Poborowy na kółkach...

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Poborowy na kółkach...

Postprzez to ja » czwartek 16 września 2004, 16:54

http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,2285211.html

Gdy Maciej Janecki, prezes Klubu Miłośników Samochodów Terenowych z Zielonej Góry, przeczytał list, który wysmażyli mu urzędnicy, zdębiał. W środku było powołanie do wojska. Konkretnie: nie dla niego, tylko dla jego ukochanego terenowego nissana patrola. - Napisali mi, że mam odstawić samochód do jednostki w Krośnie Odrzańskim na każde jej życzenie. Ale mam to gdzieś. To mój samochód i moja sprawa, co z nim będę robił - denerwuje się.

Auta do wojska "idą" się na podstawie rozporządzenia "o świadczeniach rzeczowych na rzecz obrony w czasie pokoju". Powołania zaczynają się jesienią, bo wtedy urzędnicy mają gotowe listy samochodów, które mogą przydać się wojskowym.

Ile prywatnych samochodów będzie powołanych do armii w tym roku? To tajemnica wojskowa! Ustaliliśmy jednak, że tylko w Gdańsku i okolicznych gminach na potrzeby armii zabezpieczono jest ich aż 200 tys.! Z szacunków mundurowych wynika, że w całej Polsce może to być kilka milionów aut z 15,5 mln wszystkich zarejestrowanych.

Za zajęte auto wojsko płaci ekwiwalent. Np. doba użytkowania terenowego nissana to 118 zł, a dziesięcioosobowego samolotu - ponad 8 tys. zł.



Rozkaz nr 1: oddaj, co masz

Armia najbardziej ceni samochody terenowe, ale nie pogardzi też osobowymi, samolotami, motocyklami a nawet motowrowerami! Po co wojsku taki sprzęt?

- W wojsku wszystko się przyda - odpowiada oględnie mundurowy z Ministerstwa Obrony.

Na dodatek armia może powołać twoje auto w każdej chwili, nawet gdy Polska nie jest w stanie wojny. Wtedy wojskowi pojadą nim po prostu na ćwiczenia. A co, jeśli nieopatrznie wjadą nim na minę? Wypłacą ci odszkodowanie - tyle, ile uznają za stosowne.

Jeśli będziesz próbował wymigać swoje auto od poligonu, możesz pójść sam. Na 30 dni do więzienia.



Rozkaz nr 2: melduj się, poborowy

Jak wymigać samochód od wojska? Niestety, jeśli dostał powołanie, nie możesz go ukryć w stodole ani tak po prostu przepisać na teściową. Armia musi wiedzieć, co dzieje się z poborowym. Więc jeśli chcesz auto sprzedać, miałeś wypadek albo ci je ukradli, musisz o tym powiadomić wojsko. Masz na to trzy dni! Jeśli nie będziesz się ociągał, marsz do paki.



Rozkaz nr 3: do rezerwy

Miłośnicy terenówek znaleźli sposoby, jak auto "wysłać do rezerwy". Wystarczy je unieruchomić np. przecinając kable. Gdy auto dostanie powołanie i okaże się że nie jeździ, do wojska nie pójdzie.

Tylko po co tobie samochód, który nie jeździ?


Co Wy na to :?: ;)
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Colin is the best » czwartek 16 września 2004, 18:33

Już dawno o tym słyszałem. Kiedyś jakiś gościu z mojej okolicy musiał oddać TIRa na jakiś czas. Źle chyba na tym nie wyszedł, bo jak mówił i tak nie miał urlop i 0 zleceń, a tak przynajmniej zarobił. Z drugiej strony, to nie wiadomo co oni z takimi samochodami robią, przecierz mogą one wrócić do właściciela w kompletnej rozsypce.
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez miros » czwartek 16 września 2004, 18:33

no coz, jak armii brakuje sprzetu to trzeba jakos pomoc :) najgorsze jest to ze jesli cos sie z takim samochodem stanie to dostaniemy odszkodowanie wedle uznania wojskowych. no i wiadomo ze nikt nie zadba o nasze auto lepiej niz my.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ezka » czwartek 16 września 2004, 18:45

:lol: :lol:
mam nadzieje ze mojego poldka nie wezma, jest bordowy wiec to taki malo maskujacy wojskowy kolor :wink:
egzamin kat. B zdany 29.12.2003
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez zoltan » czwartek 16 września 2004, 19:15

A ja armię mam gdzieś i nic bym jej nie dawał, już wolałbym auto na jakiś czas unieruchomić.
Avatar użytkownika
zoltan
 
Posty: 202
Dołączył(a): piątek 16 lipca 2004, 14:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bialy » czwartek 16 września 2004, 19:55

Niech wezma Maybacha od Rydzyka :D. Swoje juz popsuli to teraz biora sie za cudze. Miros uwazaj na swoja zielona fabie :D.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez to ja » czwartek 16 września 2004, 19:58

bialy napisał(a):Miros uwazaj na swoja zielona fabie :D.


Ja tam bardziej bym się bała o Was, panowie...
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ar » czwartek 16 września 2004, 20:01

Jeszcze troche i przyjda zarekwirowac lodowke, bo general nie ma gdzie zakasek trzymac...

Samochod jest moja wlasnoscia i dlaczego mam go komus na sile pozyczac, co innego gdyby wojsko poprosilo o wypozyczenie samochodu w zamian za godziwe wynagodzenie, ale to przeciez nie w jego stylu :x , wojsko wydaje tylko rozkazy i juz :!: , a jak sie nie podoba - do karceru, bez dwoch zdan.

Gdybym mial samochod - wolalbym wymontowac pol silnika niz dawac go polskiej armii.
Egzamin kat. B zdany: 07.01.2005
Podejscie nr: 3
Prawo jazdy wydane: 12.01.2005
Avatar użytkownika
Ar
 
Posty: 155
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2004, 18:33
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Sławek_18 » czwartek 16 września 2004, 21:08

mojego tam nie wezma chyba, ze na pokazanie co moze pozostac po ataku polskiej armii na samochod wroga. BYlby to samochod demonstracyjny :twisted:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sylurek » czwartek 16 września 2004, 23:33

Po moim trupie!!!
Niech 'pozyczaja' rzadowe, sektory sie powinny wspierac :wink:
21.08.04-piersze podejście:zaliczone:)))
sylurek
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa 01 września 2004, 23:04
Lokalizacja: warszawka

Postprzez miros » piątek 17 września 2004, 01:51

ludzie ale to bedzie przeciez dla chwaly naszej ojczyzny. badzcie patriotami. co znaczy wasz samochod w porownaniu z bezpieczenstwem naszego kraju :) :) :) :) :)
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez niunia » piątek 17 września 2004, 09:54

Uważajcie, bo jeszcze wam autka do Iraku wyślą... :evil:
Ja mam wiarę, ty masz szybki wóz...
Avatar użytkownika
niunia
 
Posty: 129
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 09:51

Postprzez zoltan » piątek 17 września 2004, 13:00

miros napisał(a):ludzie ale to bedzie przeciez dla chwaly naszej ojczyzny.

Ja tam bardziej jestem przywiązany do Krakowa niż do Polski ;p
Avatar użytkownika
zoltan
 
Posty: 202
Dołączył(a): piątek 16 lipca 2004, 14:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez scorpio44 » piątek 17 września 2004, 14:06

Ja na pewno bardziej do Elbląga niż do kochanego województwa wariacko-mandżurskiego. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez gabi121 » piątek 17 września 2004, 14:30

To sa chyba naprawde sporadyczne przypadki. swoja droga ten rpzepis jest bezsensowny. nie mozna naruszac wlasnosci bez zgody wlasciciela
Poldek moich rodzicow jest jak czolg...wiec moze by sie przydal. hehe dobre! :P :lol: :o :!:
gabi
Avatar użytkownika
gabi121
 
Posty: 155
Dołączył(a): czwartek 12 sierpnia 2004, 16:40
Lokalizacja: Chrzanów

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości