Ile max osób można przewozić z kat. "B"??

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Ile max osób można przewozić z kat. "B"??

Postprzez RadaR » wtorek 14 września 2004, 10:23

To znaczy iloosobowy samochód mogę prowadzić z kat. "B"?? Ewentualnie jak ktoś wie jakie przepisy to ujmują. Jeśli kodeks drogowy to która część (ust. pargraf itp.). Jak ktoś wie to prosze o odpowiedź, Dzięki.
RadaR
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 14 września 2004, 10:11

Postprzez Pablo » wtorek 14 września 2004, 10:37

http://www.prawojazdy.com.pl/display.php?site=79

"40) "samochód osobowy" - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu"


Pozdrawiam
Pablo
Pablo
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa 17 lipca 2002, 22:29
Lokalizacja: Morąg/Cromer

Postprzez Colin is the best » wtorek 14 września 2004, 10:49

Pablo napisał(a):"40) "samochód osobowy" - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu"

Zgadza się, ale nie więcej niż jest to określone w dowodzie rejestracyjnym. Czyli np. do malucha nie może wsiąść zgodnie z przepisami 6 osób :)
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez scorpio44 » wtorek 14 września 2004, 11:32

RadaR, Pablo... Kategoria B upoważnia do kierowania pojazdem SAMOCHODOWYM o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem autobusu lub motocykla). A więc liczba osób nie ma tutaj zupełnie nic do rzeczy.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Pablo » wtorek 14 września 2004, 12:13

scorpio44 zgodnie z prawdą napisał(a):RadaR, Pablo... Kategoria B upoważnia do kierowania pojazdem SAMOCHODOWYM o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem autobusu lub motocykla). A więc liczba osób nie ma tutaj zupełnie nic do rzeczy.


Właśnie tak powinna wyglądać odpowiedź na pytanie, z tym że należałoby dopisać co to jest autobus:
"autobus" - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą
Pablo
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa 17 lipca 2002, 22:29
Lokalizacja: Morąg/Cromer

Postprzez RadaR » wtorek 14 września 2004, 12:16

scorpio44 napisał(a):RadaR, Pablo... Kategoria B upoważnia do kierowania pojazdem SAMOCHODOWYM o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem autobusu lub motocykla). A więc liczba osób nie ma tutaj zupełnie nic do rzeczy.


Zgadzam sie z Pablo z moją "B-tką" więcej niż 8 pasażerów nie zabiore. Dzięki chłopaki zupełnie gdzie indziej szukałem w kodeksie :lol: . Szczerze mówiąc mam prawko 11 lat i te wszystkie przepisy i przepisiki sie po takim czasie zapomina. Tak naprawde do bezpiecznego jeżdżenia bardziej potrzebna jest odpowiedzialność i zdrowy rozsądek niż znajomość jakichś drobnych szczegółów kodeksu drogowego. Oczywiście podstawowe przepisy to co innego :wink: Zresztą jak się jeździ to sie nie zapomni :P
DZIĘKI szerokiej drogi i dużo spokoju za kierownicą
RadaR
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 14 września 2004, 10:11

Postprzez scorpio44 » wtorek 14 września 2004, 12:17

Najśmieszniejsza dla mnie w tym wszystkim jest jedna rzecz, która jasno wynika: że pojazd samochodowy, który ma dopuszczalną masę całkowitą mniejszą niż 3,5 tony, ale można nim przewozić więcej niż 9 osób, jest AUTOBUSEM! :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości