Jak przepisać amerykańskie prawo jazdy na polskie?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jak przepisać amerykańskie prawo jazdy na polskie?

Postprzez malwinka » niedziela 10 listopada 2002, 23:18

Jak w temacie. Mam amerykanskie prawo jazdy, ale wracam do Polski i chcialabym w Polsce dostac polskie, bez zdawania egzaminu. Czy wiecie jak to zrobic i ewentualnie jakimi przepisami podeprzec sie w urzedzie?
Pozdr.
malwinka
malwinka
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 10 listopada 2002, 23:13

Postprzez Slawek » wtorek 12 listopada 2002, 14:28

Do wydania polskiego prawa jazdy powinno wystarczyć amerykańskie bez żadnych dodatkowych egzaminów. Przy czy zachowujesz oba prawa jazdy. Tylko że czasami urzędasy twierdzą kierując się przepisami i wyłącznie swoją interpretacją, że można mieć tylko jedno krajowe prawo jazdy. Owszem, ale dotyczy to polskiego prawa jazdy np. na różne kategorie. A tak na marginesie to amerykańskie prawo jazdy obowiązuje na terenie Polski przez 6 miesięcy od czasu zameldowania. Jeżeli nie jesteś zameldowana w Polsce, to obowiązuje przez cały czas pobytu w naszym pięknym kraju. Natomiast jeśli byłaś zameldowana przed powrotem, to to prawo jazdy jest całkowicie nieważne i jeżdżąc w takim przypadku samochodem EWIDENTNIE łamiesz prawo. Jednakże nie przejmuj się, bo nasza wspaniała policja i tak nie ma o tym pojęcia.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez malwinka » środa 13 listopada 2002, 02:53

Dzieki :-) Rzeczywiscie nie powinno byc z tym problemu, jedyny slaby punkt w calej operacji bedzie taki, ze amerykanskie prawo jazdy bede probowala wymienic na niecaly miesiac przed uplywem jego "daty waznosci" (ktora jest taka jak koniec wizy). Mam nadzieje, ze ta bliska data mi tu nie nabruzdzi.
A w Polsce na razie nie bedzie mi potrzebne, bo prawdopodobnie obede sie bez samochodu, ale jak juz mam to prawko, to wole je zachowac :-)
Pozrd.
malwinka
malwinka
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 10 listopada 2002, 23:13


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości