JAK ZABEZPIECZYĆ SAMOCHÓD?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

JAK ZABEZPIECZYĆ SAMOCHÓD?

Postprzez Polonez » środa 18 sierpnia 2004, 14:25

- jeśli dostrzeżesz, że ktoś kradnie Twoje auto lub je okreada - szukaj pomocy. Nie działaj sam!!! Złodzieje są brutalni, zdecydowani, często uzbrojeni. Ratując auto możesz stracić życie lub zdrowie!
- nie zapominaj o zablokowaniu drzwi, gdy zostawiasz samochód na parkingu,
- jeśli stwierdzasz brak korka wlewu paliwa, to znaczy, że właśnie zaczęła się kradzież Twojego samochodu. Metodz na "korek wlewu" polega na tym, że złodzieje na podstawie wkładki zamka korka dorabiają klucze. Dobry złodziej potrafi dorobić klucz w niespełna 5 minut od chwili kradzieży korka,
- stosuj blokady mechaniczne i elektryczne,
- wyposaż samochód w autoalarm,
- stosuj równolegle systemy zabezpieczające widoczne i ukryte,
- korzystaj z parkingów strzeżonych i miejsc dobrze oświetlonych,
- nie zostawiaj w samochodzie na widocznym miejscu przedmiotów mogących skusić złodzieja,
- postaraj się oznakować akcesoria samochodu (akumulator, opony, reflektory, tapicerkę)- ułatwi to później identyfikację pojazdu w przypadku odnalezienia go,
- nie zostawiaj w skrytkach kluczyków zapasowych i dokumentów pojazdu,
- nawet gdy wysiadasz z samochodu tylko na chwilę nie zapomnij wyjąć kluczyków ze stacyjki,
- jeżeli stwierdzisz, że alarm nie działa lub nie działa prawidłowo - nie lekceważ tego - być może złodzieje interesują się Twoim samochodem!
- kupując radioodtwarzacz samochodowy, wybierz taki, który można wyjąć przed opuszczeniem samochodu i stosuj to. Często złodziej po wybiciu szyby potrafi zabrać radio leżące pod siedzeniem. W ten sposób powiększasz swoje straty!
- jadąc w długą podróż - ubezpiecz wartościowy bagaż!
Polonez
 
Posty: 558
Dołączył(a): niedziela 16 maja 2004, 18:05
Lokalizacja: Bielsko Biała / Kęty

Postprzez Markosz » środa 18 sierpnia 2004, 15:23

Wow :shock: :shock: :wink: ale rady :!: Tylko jest jeden problem... :P najpierw trzeba miec samochód, a ja go na razie nie posiadam. Ale co tam...posta moge napisac
Pozdrawiam
Kat. B

23.08.2004 - egzamin
31.08.2004 - wydane
08.09.2004 - odebrane
Avatar użytkownika
Markosz
 
Posty: 96
Dołączył(a): czwartek 08 lipca 2004, 20:32
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez zoltan » środa 18 sierpnia 2004, 15:26

Jak się jeździ samochodem np. rodziców, to tym bardziej trzeba pilnować :p

btw. radia chyba wszystkie mają możliwość odpięcia przedniego panelu?
Avatar użytkownika
zoltan
 
Posty: 202
Dołączył(a): piątek 16 lipca 2004, 14:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jakmen » środa 18 sierpnia 2004, 15:42

z tym panelem to zgubne.. bo kradna nawet bez panel...panel idzie kupic na giledzie albo jakis wiekszym targu....
Chodzenie po bagnach WCIĄGA!!!!
Avatar użytkownika
jakmen
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek 27 lipca 2004, 10:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Ar » środa 18 sierpnia 2004, 16:51

jakmen napisał(a):z tym panelem to zgubne.. bo kradna nawet bez panel...panel idzie kupic na giledzie albo jakis wiekszym targu....

Idzie, ale jak sam piszesz trzeba go kupic. Czyli przy zalozeniu, ze zlodziej ma do wyboru dwa radia o wartosci 500,- jendno z panelem, a drugie bez, bardziej oplaca sie to kompletne... :wink:
Avatar użytkownika
Ar
 
Posty: 155
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2004, 18:33
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez leila » środa 18 sierpnia 2004, 16:56

fajne rady -przydadzą sie :wink: przypominają moje ,gdybym spisała,dotyczące studiowania :wink: napisałeś je więc pewnie z własnego dośw? :D
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Polonez » czwartek 19 sierpnia 2004, 10:50

leila napisał(a):fajne rady -przydadzą sie :wink: przypominają moje ,gdybym spisała,dotyczące studiowania :wink: napisałeś je więc pewnie z własnego dośw? :D
. No niestety z własnego :( Trzy lata temu buchnęli nam sprzed bloku UNO:(:( Teraz kiedy mam nowego Atu mam troche zabezpieczeń jak na Poloneza : Alarm , immobiliser , blokade skrzynie biegów , odcięcie zapłonu. Ale jak będą chcieli wziąść to i tak wezmą :( Co do radia : mam w nim nowego Panasonica , ale tata zostwaia panel pod siedzeniem... niewiem czy to dobre wyjście.. Macie pomysły na zabezpieczenie radia??
Polonez
 
Posty: 558
Dołączył(a): niedziela 16 maja 2004, 18:05
Lokalizacja: Bielsko Biała / Kęty

Postprzez jakmen » czwartek 19 sierpnia 2004, 10:52

ohh.... kombinujesz z tymi tematamu ":("



najlepszym zabezpieczeniem to po prostu nie zostawiac... no ale jak juz zostawiacie..
to proponuje chowac w schowku (dobrze by bylo gdyby byl na klucz)

pod siedzieniem to juz standart ze zlodzieje juz wiedza ze tam moze byc.... ale przewaznie obserwuja....i jak widza ze nie wynosisz radia...to laps i nie ma szybki....ewentualnie chowac do bagaznika....lepszych pomyslow nie mam
Chodzenie po bagnach WCIĄGA!!!!
Avatar użytkownika
jakmen
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek 27 lipca 2004, 10:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez bialy » piątek 27 sierpnia 2004, 16:40

Polonez napisał(a):Co do radia : mam w nim nowego Panasonica , ale tata zostwaia panel pod siedzeniem... niewiem czy to dobre wyjście.. Macie pomysły na zabezpieczenie radia??


Rozkrecic deske, dobrac sie do mocowania radia i przykrecic kasete (obudowe radia) do samochodu, zlozenie wszystkiego do kupy. Wtedy wyjecie radia za pomoca dwoch srobokretow nie bedzie mozliwe.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości