Szybciej to bezpieczniej?!

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Szybciej to bezpieczniej?!

Postprzez ella » czwartek 21 października 2004, 11:25

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=554086



W Wielkiej Brytanii aż 17 procent ciężkich wypadków jest powodowanych przez zmęczonych kierowców podczas, gdy tylko do 3-4 procent takich zdarzeń dochodzi na skutek przekroczenia prędkości.

Ciekawe wnioski z tych danych wyciągnęło Stowarzyszenie Brytyjskich Kierowców
Przez ostatnie lata rząd zrobił wszystko, żeby ograniczyć przekraczanie prędkości. Tymczasem, w efekcie jazdy z niskimi prędkościami wydłuża się czas podróży, szczególnie na dłuższe dystanse, a to nieuchronnie prowadzi do zmęczenia kierowców. Co więcej, długotrwała jazda z nienaturalnie niską prędkością powoduje, że spada koncentracja prowadzącego, a w efekcie może on nawet... usnąć!
Może warto owe spostrzeżenia brytyjskich użytkowników dróg przekazać naszym władzom, które za jedyny sposób zwiększenia bezpieczeństwa na drogach uważają wprowadzanie coraz większych ograniczeń.


A jakie jest Twoje zdanie? Czy to prawda, że niska prędkość może być bardziej niebezpieczna niż wysoka?
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » czwartek 21 października 2004, 13:21

Nic odkrywczego.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » czwartek 21 października 2004, 16:57

to juz bylo omawiane kilka razy na forum i jestem tego samego zdania. im mniejsza predkosc tym mniej skupiamy sie na tym co sie dzieje na drodze. jazda z wieksza predkoscia wymusza na nas zwiekszenie koncentracji, oczywiscie nie chodzi mi tu o jazde z predkoscia przekraczajaca dwukrotnie dozwolona predkosc. powinno sie jezdzic z maksymalna predkoscia z jaka czuyjemy sie pewni na drodze, jesli 100 km/h to dla nas za duzo to powinnismy jechac z mniejsza predkoscia, ale jesli czujemy sie pewnie z taka predkoscia albo troche wieksza to czemu nie.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez barteks2 » piątek 22 października 2004, 19:08

POPIERAM!!!
barteks2
 
Posty: 111
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 14:18

Postprzez zoltan » niedziela 24 października 2004, 02:44

Niekoniecznie. Parę dni temu na wiejskiej dróżce przekroczyłem o 10 km dozwoloną prędkość(ograniczenie do 40), wypadłem z zakrętu i wylądowałem w rowie, na szczęście na samochodzie ani jednej ryski, a mi też się nic nie stało... Czułem się pewnie bo to tylko 50 było...
Avatar użytkownika
zoltan
 
Posty: 202
Dołączył(a): piątek 16 lipca 2004, 14:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » niedziela 24 października 2004, 11:34

widac zle oceniles ten zakret na ktorym wypadles. tam widac trzeba bylo jechac wolniej ale na prostej spokojnie mogles jechac te 50 km/h.
zawsze trzeba jezdzic z predkoscia odpowiednia do warunkow panujacych na drodze i do twoich mozliwosci.

czules sie pewnie przy 50 km/h ale najwyrazniej zle oceniles zakret w ktory wjezdzales.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości