Ciasnota w samochodzie egzaminacyjnym.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Ciasnota w samochodzie egzaminacyjnym.

Postprzez szaters » piątek 25 września 2009, 18:55

Witam.

Mam taki problem.
Niedługo mam egzamin na kat B i jestem przerażony ciasnotą Toyoty Yaris. Mam 210 cm wzrostu i jestem ogólnie dużych gabarytów i po ludzku nie mieszczę się w ten samochód a jazda to prawdziwa katorga. Czy mogę wnioskować w wordzie o zdawanie na jakimś innym pojeździe? Jakieś inne rady?
szaters
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 25 września 2009, 18:49

Re: Ciasnota w samochodzie egzaminacyjnym.

Postprzez kd » piątek 25 września 2009, 19:14

zbędny cytat usuniety przez moderatora/patrz regulamin

Nic Ci nie pomoże prócz odsunięcia na maksa fotela.
Ewentualnie możesz przenieść papiery do WORDU, gdzie mają większe samochody, ale moim zdaniem jest to ryzykowne. Lepiej przemęczyć się w tym samochodzie, jeśli na nim się uczyłeś.
26.08.2009 - Egzamin Państwowy: teoria (+), plac (+), miasto (+) - za pierwszym razem :)
Obrazek
kd
 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek 03 września 2009, 17:33

Re: Ciasnota w samochodzie egzaminacyjnym.

Postprzez Maćka » piątek 25 września 2009, 19:50

zbędny cytat usuniety przez moderatora/patrz regulamin

Raczej dla Ciebie nie zakupią jakiegoś innego samochodu, możesz jak juz wyżej poradzono, poszukać WORDu gdzie mają inne samochody.
Obrazek
Maćka
 
Posty: 170
Dołączył(a): czwartek 12 lutego 2009, 14:23

Postprzez szerszon » piątek 25 września 2009, 20:17

Nie rób scen ,też mam ,,dwójkę,, i 130 kg i nie mam problemów.Ciesz się ze nie ma egzaminów na fordzie ka.Egzaminacyjne toyoty mają zazwyczaj regulację wysokości siedziska i to duuuużo pomaga.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Postprzez cwaniakzpekaesu » piątek 25 września 2009, 22:32

Też mały nie jestem (no trochę mniejszy od Was).... i kiedyś na maluchu zdawałem.

Nawet żałowałem, że nie można przedniego fotela wyjąć...
:)
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Maćka » sobota 26 września 2009, 08:54

No ja mam 180cm wzrostu i zdawałam ostatnim razem już z pokaźnym ciążowym brzuszkiem, miejsca moim zdaniem w yariskach jest bardzo dużo i dla mnie te samochody są super wygodne :)
Problemem okazało się jedynie przysunięcie fotela, egzaminator się na mnie wydarł, fotel ustawiam zawsze tak by było mi wygodnie operować nogami a nie "pod długość rąk" bo jak ustawię pod długość nóg to w każdym samochodzie było mi wygodnie.
Jako że nie chciałam się "zapierać" brzuszkiem trzymając kierownicy to zawsze łapię się drzwi, a egzaminator do mnie z japą że nie tak się fotel ustawia, że ręce nie mogą mi się o brzuch obijać i w ogóle.
Nie pomogło moje tłumaczenie, że nie chciałam się brzuchem zapierać (cóż facet tego nie zakuma chyba bo w ciąży nie był lol) i że jak ustawiam fotel na długość nóg to mam zawsze idealnie ustawiony również dla rąk.
Obrazek
Maćka
 
Posty: 170
Dołączył(a): czwartek 12 lutego 2009, 14:23

Postprzez misia2 » sobota 26 września 2009, 10:02

szaters, mój instruktor ma o jeden cm mniej od Ciebie i bez problemu radził sobie w chevrolecie aveo i w clio ;) I do osoby o szczupłej budowie też nie należy.
Avatar użytkownika
misia2
 
Posty: 91
Dołączył(a): wtorek 28 kwietnia 2009, 22:33

Postprzez ergie » sobota 26 września 2009, 10:09

Też mam dwójke, fotel na maxa do tyłu i dało się zmieścić. Pomijam fakt, ze głowe miałem przyklejoną do "sufitu".
ergie
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek 19 marca 2009, 16:11


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości