Przygoda

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Harry » piątek 15 października 2004, 10:52

scorpio44 napisał(a):Ja przypomnę tylko, że nadal czekam na odpowiedź od Harry. I chciałbym, żeby to było widoczne. :D



Czy pytanie brzmi czy wolę dać 300 zł mandatu, czy 100 zł w łapę?
Jeśli to to pytanie, to moja odpowiedź brzmi: 300 zł mandatu.
Einmal ist keinmal :)

Prawo jazdy kat. B:-)
Harry
 
Posty: 150
Dołączył(a): czwartek 29 lipca 2004, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez scorpio44 » piątek 15 października 2004, 11:06

Harry napisał(a):Czy pytanie brzmi czy wolę dać 300 zł mandatu, czy 100 zł w łapę?
Jeśli to to pytanie, to moja odpowiedź brzmi: 300 zł mandatu.

No widzisz, a ja Ci nie wierzę. :D To znaczy może inaczej - wierzę w to, że byś WOLAŁA i że lepiej byś się wtedy z tym czuła. Ale gdyby przyszło co do czego i można by załatwić sprawę na miejscu - to przypuszczam, że 99% ludzi by z tego skorzystało.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ella » piątek 15 października 2004, 11:07

jak sie łamie przepisy trzeba sie z tym liczyć, czy sie nam to podoba czy nie;

Zgadzam się z Mmevą i Harry :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » piątek 15 października 2004, 13:31

scorpio44 napisał(a):Ale gdyby przyszło co do czego i można by załatwić sprawę na miejscu - to przypuszczam, że 99% ludzi by z tego skorzystało.


Scorpio - juz Ci mowilam; weź się za statystykę :lol: - lubisz procenty ....
Ja daleka jestem od stwierdzenia, że 'prawie wszyscy biora i prawie wszyscy dają'; nie mierz wszystkich swoja miarą.

300 mandatu czy 100 łapówki - 300 mandatu ( i do głowy by mi nie przyszło proponować łapowki); - i nie sprowadzajcie wszystkiego do pieniędzy - przakraczając predkość chyba macie świadomość, że zza krzaka może wyskoczyc policjant z suszarką, robicie to na własne ryzyko... - nie chcecie płacic mandatów: przestrzegajcie przepisów; a jak już się nawarzyło piwa to trzeba je wypić.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez miros » piątek 15 października 2004, 14:24

no ale to piwko mozna postawic milemu panu policjantowi za 100 zlotych a nie cholera wie komu za 300 albo wiecej. ja zawsze staram sie jakos sprawe zalatwic inczej - jakies upomnienie albo "cos". jak narazie to "cos" jeszcze nie mialo miejsca. jak policjant wypisze mandat to pewnie wieksza czesc tych pieniedzy zezre biurokracja, a jesli sie z nim umowie to skozystaja na tym obie strony.

to jest moje zdanie i tyle, nie mam zamiaru nikogo przekonywac do dawania lapowek, bo sa sprawy w ktorych nie powinno sie zalatwiac sprawy kopertowo - np. zalatwienie lozka w szpitalu za drobna oplata, wyprzedzajac ludzi czekajacych po kilka tygodni.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Harry » piątek 15 października 2004, 15:11

scorpio44 napisał(a): Ale gdyby przyszło co do czego i można by załatwić sprawę na miejscu - to przypuszczam, że 99% ludzi by z tego skorzystało.


Przykro mi, bo ja jestem w tym 1 %.
I tak jak pisała Mmeva: jeśli nie chcecie płacić, to przestrzegajcie przepisów.
Einmal ist keinmal :)

Prawo jazdy kat. B:-)
Harry
 
Posty: 150
Dołączył(a): czwartek 29 lipca 2004, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gabi121 » piątek 15 października 2004, 15:23

Tak czytam sobie wasza dyskusje i sie zastanawiam co ja bym zrobila.
po pierwsze czlowiek jest egoista. rzadko mysli o innych, a poczucie sprawiedliwosci ma gdzies. tak samo ja bym w tym wypadku dala w lape. korupja korupcji nie rowna. kupujac prawko stwarzasz zagrozenie na drodze :) straty moga byc tragiczne. a danie gliniarzowi w lape co powoduje? umniejsza zysk panstwa?czym jest zycie w porownaniu z pieniedzmi?
druga sprawa jest sumienie. nie mialabym sumienia kupic prawka. "zmniejszenie" sobie mandatu nie umniejszyloby mojego poczucia wlasnej wartosci...
taka prawda :!:
gabi
Avatar użytkownika
gabi121
 
Posty: 155
Dołączył(a): czwartek 12 sierpnia 2004, 16:40
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Harry » piątek 15 października 2004, 18:49

Ja zdecydowanie wolę powiększyć zysk państwa (może z tej kasy będzie cos pożytecznego), niż komuś dać do kieszeni i dać mu dorobić do pensji w mało uczciwy sposób.
Einmal ist keinmal :)

Prawo jazdy kat. B:-)
Harry
 
Posty: 150
Dołączył(a): czwartek 29 lipca 2004, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mmeva » piątek 15 października 2004, 19:01

miros napisał(a):bo sa sprawy w ktorych nie powinno sie zalatwiac sprawy kopertowo - np. zalatwienie lozka w szpitalu za drobna oplata, wyprzedzajac ludzi czekajacych po kilka tygodni


To już by było świństwo na maxa


Harry napisał(a):Ja zdecydowanie wolę powiększyć zysk państwa (może z tej kasy będzie cos pożytecznego), niż komuś dać do kieszeni i dać mu dorobić do pensji w mało uczciwy sposób


Zgadzam się w 100%.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez miros » sobota 16 października 2004, 10:12

swinstwo swinstwo ale takie praktyki czesto sie zdazaja, ze pacjenci bardziej zamozni nie musza stac w kolejce zeby oni albo ktos z ich rodziny zostali przyjeci do szpitala.

harry chcesz dac zarobic panstwu? wiesz ile ty juz dajesz im zarobic? np benzyna - 60% ceny to oplaty ktore ida do panstwa - oczywiscie po drodze czesc tej sumy trafia do kieszeni urzednikow. kazda rzecz jaka kupisz to podatek od niej trafia do panstwa i oczywiscie po drodze do prywatnych kieszeni.

placac tyle kasy za akcyze i nie widzac znacznych popraw naszych drog. to ja wole te pieniadze przeznaczyc dla pana policjanta - moze on je jakos lepiej wykorzysta niz te nasze Panstwo.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości