Ach te testy!

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez miros » sobota 06 listopada 2004, 01:43

ej wlasnie, to jest git pomysl, bo ja sie tak zbieram juz do tego PCK od dluzszego czasu i nie moge sie zebrac. niestety z tego co pamietam taki kursik, przeprowadzony w weekend kosztuje chyba 100 zlotych, a za dodatkowe 50 zeta otrzymujemy dyplom ukonczenia kursu.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mmeva » sobota 06 listopada 2004, 02:23

No ja też już od dość dawna to planowalam i pomyślałam, że może razem jakoś uda sie nam wreszcie zebrac i zrobić ten kurs; czekamy na dalsze zgloszenia :) Może uda się znaleźć jakis pasujacy wszystkim termin.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez miros » sobota 06 listopada 2004, 14:10

no szkolenia z tego co pamietam to odbywaja sie w weekendy co jakis czas. szkolenie trwa jeden weekendzik.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez niunia » sobota 06 listopada 2004, 22:19

A ja ostatnio znalazłam ogłoszenie o takim kursie organizowanym przez Centrum Medyczne "Zdrowie" Trwa 5 godzin (3 teorii+2 praktyki) i kosztuje 59 zeta. Niestety, nie zapamiętałam szczegółów (byłam ciężko zestresowana, bo czytałam to ogłoszenie na drzwiach gabinetu dentystycznego, do którego właśnie miałam wejść :wink: ). Ale jakby ktoś chciał to mogę poszukać - może nawet w necie by się znalazło
Ja mam wiarę, ty masz szybki wóz...
Avatar użytkownika
niunia
 
Posty: 129
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 09:51

Postprzez ella » niedziela 07 listopada 2004, 13:10

Polski Czerwony Krzyż przez cały rok organizuje kursy udzielania pierwszej pomocy. Podstawowy kurs trwa 16 godzin, najczęściej organizowany jest podczas weekendu i kosztuje 150 zł dla osób dorosłych i 50 zł dla młodzieży. Uczestnicy kursu uczą się, jak ocenić miejsce urazu oraz stan pacjenta, zapoznają się z zasadami wykonywania sztucznego oddychania, pośredniego masażu serca, tamowania krwotoków. Ćwiczenia praktyczne na fantomach pozwalają na doskonalenie umiejętności. Kursanci po zdaniu egzaminu mogą otrzymać zaświadczenie z certyfikatem uznawanym przez wszystkie kraje Unii Europejskiej.

Program kursu 16-godzinnego obejmuje następujące zagadnienia:
Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku
Kontrola czynności życiowych - ocena stanu poszkodowanego
Wezwanie pomocy
Zasady udzielania pierwszej pomocy:
przy utracie przytomności
przy zatrzymaniu oddechu
przy zatrzymaniu krążenia
przy krwotoku zewnętrznym i wewnętrznym
przy ataku serca
przy oparzeniach
przy obrażeniach kręgosłupa
przy urazach brzucha
przy urazach klatki piersiowej
Ewakuacja poszkodowanego
Zachowanie bezpieczeństwa w miejscu wypadku
Wybrane zagadnienia czynności organizmu człowieka
Psychologiczne aspekty udzielania pomocy

Tu znajdują się adresy i telefony oddziałów PCK
http://www.pck.org.pl/index.phtml?o=10.2&link=zarzady
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dorsio » niedziela 07 listopada 2004, 15:07

W sobotę rano kiedy czekałem na przystanku nagle usłyszałem huk, a kilkadziesiąt matrów dalej wzbity w powietrze kurz. Nikt z ludzi nie pofatygował w miejsce wypadku jedynie grupa ciekawskich wyszła na asfalt i przyglądałą się z daleka. Za moment podjechał mój autobus i po drodze wymineliśmy karetkę. Wtedy pomyślałem sobie co by było gdyby wszytkie ofiary wypadku były nieprzytomne. Czy wtedy karetka w ogóle by przyjechała czy może już karawan?
Avatar użytkownika
dorsio
 
Posty: 182
Dołączył(a): czwartek 19 czerwca 2003, 15:29
Lokalizacja: Puławy

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości