Na co zwracałeś/bedziesz zwracał uwagę przy kupnie samochodu

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez leila » czwartek 02 września 2004, 16:15

a ja juz niedługo (po powrocie z Anglii:) będę polować na samochód...spore zamieszanie jest z tego powodu,bo jak raz pisa lam zmieniaja się nam "koncepcje"cały czas miał być Matiz bo: tani,nieduży a 5 drzwiowy,ładnie wygląda itp.ale jak sie tata dowiedział że: a)duzo pali b)Daewoo "ucieka" z Polski c)sa drogie częsci d)silnik nie taki dobry to wyszło na e)czyli kupujemy co innego i tak do tej pory nie wiem co wyjdzie :? wiadomo cena ale i nie ukrywam że najlepiej żeby 5-cio drzwiowy...i znajdż tu co :? chyba stanie na Seicento :(
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Mmeva » czwartek 02 września 2004, 18:05

Jak kupowalam autko 2.5 roku temu (oczywiście rodzice sponsorowali) kierowałam się głównie ceną, nie chcielismy kupować nic drogiego jako że to moje 1 autko; wybierałam z tatą, patrzylismy głównie na pojemność silnika, wiek, przebieg no i oczywiście na stan auta. Wahalismy się pomiędzy tico a cinquecento; ale zwyciężyło to pierwsze, jako, że jest 5 drzwiowe i ma nieco lepszy silnik (prawda, są też ciquecento 900, ale znaleźć takie w dobrym stanie to prawdziwa sztuka). Tikacz może cudem techniki nie jest, ale jak mówi znajomy mechanik silniczek ma fajny i jest dość zrywny - na razie mi wystarcza.
A kiedyś, jak będę sobie sama kupować to na pewno będzie to coś nowego, bo ciężko trafić na używany samochód w naprawdę dobrym stanie.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez bialy » czwartek 02 września 2004, 20:05

leila napisał(a):a b)Daewoo "ucieka" z Polski


Matiz i Lanos bede produkowane w Polsce do 2006 roku pod marka FSO.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez sylurek » czwartek 02 września 2004, 20:44

no, ja o kupowaniu to na razie nie mysle,raczej o sprzedazy :D ale najpierw musze "splacic" tego Poloneza 1,9D z 95 r Tacie.Dostalam go w "spadku" z dobrodziejstwem inwentarza,jedna Ojciec az takim altruista nie jest :wink:
Silnik jest w przyzwoitym stanie, chociaz dieselek :wink: ,gorzej z blacha...Scislej zbieram na blacharza :D . Od strony pasazera drzwi lepiej nie otwierac, bo nie wiadomo, czy przezyja taki szok...Ale z drugiej strony , jak go sprzedam , to nic w miare przyzwoitego za niego nie dostane,wiec chyba na razie sprobuje go polubic no i te gabaryty...czuje sie ,jak w czolgu :D troche to dal mnie za duze, ale coz zrobic...
21.08.04-piersze podejście:zaliczone:)))
sylurek
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa 01 września 2004, 23:04
Lokalizacja: warszawka

Postprzez Cubaza » piątek 03 września 2004, 21:40

Witam!
Nie wiedziałem gdzie to napisać w sumie to napisałem tutaj. Co jest warte bardziej uwagi bo mam do kupienia te dwa autka:
:arrow: Punto rocznik 1995, silnik 1,1, na gaz za 8000zl
:arrow: Seicento 1999, silnik 900, na benzyne za 10000 ale mam przez rok serwis za darmo.
Ja bym był osobiście za puntem bo przynajmniej jest na gaz ale to troszkę stare autko. Niestety nie wiem jak z blacharką i jak ono chodzi ale się przekonam w najbliższych dniach. Co o tym sądzicie bo jestem bardzo ciekaw. Co bym miał wybrać. Może wasze opinie przekonają moich rodziców.
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

CENA

Postprzez Polonez » sobota 04 września 2004, 12:45

Jak na razie u mnie również cena. Jestem na kupnie Fiata 126el z 1997r przebieg 23tyś. cena 2.700 PLN. Jak na PIERWSZE autko prawie darmo - najtańsze na polskim rynku :):)
Polonez
 
Posty: 558
Dołączył(a): niedziela 16 maja 2004, 18:05
Lokalizacja: Bielsko Biała / Kęty

Postprzez Polonez » sobota 04 września 2004, 12:52

Cubaza napisał(a):Witam!
Nie wiedziałem gdzie to napisać w sumie to napisałem tutaj. Co jest warte bardziej uwagi bo mam do kupienia te dwa autka:
:arrow: Punto rocznik 1995, silnik 1,1, na gaz za 8000zl
:arrow: Seicento 1999, silnik 900, na benzyne za 10000 ale mam przez rok serwis za darmo.
Ja bym był osobiście za puntem bo przynajmniej jest na gaz ale to troszkę stare autko. Niestety nie wiem jak z blacharką i jak ono chodzi ale się przekonam w najbliższych dniach. Co o tym sądzicie bo jestem bardzo ciekaw. Co bym miał wybrać. Może wasze opinie przekonają moich rodziców.
Ja bym wybrał od razu Punto :) Auto większe silnik mocniejszy instalacja LPG. Szkoda że nie napisałeś przebiegu tych autek. Jak na auto różnica 4 lat to coś znaczy.. Aczkoilwiek Seicento mi się nie podoba.. I tak masz dużo możliwości ja kupuje 126el ciasny ale własny. Pozdrawiam i życze udanego zakupu i pomyślnej exploatacji
Polonez
 
Posty: 558
Dołączył(a): niedziela 16 maja 2004, 18:05
Lokalizacja: Bielsko Biała / Kęty

Postprzez leila » sobota 04 września 2004, 16:12

bialy napisał(a):
leila napisał(a):a b)Daewoo "ucieka" z Polski


Matiz i Lanos bede produkowane w Polsce do 2006 roku pod marka FSO.

słyszałam o FSO ale słyszałam że Daewoo ma wogóle zniknąć z Europy ;nie znam się ale skoro jedna firma znika i nawet inna przejmuje po niej "schedę" to i tak będzie chciała swoje poprawki/ceny itop robić i nie wiem jak to n dłuzszą metę by wyglądało :wink: zauwazyłam ze 4 letni Matiz od cweny wyjsciowej duzo traci (czymś to musi byc spowodowane)i kosztuje tyle co np.10-letnia Corsa..ciekawe...Mnie się MAtiz zawsze podobał ale już wiem że nie kupimy go więc się zastanawiam nad ta Corsa bo i często airbag ma i in tylko że te w przystępnych cenach są dosć stare i nie wiem czy lepiej mieć młodszego Seiczosa (mniejszy niz Corsa)czy starszą Corsę ale lepiej wyposażoną :?
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez to ja » sobota 04 września 2004, 22:50

Obawiam się, że będę się sugerowała głównie ceną... Rocznik i przebieg również jest istotny... Ale od czego się ma tatusia ;)
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bialy » sobota 04 września 2004, 23:11

leila napisał(a):
bialy napisał(a):
leila napisał(a):a b)Daewoo "ucieka" z Polski


Matiz i Lanos bede produkowane w Polsce do 2006 roku pod marka FSO.

słyszałam o FSO ale słyszałam że Daewoo ma wogóle zniknąć z Europy ;nie znam się ale skoro jedna firma znika i nawet inna przejmuje po niej "schedę" to i tak będzie chciała swoje poprawki/ceny itop robić i nie wiem jak to n dłuzszą metę by wyglądało :wink:


Daewoo znika wogle z swiata, teraz to jest Chevrolet :), a Lanoz & Matiz beda produkowane na Zeraniu, a zmianie ulegnie tylko znaczek i ew. atrapa chłodnicy. FSO nie ma kasy na modyfikowanie samochodow i przebudowywanie lini produkcyjnej.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez latynoski_rower » niedziela 05 września 2004, 20:52

Wiadomo ze chyba dla kazdego najwazniejszym czynnikiem jest cena, zmieniaja sie tylko kwoty ktore rozni ludzie sa w stanie wydac na swoje samochody...
Dla mnie liczy sie glownie dobre wyposazenie i mocny silnik, gwarantujacy przyjemnosc z jazdy, czego niestety nijak nie da sie pogodzic z niska cena, na ktorej tez mi zalezy... :P
Staram sie wiec wybrac autko (a jestem wlasnie w trakcie poszukiwan) ktore bedzie mialo jak najrozsadniejszy stosunek ceny do oferowanych osiagow i poziomu wyposazenia. Oczywiscie szukajac samochodu (uzywanego) zwracam uwage na jego stan, ktory jest dla mnie wazniejszy niz rocznik czy przebieg, bo to od niego zalezy ile bede musial dolozyc do samochodu w okresie pozniejszej eksploatacji :!:
I'm Not Driving Fast, I'm Just Flying Low
Avatar użytkownika
latynoski_rower
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 30 lipca 2004, 00:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości