Ach te testy!

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez wiruswww » środa 22 września 2004, 22:23

Widzisz, przekonalem sie juz ze pytan nie warto zestawiac ze soba - po prostu nalezy kazde rozwazac osobno. Dlatego jestem za tym, zeby kursantow uczyc przede wszystkim na wykladach przepisow i ich interpretacji a nie skupiac sie na rozwiazywaniu pytan testowych.


Z pytaniami z innych dziedzin nie mam najmniejszych problemów i nie mam też problemów z ich interpretacją bo miałem to poprostu bardzo dokładnie omówione, pierwszej pomocy nie miałem no i...
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez scorpio44 » środa 22 września 2004, 22:46

A ja na koniec powiem ogólnie: żeby mieć wiedzę i zdać egzamin teoretyczny, trzeba i dokładnego omówienia wszystkiego, i wykucia testów na pamięć. Samo kucie pytań spowoduje, że nie będziemy znali przepisów ani umieli się zachować w wielu sytuacjach, ale z kolei nawet szczegółowe omówienie tego wszystkiego nie daje gwarancji poprawnego odpowiedzenia na wszystkie pytania testowe.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Bumer » czwartek 23 września 2004, 14:54

wracajac do tych podejrzen. My nie mozemy stweirdzic niczego na temat poszkodowanych (mawet jak juz bedzie siny, brak pulsu i oddechu to nie mozna stwierdzic zgonu tylko nalezy probowac reanimacji, bo zgon moze stwierdzic tylko pogotowie).
mozemy tylko podejrzewac i na podstawie podejrzen zdecydowac co robic dalej. mnie uczono ze jesli podejrzewamy zlamanie to nalezy unieruchomic konczyne.
sytuacja ze ktos jest przytomny i siedzi w samochodzie po wypadku wydaje mi sie nierealna, bo kazdy w szoku wybiega z pojazdu (chyba ze jest zaklinowany, ale wtedy to i my nie dojdziemy do niego), wiec prawdopodomnie bedzie nieprzytomny, wiec trzeba go wyciagnac zeby ocenic jego stan i w razie czego udzielic pomocy.

Zawsze najwazniejsze jest przywrocenie funkcji zyciowych (resuscytacja), a dopiero potem sie martwimy czy cos jest skrecone lub zlamane.
Bumer
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek 05 lipca 2004, 18:41
Lokalizacja: Toruń

Postprzez autopol-serwis » środa 20 października 2004, 09:08

Bumer napisał(a):Zawsze najwazniejsze jest przywrocenie funkcji zyciowych (resuscytacja), a dopiero potem sie martwimy czy cos jest skrecone lub zlamane.

to jedno, a podejrzenie uszkodzenia kręgosłupa szyjnego nie wyklucza ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej (bezpiecznej), pamiętać należy o jednej zasadzie raz chwyconej głowy(przy tzw. wyciagu osiowym) nie wolno puścić bo co z tego, że go nie ruszymy jeśli się udusi, poza tym poszkodowanego musimy wyjąć z samochodu jeśli nawet się nie pali ale brak jest akcji serca lub oddechu (jak prowadzić resuscytację w samochodzie?) pamietając o utrzymaniu nieruchomo głowy przy pomocy innej osoby lub opierając na swoim ramieniu.
Ostatnio zmieniony środa 20 października 2004, 09:09 przez autopol-serwis, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez ella » sobota 23 października 2004, 20:56

Debata nad obowiązkiem kursu pierwszej pomocy dla kierowców

- "Kategoria plus. Umiem jeździć + ratować życie" - to inicjatywa, w wyniku której każdy starający się o prawo jazdy będzie miał obowiązek odbycia kursu pierwszej pomocy. W sobotę dyskutowali o tym w Sejmie m.in. przedstawiciele służb ratowniczych, organizacji zajmujących się nauczaniem pierwszej pomocy i resortu zdrowia.
Według uczestników spotkania, niezbędne są jednolite zasady uczenia pierwszej pomocy, wprowadzenie certyfikatów dla instruktorów i egzaminatorów oraz nadzór i weryfikacja jakości tych szkoleń. Podkreślano, że certyfikaty instruktorów i wydawane kursantom świadectwa umiejętności powinny być odnawialne, np. co pięć lat

"Niezbędne jest też wprowadzenie obowiązku wyposażenia samochodów osobowych w wystandaryzowane apteczki pierwszej pomocy, a kurs ratowania życia powinien mieć przede wszystkim charakter praktyczny" - powiedział Gałązkowski. Wyraził też nadzieję, że w wyniku tej inicjatywy w grupie 10 samochodów, biorących udział w wypadku, znajdzie się przynajmniej jeden kierowca z umiejętnością ratowania życia.


Szkoda tylko, że od dyskusji w Sejmie do wprowadzenia w zycie to sporo czasu upłynie.

http://www.autocentrum.pl/?FF=355&id=PAP20041023W02609
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » sobota 23 października 2004, 22:54

Oby weszło jak najszybciej :)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez ella » piątek 05 listopada 2004, 11:36

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=559204
Umierają, a my patrzymy...

