Jakie okulary do samochodu?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re:

Postprzez maryann » czwartek 22 maja 2014, 16:17

athlon napisał(a):Polaryzacyjne, z filtrem UVA, UVB i podczerwieni
Tak! Wyłącznie polaryzujące , kat 2. W makro 20-25,-PLN; na Krupówkach np. 50,- ... Odkąd raz ubrałem żadnych przeciwsłonecznych nawet nie przymierzam. Do samochodu to pomyłka!
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez Anfa » poniedziałek 30 czerwca 2014, 20:29

A ja dalej będę twierdzić, że okulary tak jak korekcyjne, przeciwsłoneczne kupuje się u optyka.
STOP DLA CHEMII W JEDZENIU
Anfa
 
Posty: 304
Dołączył(a): piątek 01 lutego 2013, 16:04

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez rubieeuro92 » wtorek 22 lipca 2014, 22:28

Ja nie wiem jak sobie radzić, bo musze nosić okulary korekcyjne, a wręcz muszę w nich jeździć - niby nie mam dużej wady, no ale muszę. I nie wiem co mam zrobić jak mi słonce świeci w oczy. Już nawet kombinowałem żeby zakładać przeciwsłoneczne na korekcyjne.
rubieeuro92
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 20 lutego 2014, 13:30

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez Larek » środa 25 lutego 2015, 14:20

Ja ostatnio zmieniłem sobie okulary, szkła i oprawki. Pełen zestaw i to do rąk własnych od optyka Wcześniej korzystałem ze zwykłych szkieł i do jazdy samochodem używałem nakładek na okulary. Ale wreszcie miałem powód do wymiany okularów więc wybrałem sobie fotochromy. I nakładki poszły w odstawkę ;)
Larek
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 25 lutego 2015, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez rusel » środa 25 lutego 2015, 15:15

Fotochrom nigdy nie zastąpi przyciemnianego szkła, zwłaszcza w samochodzie, efekt będzie mizerny na ostre słońce. Najlepszym rozwiązaniem jest wyrobienie drugich szkieł korekcyjnych barwionych. Można jest wstawić do oprawek np po okularach przeciwsłonecznych.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez lith » środa 25 lutego 2015, 19:23

Na rowerze i jachcie korzystam z fotochromów, niestety nie są one korekcyjne. Do samochodu mam nakładki polaryzacyjne na korekcyjne, ale niestety rzadko z nich korzystam, bo zazwyczaj jest mi w nich za ciemno ;) Jak będę zmieniał okulary korekcyjne to zobaczę jak cenowo wyglądają 2w1, bo z tego co widzę trochę takich jest na rynku.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez Makabra » środa 11 marca 2015, 20:44

Ja mam dwie pary okularów polaryzacyjnych przyciemnianych, każda kosztowała mnie 59zł i już od paru lat dobrze się sprawują. Jedne mam w aucie w schowku a drugie w plecaku, jakbym miał jechać innym autem niż moje.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez Mariusz399 » piątek 13 marca 2015, 22:28

Najlepiej - jak dla mnie - bez okularów. Nawet jadąc "pod słońce" wolę przymknąć oko, niż założyć okulary. Ale każdy ma swoje loty :)
Mariusz399
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 13 marca 2015, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez rusel » sobota 14 marca 2015, 07:50

Co jeszcze z mądrych rad? Odwracanie głowy czy naciąganie swetra na oczy?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez Makabra » sobota 14 marca 2015, 12:27

Mariusz399 napisał(a):Najlepiej - jak dla mnie - bez okularów. Nawet jadąc "pod słońce" wolę przymknąć oko, niż założyć okulary. Ale każdy ma swoje loty :)


Przymkniecie oka nie poprawi widocznosci na znaki poziome, jesli slonce odbija sie od asfaltu. Pewnie nigdy nawet nie miales polaryzacyjnych okularow na nosie w takiej sytuacji, ale wiesz z gory ze wolisz bez nich :lol:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez kmaczek86 » wtorek 27 grudnia 2016, 12:40

moim zdaniem jazda bez porządnych okularów autem to głupota, przecież nic nie widać, znaków, ludzi na pasach, innych samochodów... narażanie siebie i innych na niebezpieczeństwo! noszenie byle jakich okularów z bazarku też nie ma sensu bo one i tak nie chronią nas przed oślepiającym słońcem, najlepiej kupić okulary w sprawdzonym salonie optycznym albo w jakimś markowym sklepie typu decatlon
kmaczek86
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 12:17

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez gumik » wtorek 27 grudnia 2016, 21:37

Nawet tanie okulary z bazarku poprawiają komfort jazdy. Nie zgodzę się, że nie widać w nich znaków, ani samochodów. Sam nie raz jechałem w takich i jest o wiele lepiej niż bez okularów. To co dają dobre okulary, to oprócz lepszej jakości widzenia, przede wszystkim ochronę oczu przed promieniowaniem UV. Okulary bez filtra UV jeszcze bardziej wzmagają oddziaływanie promieni UV na siatkówkę oka, ponieważ źrenica oka jest bardziej rozszerzona niż bez okularów, przez co więcej promieni wpada do oka.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez MMOmaniak » środa 18 stycznia 2017, 17:24

Korzystam z okularów z polaryzacją, efekt jest naprawdę dobry - w zależności od barwy świetnie wyostrzają obraz. Szczególnie przydatne jest to w nocy, gdy jedziemy np. przez oświetlone miasto - niwelują refleksy i chronią przed oślepieniem. W zasadzie nie wyobrażam sobie już jazdy bez okularków :p
Avatar użytkownika
MMOmaniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 18 stycznia 2017, 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez Roksana21 » niedziela 29 stycznia 2017, 14:10

ja uważa, że do auta okulary muszą mieć polaryzację, wiec na ważne jaka firma, czy oprawki, byle polaryzację miały
żyj tak jak by jutra miało nie być
Avatar użytkownika
Roksana21
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 21 listopada 2016, 13:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakie okulary do samochodu?

Postprzez kaka13 » wtorek 04 kwietnia 2017, 11:38

Przede wszystkim wygodne, ja mam takie z antyrefleksem, są dobre do komputera jaki i prowadzenia samochodów ponieważ podczas prowadzenia auta np. wieczorem światła nadjeżdząjących samochodów z naprzeciwka nie ślepią aż tak bardzo.
kaka13
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 04 kwietnia 2017, 11:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: szofer80 i 74 gości