pytanie - czy moge jezdzic samochodem jak mam taka sytuacje:

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

pytanie - czy moge jezdzic samochodem jak mam taka sytuacje:

Postprzez coolbizon » wtorek 21 września 2004, 21:49

kupilem samochod wyrejestrowany od poprzedniego wlasciciela ale jeszcze nie zarejsestrowany mam dowod rejestracyjny na poprzedniego wlascciela i oc tez na niego, ale slyszlalem ze nie moge jeździć bo musze przejerestrowac? czy dorbze mnie poinformowano?
coolbizon
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek 01 lipca 2004, 11:08

Postprzez Sławek_18 » wtorek 21 września 2004, 22:14

Jak mozesz wyrejestrowanym samochodem, sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie. Nie zabieraja dowodu przy wyrejestrowaniu? i aby wyrejestrowac nie trzeba czasami zezlomowac samochod?
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bialy » środa 22 września 2004, 01:43

jezeli kupiles auto wyrejstrowane to garualcje, juz go nie zarejstrujesz :D. Sprecyzuj dokładne jak wygląda sytuacja, bo z tego co napisales nie wiele (nic?) nie wynika.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez ella » środa 22 września 2004, 10:29

Być może właściciel jak ci sprzedał samochód to szybko go wyrejestrował.
Ludzie sie boją, że osoba, której sprzedamy auto spowoduje wypadek przed załatwieniem formalności, firma ubezpieczeniowa będzie korzystać z naszego OC. Jedynym wyjściem, aby uniknąć takiej sytuacji, jest szybkie wyrejestrowanie samochodu przez osobę sprzedającą auto.

Musisz go teraz przerejestrować.
Przerejestrowanie pojazdu używanego
niezbędne dokumenty:
wniosek o zarejestrowanie pojazdu;
dokument własności pojazdu;
dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela lub zaświadczenie z miejsca poprzedniej rejestracji w razie braku dowodu rejestracyjnego;
karta pojazdu (jeśli była wydana);

Z tego co piszesz to jest wszystko troche nie tak. Bo poprzedni właściciel jak wyrejestrował to nie mógł dać ci dowodu rejestracyjnego bo go chyba musiał oddać.

Sławek_18 napisał:
aby wyrejestrowac nie trzeba czasami zezlomowac samochod?

Nie jest to jedyny warunek mozliwości wyrejestrowania, mozna tez sprzedać samochód i z taka umową sprzedaży wyrejestrować go szybko.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bodek541 » środa 22 września 2004, 11:07

Ella nie zgodze sie z tobą bo pracowałem w wydziałę komunikacji i wiem jak panie wyrejestrowywały samochody to powiedziały że może on sobie stać dopóki nie znisczeje na własnym podwórku ale nie wolno go sprzedać.Po jakimś czasie zezłomować albo odrazu. Miałem tak samo pod blokiem wyrejestrowany znisczony samochód i nim zajęła sie straż miejska i policja.
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..
bodek541
 
Posty: 607
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez ella » środa 22 września 2004, 11:13

wiem jak panie wyrejestrowywały samochody to powiedziały że może on sobie stać dopóki nie znisczeje na własnym podwórku ale nie wolno go sprzedać.

Ja napisałam, że najpierw sprzedajemy a potem szybko wyrejestrowujemya nie odwrotnie tak jak ty piszesz/najpierw wyrejestrowac a potem sprzedać/
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez coolbizon » środa 22 września 2004, 15:05

tzn nie no mam zarejestrowane ale na niego - sory bpo mis ie powaliło :(( ale mam wszystko bo to od sasiada kupilem :)
coolbizon
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek 01 lipca 2004, 11:08

Postprzez scorpio44 » środa 22 września 2004, 15:13

To zadaj swoje pytanie jeszcze raz, tylko tak, żeby było zrozumiałe. Wtedy spróbujemy odpowiedzieć.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez coolbizon » środa 22 września 2004, 15:22

OK:

Zakupiłem samochód i miałem opłacone jeszcze OC, wykonałem badanie techniczne ale jeszcze nie przejerestrowałem tego samochodu i jest zarejestrowany na poprzedniego wlasciciela. Jeździłem nim miesiąc a dowiedzialem sie że niemogłem jeździć bo jakiś nowy przepis wszedł czy coś takiego. Czy to prawda czy nie? bo chodzi o OC że jest dalej na sąsiada... nie wiem teraz co zrobić
coolbizon
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek 01 lipca 2004, 11:08

Postprzez JarQ » czwartek 23 września 2004, 07:50

Według przepisów, które jak mi się wydaje jeszcze obowiązują z ubezpieczenia OC możesz korzystać przez miesiąc od kupna samochodu, potem traci ono ważność. Przerejestruj autko i wykup polisę, bo jeśli dorwie Cię policia to możesz mieć problemy.

Pozdrawiam,

Jarek
Avatar użytkownika
JarQ
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 01 kwietnia 2004, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Cubaza » niedziela 26 grudnia 2004, 13:11

Nie wiecie może ile kosztuje przerejestrowanie samochodu????? Bo teraz właśnie chce przerejestrować seicento 900SX i nie wiem ile mnie to tak mniej więcej wyniesie :) Z góry dzięki za odpowiedź :)
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 226 gości