A może by tak prawko od 13 lat ;)))

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Mmeva » środa 25 sierpnia 2004, 11:55

U mnie co prawda sciezki rowerowe nie sa zastawione, ale ludzie nagminnie nimo chodzą ( choć obok jest PUŚCIUTKA ściezka dla pieszych), jak widze takich po prostu przejeżdżam bokiem; jednak kobitka nawet sie raz na mnie wydarła, że jeździ sie ulicą bla bla bla... stwierdziłam, że nie ma sensu na taka sobie języka strzepić ( było to dokładnie pod znakiem 'ściezka rowerowa')...
Jak nie ma scieżki staram się jeździć chodnikami, troche upierdliwe bo trzeba przepuszczac pieszych, ale lepsze to niż pakowac się na jezdnię - nie dość, że średnio bezpiecznie, to jeszcze samochodom zycie utrudniamy ( no, chyba że jeźdżę po nieruchliwych ulicach).
Znajoma moje kolezanki dostała ostatnio mandat za jazdę po chodniku :shock: - średnio chce mi się w to wierzyć, bo jakiś czas temu mieleccy policjanci sami mówili, że jeśli ustepujemy pieszym, to można jak najbardziej chodnikiem jeździć (może znajoma zapomniała dodać że przejeżdżała sobie po pasach :?: ...), mnie się w każdym bądź razie za jazde chodnikiem nie czepiali a juz pare razy patrol spotkałam ( no i oczywiście na każdym przejsciu oprócz przejazdów dla rowerów hop z rowerka i piechotką).

Ale chyba trochę zboczylismy z tematu.
Pozdrowki
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez bodek541 » środa 25 sierpnia 2004, 15:13

no ja nawet kobitce powiedziałem że tu jest scieżka rowerowa a ona powiedziała no to co z tego. A przez pasy przejeżdzam jeszcze mnie straż ani policja nie capnęła jak przejeżdzam przez pasy poprostu chyba im sie czepiać nie chce
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..
bodek541
 
Posty: 607
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Mmeva » środa 25 sierpnia 2004, 18:06

bodek541 napisał(a): A przez pasy przejeżdzam jeszcze mnie straż ani policja nie capnęła jak przejeżdzam przez pasy poprostu chyba im sie czepiać nie chce


A szkoda, bo powinni (tak żeby nie było nieporozumien to nie była osobista uwaga).
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez ella » wtorek 07 września 2004, 12:08

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=540016
I na rowerzystów przyszła pora :wink:
Żółte kartki jako ostrzeżenie przed mandatem wręczają od poniedziałku popełniającym wykroczenia pieszym, rowerzystom i motorowerzystom policjanci z Lubina (Dolnośląskie).
Gdy uczestnicy ruchu rażąco złamią prawo, nie mogą liczyć na pobłażanie. Za żółtymi kartkami nie pójdą wtedy czerwone, ale od razu mandat, którego kwota uzależniona będzie od rodzaju przewinienia"
Trzeba uważać :wink: Ciekawe czy punkty karne też bedą :lol:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » wtorek 07 września 2004, 12:25

Jestem jak najbardziej za, do tej pory karani byli przewaznie tylko kierowcy, a rowerzystom czy pieszym wzkroczenia uchodziły na sucho, czas zrobic z tym porzadek.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez emka » wtorek 07 września 2004, 12:40

Bardzo ciekawe jest to ubezpieczenie dla rowerzystów 10 zł. na miesiąc i w razie czego mamy skąd wziać kase! FAJNE Mnie sie podoba!
"Pytając kobietę o drogę w końcu zabłądzisz razem z nią"
Avatar użytkownika
emka
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela 18 lipca 2004, 14:01
Lokalizacja: Śląsk, Katowice

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości