need help with polish driving licence as a foreigner

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

need help with polish driving licence as a foreigner

Postprzez der_ausländer » poniedziałek 27 września 2004, 14:08

hi @ all,

sry for writting this in english :( my polish is very bad. i can only speak but not write :oops:
lets start my problem. is it posible 2 make as a foreigner the polish european driving licence? i live in germany and here the prices are very very high, to high for me coz im going 2 school. i heared in tv about that u can make an european driving licence in poland or CZ. is it in poland so, that u must stay or be there for 1/2 year 2 make it?

greetings
der_ausländer
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 27 września 2004, 13:55

Re: need help with polish driving licence as a foreigner

Postprzez Colin is the best » poniedziałek 27 września 2004, 14:45

der_ausländer napisał(a):is it posible 2 make as a foreigner the polish european driving licence?

yes, it is posible but if make polish driving licence u'll have to return it. german police don't accept pol driving licence @ german driver :( becouse german govemment decided to make it illegal.

der_ausländer napisał(a):is it in poland so, that u must stay or be there for 1/2 year 2 make it?
yes

readme
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez Niedzwiedz » niedziela 24 października 2004, 20:39

Mam pytanko podobne nieco do poprzedniego.
Jestem podwójnym obywatelem Polak-Niemiec, i posiadam prawojazdy niemieckie. Jako, że ostatnio często jestem w polsce to przydało by się polskie.
Czy jes jakaś możliwość wymiany Niemieckiego prawka na polskiw????
Lub wyrobienia na jego podstawie polskiego???
Niedzwiedz
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 24 października 2004, 20:31

Postprzez ella » niedziela 24 października 2004, 20:52

Przecież spokojnie możesz jeździć na niemieckim w Polsce. Nie musisz wymieniać.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Niedzwiedz » poniedziałek 25 października 2004, 17:13

Tak wiem o tym, lecz bardzo zależy mi na wyrobieniu sobie polskiego prawka gdyż Policjanci całkiem inaczej patrzą na Niemców mówiących po polsku.
Niedzwiedz
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 24 października 2004, 20:31

Postprzez mostom » poniedziałek 25 października 2004, 17:35

Niedzwiedz napisał(a):Mam pytanko podobne nieco do poprzedniego.
Jestem podwójnym obywatelem Polak-Niemiec, i posiadam prawojazdy niemieckie. Jako, że ostatnio często jestem w polsce to przydało by się polskie.
Czy jes jakaś możliwość wymiany Niemieckiego prawka na polskiw????
Lub wyrobienia na jego podstawie polskiego???

Nie wiem dokładnie jak jest u nas, ale myślę, że problemu chyba nie ma. Na pewno musiałbyś oddać prawo jazdy niemickie, nie możesz posiadać dwóch. Kumpel robił odwrotną zamianę. Miał polskie prawo jazdy a potrzebował angielskie (żeby móc sobie konto otworzyć w banku - paranoja). Bez problemu to zrobili - polskie zabrali a dali angielskie - tyle lylko, że musiał tam podać adres angielski - tymczasowego meldunku.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości