Kolizja - zmiana ubezpieczenia i "blach"

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Kolizja - zmiana ubezpieczenia i "blach"

Postprzez verde » piątek 12 lutego 2010, 13:03

Witam. Miałem kolizję. Skręcając na skrzyżowaniu w prawo wpadłem w poślizg i uderzyłem bokiem swojego auta ( wysokość i miejsce przednich lewych świateł ) w bok auta też jego lewy bok miejsce lewe przednie światła i nadkole.
Teraz mam pytanie. Jako że siak czy siak patrzeć moja wina, gdyż ja wpadłem w poślizg skręcając w prawo i auto straciło przyczepność i uderzyłem w stojące auto przepuszczające samochodu jadące na wprost ( więcej na obrazku ) polubownie załatwiliśmy sprawę nie wzywając policji i reperacja auta kolesia którego uderzyłem idzie z mojego ubezpieczenia. Z tym że pytania.

1) Czy ja też mogę wyremontować sobie przednią lampę z mojego ubezpieczenia ?
2) Jako że auto niedawno kupiłem w komisie ( około 2 tygodnie temu ) nie przerejestrowałem go ( z tego co pamiętam mam miesiąc czasu na to ) Kupując auto dostałem polisę ubezpieczeniową byłego właściciela która jest ważna do 9 marca tego roku. I teraz moje pytanie następne. Jako że chwilowo mam auto uszkodzone - z rozbitym przednim światłem ( dokładnie kloszem i nie działającym lewym przednim kierunkowskazem nie będę jeździł ) więc tak myślę by w ramach wolnych dni bez auta gdzie mam czas iść do urzędu i przerejestrować sobie auto i ubezpieczyć go już na moją polisę. Z związku z tym czy tamtej osobie wypłacą odszkodowanie itp ? Chodzi mi o to by nie znaleźć się w sądzie, że od razu poszedłem i przerejestrowałem auto i na siebie opłaciłem ubezpieczenie, ewentualnie by mi nie przyszła faktura do zapłacenia :shock: bo coś na kombinowałem ...

a dodam że na oświadczeniu widnieje numer polisy jak i rejestracji aktualnej, więc po zmiana "blach" i ubezpieczenia numery też się przecież zmieniają więc de fakto takie auto z takimi numerami już nie będzie jeździć .. Więc jak to jest ?


Obrazek


Pojazd czerwony JA
Niebieski ON

Strzałkami zaznaczone kierunki

Żółte pola zniszczenia samochodu.
cache/ac9a7c36e4.png
verde
 
Posty: 133
Dołączył(a): czwartek 03 grudnia 2009, 10:09

Postprzez qwer0 » piątek 12 lutego 2010, 16:54

1) Czy ja też mogę wyremontować sobie przednią lampę z mojego ubezpieczenia ?

Z OC nie.
Więc jak to jest ?

Jest jak jest. Koles dostanie kase z juz Twojego ubezpieczenia - po przerejestrowaniu i zgloszeniu faktu zakupu auta w TU dostaniesz polise na siebie od dnia zakupu auta (data z umowy) do dnia, do kiedy jest tam ona wazna.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez verde » piątek 12 lutego 2010, 21:59

Czyli jeśli bym wykupił pakiet ( jaki najlepiej ) OC + ? bym mógł wyremontować sobie przód auta, czy to już nie będzie liczyć się jak się zarejestruje na siebie polisę to nie uznają szkody i będę musiał na własną rękę reperować przód ? Bo na chwilę obecną jezdzę na polisie byłego właściciela jak i na jego "blachach"
cache/ac9a7c36e4.png
verde
 
Posty: 133
Dołączył(a): czwartek 03 grudnia 2009, 10:09

Postprzez athlon » sobota 13 lutego 2010, 01:15

jego polisa przeszła na ciebie, czyli zgłaszasz się do TU, oni przeliczają ci składkę i albo masz zwrota pieniązków, albo dopłacasz. To po pierwe. Po drugie, jako że jesteś sprawcą kolizji to ci polecą zniżki przy podpisywaniu nowej umowy, a jezelinie masz zniżek to ci dodadzą zwyżki :]

Jezeli nie miałeś wykupionej polisy AC to swój przód reperujesz ze swoich pieniążków.

Po 3cie musisz sobie wykalkulować czy opłacalne w twoim przypadku wykupywanie polisy AC. Jezeli auto ma już kilka lat to mija to się z celem.
Avatar użytkownika
athlon
 
Posty: 1184
Dołączył(a): środa 05 sierpnia 2009, 01:20
Lokalizacja: Francja, St-Brieuc

Postprzez cman » sobota 13 lutego 2010, 07:44

athlon napisał(a):Jezeli auto ma już kilka lat to mija to się z celem.

Co?
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez qwer0 » sobota 13 lutego 2010, 11:19

verde nie miales AC podczas kolizji wiec juz pozostaje Ci tylko naprawa z wlasnej kieszeni.

Po 3cie musisz sobie wykalkulować czy opłacalne w twoim przypadku wykupywanie polisy AC. Jezeli auto ma już kilka lat to mija to się z celem.

No niekoniecznie. Skoro kolega ma auto niecaly miesiac i juz sie rozbija... Jak bedzie tak dalej, to AC moze mu sie oplacic ;]
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości