Nareszcie !!!

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Pinhead » piątek 05 marca 2010, 17:58

No to przecież już zostało napisane. Całoroczna akcja poprawnego funkcjonowania instytucji policji drogowej 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez sjakubowski » piątek 05 marca 2010, 18:05

Dla mnie nieco zbyt ogólnie...
Avatar użytkownika
sjakubowski
 
Posty: 821
Dołączył(a): piątek 25 września 2009, 14:24
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pinhead » piątek 05 marca 2010, 18:18

Ale jaki jest sens wymieniać zakres działania i obowiązki policji drogowej ? Jej normalne działanie to podstawa do normalności na drogach. Z cichym przyzwoleniem na piractwo mamy piractwo na drogach. W krajach gdzie takiego przyzwolenia nie ma to i piractwo również nie jest problemem powszechnie występującym jak w Polsce. Żadne akcje nic nie zmienią poza mydleniem oczu społeczeństwa jeśli nie będziemy mieli fundamentów na kreowanie normalnego, bezpiecznego ruchu drogowego. W Polsce występuje ten sam problem z ruchem drogowym co w krajach trzeciego świata - brak nadzoru.
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez BlueDevil » piątek 05 marca 2010, 20:29

zatrzymali 27 dowodow na 226 skontrolowanych aut w czasie akcji,
pytanie
ile zatrzymali by dowodow gdyby kontrole nie odbyly sie w ramach propagandowej popisowej akcji
odpowiedz
gora jeden moze 2
zaraz by byla gadka w stylu:
a heniek szwagier mojego brata tez jest instruktorem
a zbyszek z ktorym robie to ma brata w policji
oto Polska wlasnie
Avatar użytkownika
BlueDevil
 
Posty: 462
Dołączył(a): środa 13 stycznia 2010, 23:42
Lokalizacja: Miasto Jedno Na Sto

Postprzez athlon » piątek 05 marca 2010, 20:39

sjakubowski napisał(a):Konkrety, konkrety i jeszcze raz konkretne propozycję poproszę! Bo tak to krytykować każdy potrafi.

Pozdrawiam!


Konkrety?

Może zamiast siedziec z dupą w dupowozie schowanym za przystankiem i pilnowac przez 8 godzin fotopstryka schowanego w koszu na śmieci albo za latarnią zaczeli by normalne rutynowe kontrole drogowe aut. Jakoś dla mnie bardziej niebezpieczne od przekraczania o 20km/h jest oślepianie przez auta jadące z przeciwka mające tz. chińskie ksenony. Tylko widać bardziej opłacalne jest wystawienie fotopstryka i nawalenie kilkudziesieciu zdjęc przez cały dzien niz skontrolowanie 20stu aut i wystawieniu góra kilku mandatów. Ot takie sa Polskie realia.
Avatar użytkownika
athlon
 
Posty: 1184
Dołączył(a): środa 05 sierpnia 2009, 01:20
Lokalizacja: Francja, St-Brieuc

Postprzez lith » piątek 05 marca 2010, 21:14

Pinhead napisał(a):W krajach gdzie takiego przyzwolenia nie ma to i piractwo również nie jest problemem powszechnie występującym jak w Polsce.

Etiopia?
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Postprzez Radosna » piątek 05 marca 2010, 22:52

"na łamanym pierwszeństwie" - ktoś mnie może uświadomić co to takiego? z góry dziękuję!
12.05.09 - początek kursu/10.06.09 - 1 jazda/10.08.09 - 1 podejście: teoria +, plac +, miasto -/3.09.09 - 2 podejście: plac +, miasto +/10.09.09 - przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne :)/16.09.2009 - prawo jazdy do odbioru w Urzędzie :D
Radosna
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa 26 sierpnia 2009, 16:35
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Borys_q » piątek 05 marca 2010, 22:52

Mnie tam na alkochol nie badali apteczki trójkąta gaśnicy ani ogumionego koła zapasowego nikt nie sprawdzał a 2 razy mnie kontrolowali.

A ktoś wie ile PORD stracił dowodów rej???????

Zadne z ich 30 osobówek na gda i gdy nie ma elki w dowodzie wszyscy o tym wiedzą i nikt z tym nic nie robi.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cman » piątek 05 marca 2010, 23:29

Radosna napisał(a):"na łamanym pierwszeństwie" - ktoś mnie może uświadomić co to takiego?

Obrazek
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez mk61 » piątek 05 marca 2010, 23:46

Borys_q napisał(a):A ktoś wie ile PORD stracił dowodów rej???????

Zadne z ich 30 osobówek na gda i gdy nie ma elki w dowodzie wszyscy o tym wiedzą i nikt z tym nic nie robi.

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... hp?t=22457
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez ks-rider » piątek 05 marca 2010, 23:56

athlon napisał(a):No rzeczywiscie, brak dodatkowych badań technicznych stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo tak jak brak wpisu o instalację gazową to już powinni z miejsca wsadzać do pierdla, przecież dopiero jak umieszczą wpis o instalacji gazowej dopiero wtedy auta zaczyna byc bezpieczne. Co 10te auto nie ma sprawnych wszystkich świateł a 7/10 ma je źle ustawione, i tu jakos nie widze zeby psy kontrolowały auta prywatne i wlepiali mandaty za to, a tu chyba jakaś akcja pokazówka. Itd. itp.

A mozesz mi wytłumaczyć jak wpis o instalacji gazowej wpływa na bezpieczeństwo kursanta? A swoją drogą po 30stu godzinach kursu kursant i tak nie umie jeździć, ale jak cudem ze swoimi umiejetnościami zda, to i tak wiekszosc wsiądzie do kilkunastoletnich wysłużonych aut przy których jazda "niesprawną eLką" to będzie jak jazda polonezem i mercedesem S-klasą.

I dlaczego Policja nie zajmie się w koncu wlepianiem mandatów zarządcą dróg za niełatanie dziur i stwarzanie zagrożenia? No według mnie bardziej niebezpieczne są dziury o głębokości 5-15cm niz elka z brakiem dodatkowych badań technicznych.


W ostatnim czlonie wypowiedzi przyznaje Ci calkowia racje, w Twojej wypoawiedzi przebija nutka niesmaku w stosunku do prawa / przepisow. Smutna rzeczywistosc !

cman napisał(a):Konkretnie? Skrzyżowania: przejazd na czerwonym, żółtym, przejeżdżanie za linię warunkowego zatrzymania (tak przy okazji - porządkowo), zawracanie na S-3 do lewoskrętu, niestosowanie się do kierunków na pasach ruchu, wjeżdżanie bez możliwości opuszczenia, powolne rozpędzanie (jazda z prędkością utrudniającą ruch), niesygnalizowanie (w tym szczególnie na łamanym pierwszeństwie). Przejścia dla pieszych: wyprzedzanie, omijanie. Odcinki dróg pomiędzy skrzyżowaniami: jazda lewym/środkowym pasem ruchu, jazda z prędkością utrudniającą ruch, utrudnianie/tamowanie ruchu (w tym szczególnie związane z nieumiejętnością parkowania/cofania), przejeżdżanie linii ciągłych mogące stwarzać potencjalne zagrożenie, niewpuszczanie autobusów. Ogólnie: wymuszanie pierwszeństwa. Piesi: wymuszanie pierwszeństwa przy przechodzeniu poza przejściem dla pieszych i idąc jezdnią wzdłuż.
+ Wiele innych wykroczeń, mogących stanowić realne zagrożenie.

Jak się wyeliminuje te wykroczenia, to można się brać za przeterminowane apteczki w eLkach...


Cman, to od jutra zostaje na ulicach 5 – 10 % kierowcow, he, he. Tak jak powyzej podoba mi sie Twoja wostatnia wypowiedz, co komu po apteczce z waznym terminem jezeli nie umie sie nia poslugiwac !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Postprzez BOReK » sobota 06 marca 2010, 09:47

W tym kraju nie da się inaczej, niż poprzez zawieszenie kierowcom potężnego bata nad plecami. Wszystko zatem nadal w rękach policji - jakiś monitoring, więcej patroli o większej skuteczności (panom machającym ręką na wszystko albo śpiącym w radiowozie można podziękować).

Z drugiej strony może nie jest tak źle. Jak ostatnio zajrzałem do biura mojej firmy, to na czyimś biurku leżała solidnie wypchana koperta zatytułowana "mandaty". ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Postprzez Pinhead » sobota 06 marca 2010, 10:15

BOReK napisał(a):W tym kraju nie da się inaczej, niż poprzez zawieszenie kierowcom potężnego bata nad plecami.


Tak jest w każdym kraju. Nie ma nadzoru = piractwo jako norma.

Z drugiej strony może nie jest tak źle. Jak ostatnio zajrzałem do biura mojej firmy, to na czyimś biurku leżała solidnie wypchana koperta zatytułowana "mandaty". ;)


Zgaduje że większość albo i wszystkie za przekroczenia prędkości. Ewentualnie za nieprawidłowe parkowanie.
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez BOReK » sobota 06 marca 2010, 10:22

Niestety nie mam w to wglądu, ale równiez obstawiam, że większość jest właśnie za to. Może by się jeszcze za wczesnoczerwone, bo widziałem na własne oczy, jak w okolicy Nieporętu pod stolicą tak złapali faceta, który jadąc przede mną postanowił jeszcze przeskoczyć skrzyżowanie i nie zauwazył, że dalej stoi radiowóz. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości