmiania się: komunikat, który wyświetlił mi się, kiedy nacisnąłem wstecz, chcąc wrócić z jakiegoś posta do strony głównej:

http://www.centrume.krakow.pl/~chatman/ ... unikat.gif

Myślałem, że tylko w Windowsie takie komunikaty się zdarzają, a jednak nie tylko. :D
PS: Najlepszy komunikat jaki widziałem w życiu, to "nie mogę I can't from drive A z dysku A".
_________

Podziękowania dla Sławka :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez wiruswww » poniedziałek 22 listopada 2004, 17:17

Ja mam kilka screenów z błędami windows które mi się osobiście przytrafiły, jak chcecie to mogę je wrzucić. A swoją drogą to faktycznie ciekawy był ten komunikat.

Dla mnie forum działa w miare poprawnie, czasami coś nie tak pójdzie ale się tym nie przejmuje - od czasu do czasu jakiś błąd można wybaczyć, wkońcu nikt nie jest nieomylny.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez bialy » poniedziałek 22 listopada 2004, 21:59

Tez mialem ten komunikat, dobre to jest :D:D:D:D:D
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez to ja » poniedziałek 22 listopada 2004, 22:33

U mnie nie występują błędy, a jeśli już to bardzo sporadycznie muszę pisać kolejny raz tego samego posta.

A ten komunikat po prostu pierwsza klasa ;)
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 39 gości