Temat znany ale warto :wink: przeczytać.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » piątek 05 listopada 2004, 13:12

Dlatego będąc świadkiem wypadku, należy od razu rozpocząć sztuczne oddychanie u poszkodowanego.


hmmmm a jak poszkodowany bedzie przytomny i bedzie oddychal samodzielnie, to co mam go na sile calowac i wdmuchiwac powietrze do pluc? :twisted: :twisted: :twisted:

Tymczasem, jeśli w czasie udzielania komuś pomocy, zrobimy mu przypadkowo krzywdę, nie ponosimy za to żadnych konsekwencji


z tego co ja wiem to wrecz przeciwnie, np. jesli robiac masaz serca, przebijemy zebrem pluco poszkodowanego to mozemy miec potem nieprzyjemnosci.

chyba ze cos sie zmienilo.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Sławek_18 » piątek 05 listopada 2004, 13:20

Jesli nie umiesz przeprowadzic pRaWiDłOwO reaniamcji u poszkodowanego to jej nie udzielaj :!: :!: Ot cala tajemnica. Wezwanie karetki/policji to jest juz pomoc. A najlepiej zatrzymaj kogos kto moze bedzie umial prawidlowo udzielic odpowiedniej potrzeby

Po pierwsze nie szkodzic :!:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Morton » piątek 05 listopada 2004, 15:11

Sławek: a jesli karetka przyjedzie po 10, 15 minutach? Poszkodowany juz bedzie martwy. Nawet jesli nie masz wiekszych umiejetnosci to i tak bardziej zaszkodzisz jej biernoscia, a nie niefachowym udzielaniem pomocy. Liczy sie pierwsze 5 minut po zatrzymaniu akcji serca i oddychania.
W artykule napisano prawde - nie groza nam zadne konsekwencje prawne jesli w trakcie udzielania pomocy zaszkodzimy takiej osobie.
pozdrawiam
Morton
IRC: #prawojazdy (wroclaw.ircx.net.pl)
Morton
 
Posty: 81
Dołączył(a): środa 22 września 2004, 10:56
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez autopol-serwis » piątek 05 listopada 2004, 19:29

miros napisał(a):
Dlatego będąc świadkiem wypadku, należy od razu rozpocząć sztuczne oddychanie u poszkodowanego

Tymczasem, jeśli w czasie udzielania komuś pomocy, zrobimy mu przypadkowo krzywdę, nie ponosimy za to żadnych konsekwencji

z tego co ja wiem to wrecz przeciwnie, np. jesli robiac masaz serca, przebijemy zebrem pluco poszkodowanego to mozemy miec potem nieprzyjemnosci.


NIE PRAWDA sam nie czekając na sejm wziąłem niedawno udział w kursie pomocy przedmedycznej, prowadzonym przez lekarza ratownika, pracującgo w pogotowiu również lotniczym. Jego odpowiedź na podobne zastrzeżenia była krótka "co z tego że poszkodowany będzie miał całe żebra jak umrze z powodu zatrzymania krążenia", mało tego powiedział że: "dowodem na to, że masaż serca był robiony prawidłowo są połamane żebra"
oczywiście inaczej robi się masaż serca u dzieci inaczej jeszcze u niemowląt, ale żeby to wszystko wiedzieć najlepiej wziąć udział w takim szkoleniu :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez wiruswww » piątek 05 listopada 2004, 23:03

Jakim cudem ja niewiedziałem że jest tyle odpowiedzi o których ja nie miałem zielonego pojęcia? Wszyscy macie tu racje, kurs pierwszej pomocy powinien być obowiązkowy (tak samo zresztą jak badabnia psychologiczne).

Pierwszej pomocy powinno się udzilać zawsze, należy wybrać mniejsze zło, od połamanych żeber nikt jeszcze nie umarł i uwarzam że ofiare należy reanimować nawet za cene połamanych żeber. Takie jest moje zdanie.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez Morton » piątek 05 listopada 2004, 23:49

autopol-serwis napisał(a):mało tego powiedział że: "dowodem na to, że masaż serca był robiony prawidłowo są połamane żebra"


No tu sie raczej nie zgodze. Niecaly miesiac temu na kursie instruktorskim przeszedlem kilkugodzinny kurs pierwszej pomocy. Uczono nas miedzy innymi jak wykonywac prawidlowo resuscytacje. Do pomocy byly oczywiscie phantomy podlaczone do komputera. Jezeli ktos wie jak sie zabrac do rzeczy to masaz serca przeprowadzi nie szkodzac dodatkowo ofierze. Trzeba pamietac ze ucislka ma byc do 1/3 objetosci klatki piersiowej a nie zeby mostek sie stykal z kregoslupem ;) Polamane zebra nie sa wiec zadnym dowodem...
pozdrawiam
Morton
IRC: #prawojazdy (wroclaw.ircx.net.pl)
Morton
 
Posty: 81
Dołączył(a): środa 22 września 2004, 10:56
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Mmeva » sobota 06 listopada 2004, 00:46

A wie ktoś może, gdzie można odbyć taki kurs w Wa-wie? Może się zbiorowo zapiszemy ??
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez bialy » sobota 06 listopada 2004, 01:01

PCK
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 41 gości